Allergiline riniit ja kaasuv astma (eesti keeles)

Astma patsient perearsti kabinetis

03.03.2021

Veebiseminar

Allergiline riniit on sageli esinev haigus, mis haarab 5–25% rahvastikust ja mille esinemissagedus suureneb aasta-aastalt. Kuigi allergiline riniit ei ole raske haigus, avaldab ta olulist mõju patsientide elukvaliteedile ning võimekusele tööd teha või õppida. Allergiline riniit on astma riskiteguriks. Koguni 75–80% allergilist ja mitteallergilist astmat põdevatel patsientidel esineb riniit.

 

Raviga kontrollimata mõõduka või raske raskusastmega kaasnev riniit halvendab oluliselt ka astma kontrolli. Astma ja allergilise riniidi sagedase koosesinemise tõttu on mõlema haiguse käsitlemisel tänapäeval põhimõte „üks hingamistee, üks haigus“. Allergilise riniidi adekvaatse raviga saab oluliselt parandada patsientide elukvaliteeti ning sageli ka kaasneva astma haiguskontrolli.

Veebiseminaril räägitakse allergilist riniidi diagnoosimisest ja ravist ning õigest ravimite manustamise tehnikast. Juttu tuleb ka astma raskusastme hindamisest ning sellest, kuidas patsiendi eelistusi arvesse võttes astma ravi valida ja  kuidas selle ravi efektiivsust kontrollida.

Sihtgrupp: perearst, sisearst, retseptiõigusega pereõde ja teised teemast huvitatud meedikud

 

Veebiseminari korraldajad: Meditsiiniuudised ja Medicumi Koolitus- ja Nõustamiskeskus, veebiseminari toetajaBerlin-Chemie Menarini Eesti 

     

 

NB! Veebiseminar annab 1 täiendkoolituspunkti pärast e-testi edukat sooritamist. Tunnistused väljastab Medicumi Koolitus- ja Nõustamiskeskus.

Tunnistuse saamiseks osaleb arst veebikoolitusel ning pärast koolitust vastab valikvastustega küsimustikule, mis saadetakse osaleja meiliaadressile. Küsimustiku täitmine on vabatahtlik, veebiseminari vaatamise eest tunnistust ei väljastata.

 

NB! Veebiseminar on arstidele tasuta, vajalik on eelnev registreerimine. Küsimusi esitama ja oma kogemusi vahetama on oodatud kõik teemast huvitatud arstid.

Webinari ajal saate küsimusi esitada kirjutades need vestluse kasti.

 

Veebiseminar toimub 3. märtsil kell 15:15-16:50 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.  Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 1 kuu jooksul pärast toimumist.

Tehnilist infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected] , muudes küsimustes kirjutage [email protected] või helistades telefonil +372 513 8862 (Karin Tamm, Meditsiiniuudiste sündmuste juht).

ESINEJAD

Viktoria Ivanova

Tartu Ülikooli Kliinikum, pulmonoloogia COVID-19 osakond, arst-resident pulmonoloogia erialal

Viktoria Ivanova

Tartu Ülikooli Kliinikum, pulmonoloogia COVID-19 osakond, arst-resident pulmonoloogia erialal

03.03.2021
15:20 - 16:20

Kristiin Heleen Veri

Berlin-Chemie Menarini Eesti

Kristiin Heleen Veri

Berlin-Chemie Menarini Eesti

03.03.2021
16:20 - 16:45

Kadri Lill

Berlin-Chemie Menarini Eesti

Kadri Lill

Berlin-Chemie Menarini Eesti

03.03.2021
16:20 - 16:45
PROGRAMM

15:15 - 15:20

15:15 - 15:20

Sissejuhatus moderaatorilt

15:20 - 16:20

15:20 - 16:20

Allergiline riniit ja kaasuv astma. Astma patsient perearsti kabinetis

Viktoria Ivanova

16:20 - 16:45

16:20 - 16:45

Ülevaade allergilise riniidi ja astma ravimitest

Kristiin Heleen Veri

Kadri Lill

16:45 - 16:50

16:45 - 16:50

Veebiseminari lõpetamine

LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .

Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Seminarile registreerudes nõustub osaleja, et tema nime, perekonnanime ja eriala jagatakse Berlin-Chemie Menarini Eesti esindusega ürituse tõendamiseks.

Üksikasjalik teave teie isikuandmete töötlemise reeglite kohta on saadaval siin.