Allergiline riniit ja kaasuv astma (vene keeles)

Astma patsient perearsti kabinetis

04.03.2021

Veebiseminar

Allergiline riniit on sageli esinev haigus, mis haarab 5–25% rahvastikust ja mille esinemissagedus suureneb aasta-aastalt. Kuigi allergiline riniit ei ole raske haigus, avaldab ta olulist mõju patsientide elukvaliteedile ning võimekusele tööd teha või õppida. Allergiline riniit on astma riskiteguriks. Koguni 75–80% allergilist ja mitteallergilist astmat põdevatel patsientidel esineb riniit.

 

Raviga kontrollimata mõõduka või raske raskusastmega kaasnev riniit halvendab oluliselt ka astma kontrolli. Astma ja allergilise riniidi sagedase koosesinemise tõttu on mõlema haiguse käsitlemisel tänapäeval põhimõte „üks hingamistee, üks haigus“. Allergilise riniidi adekvaatse raviga saab oluliselt parandada patsientide elukvaliteeti ning sageli ka kaasneva astma haiguskontrolli.

Veebiseminaril räägitakse allergilist riniidi diagnoosimisest ja ravist ning õigest ravimite manustamise tehnikast. Juttu tuleb ka astma raskusastme hindamisest ning sellest, kuidas patsiendi eelistusi arvesse võttes astma ravi valida ja  kuidas selle ravi efektiivsust kontrollida.

Sihtgrupp: perearst, sisearst, retseptiõigusega pereõde ja teised teemast huvitatud meedikud

NB! Вы можете найти текст на русском языке ниже

 

Veebiseminari korraldajad: Meditsiiniuudised ja Medicumi Koolitus- ja Nõustamiskeskus, veebiseminari toetajaBerlin-Chemie Menarini Eesti 

     

 

NB! Veebiseminar annab 1 täiendkoolituspunkti pärast e-testi edukat sooritamist. Tunnistused väljastab Medicumi Koolitus- ja Nõustamiskeskus.

Tunnistuse saamiseks osaleb arst veebikoolitusel ning pärast koolitust vastab valikvastustega küsimustikule, mis saadetakse osaleja meiliaadressile. Küsimustiku täitmine on vabatahtlik, veebiseminari vaatamise eest tunnistust ei väljastata.

 

NB! Veebiseminar on arstidele tasuta, vajalik on eelnev registreerimine. Küsimusi esitama ja oma kogemusi vahetama on oodatud kõik teemast huvitatud arstid.

Webinari ajal saate küsimusi esitada kirjutades need vestluse kasti.

 

Veebiseminar toimub 4. märtsil kell 15:15-16:50 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.  Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 1 kuu jooksul pärast toimumist.

Tehnilist infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected], muudes küsimustes kirjutage [email protected] või helistades telefonil +372 513 8862 (Karin Tamm, Meditsiiniuudiste sündmuste juht).

 

Аллергический ринит и сопутствующая астма.
Пациент с астмой в кабинете семейного врача

Бесплатный вебинар, на русском языке
4.03.2021 в 15.15


Аллергин-линерит - распространенное заболевание, которое поражает 5-25% населения и частота заболевания которым увеличивается из года в год. Аллергический ринит - фактор риска астмы. У 75–80% пациентов с аллергической и неаллергической астмой проявляется ринит.

Неконтролируемый лечением сопутствующий ринит средней или тяжелой степени также значительно ухудшает контроль над астмой.

На вебинаре расскажут о диагностике и лечении аллергического ринита, а также о правильной технике приема лекарств. Также речь пойдет об об оценке степени тяжести астмы и о том, как выбрать лечение астмы на основе предпочтений пациента и как проверить эффективность этого лечения.

NB! Вебинар дает 1 дополнительный балл обучения после успешного прохождения электронного теста. Сертификаты выдает Учебно-консультационный центр Medicum.

Для получения сертификата врач участвует в онлайн-обучении и после обучения отвечает на вопросник с выборочными ответами, который отправляется на адрес электронной почты участника. Заполнение вопросника не является обязательным, за просмотр вебинара сертификат не выдается.

NB! Для врачей вебинар бесплатный, требуется предварительная регистрация. Приглашаем всех врачей, интересующихся этой темой, задать вопросы и обменяться опытом.

Лектор: Виктория Иванова, Клиника Тартуского университета, отделение пульмонологии COVID-19, врач-резидент, пульмонолог.

Вебинар состоится 4 марта в 15:15-16:50 в интернете в среде вебинаров Äripäev. Перед веб-семинаром зарегистрированным пользователям будет отправлено информационное электронное письмо со ссылкой доступа к среде веб-семинара, войти можно до начала семинара.

Все зарегистрированные смогут пересмотреть вебинар в течение 1 месяца после его проведения.

 

ESINEJAD

Viktoria Ivanova

Tartu Ülikooli Kliinikum, pulmonoloogia COVID-19 osakond, arst-resident pulmonoloogia erialal

Viktoria Ivanova

Tartu Ülikooli Kliinikum, pulmonoloogia COVID-19 osakond, arst-resident pulmonoloogia erialal

04.03.2021
15:20 - 16:20

Regina Grom

Berlin-Chemie Menarini Eesti

Regina Grom

Berlin-Chemie Menarini Eesti

04.03.2021
16:20 - 16:45

Irina Zabotina

Berlin-Chemie Menarini Eesti

Irina Zabotina

Berlin-Chemie Menarini Eesti

04.03.2021
16:20 - 16:45
PROGRAMM

15:15 - 15:20

15:15 - 15:20

Sissejuhatus moderaatorilt

15:20 - 16:20

15:20 - 16:20

Allergiline riniit ja kaasuv astma. Astma patsient perearsti kabinetis

Viktoria Ivanova

16:20 - 16:45

16:20 - 16:45

Ülevaade allergilise riniidi ja astma ravimitest

Regina Grom

Irina Zabotina

16:45 - 16:50

16:45 - 16:50

Veebiseminari lõpetamine

LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .

Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Seminarile registreerudes nõustub osaleja, et tema nime, perekonnanime ja eriala jagatakse Berlin-Chemie Menarini Eesti esindusega ürituse tõendamiseks.

Üksikasjalik teave teie isikuandmete töötlemise reeglite kohta on saadaval siin.