Argumenteerimine juhtimises 09.10.2018

Kuidas teha selgeid otsuseid ja põhjendused mõjusalt töötajateni viia?

09. oktoober 2018

Kestus: 1 päev

Millele Sa toetud, kui jagad meeskonnaga oma otsust? Oma positsioonile juhina, oma kogemustest ja varasematest otsustest tulenevale autoriteedile, harjumuse jõule, et Sinu otsustega ei vaielda?
Püsiva mõjuga otsus on selline, mille loogikast ja tõestusest aru saadakse, nii organisatsiooni sees kui klientide ja teiste sihtgruppide hulgas. Argumenteeritud otsuseid võetakse suurema usaldusega vastu ning selline lähenemine otsuse tegemisele muudab otsused iseenesest kvaliteetsemaks.

Koolituse eesmärk
anda ülevaade tehnikatest, kuidas teha selgeid, loogilisi ja põhjendatud otsuseid. 


Koolituselt saadav kasu
Koolitus annab oskuse

  • koostada oma otsuse tegemiseks ja toetuseks selgeid, loogilisi ja põhjendatud argumente
  • analüüsida suhtluspartneri poolt esitatud seisukohti ja neile adekvaatselt vastata
  • kaitsta ja taastugevdada tõestusega oma otsuseid suhtluse käigus
  • küsida sisukaid küsimusi ning neile ka vastata
  • tunda ära demagoogiat ja reageerida sellele
  • kasutada erinevaid argumentatsiooni strateegiaid lähtuvalt kuulajaskonnast

Koolitusele on oodatud
kõik, kellel tuleb oma töös otsuseid vastu võtta.

Raadiosaade: Kuidas saada, mida tahad ehk argumenteerimise nipid

KOOLITAJA

Margo Loor

Äripäeva Akadeemia koostööpartner ja SpeakSmart® kaubamärki esindav koolitaja-konsultant ja moderaator
Vaata videotutvustust koolitaja kohta SIIT.

Margo on Eesti kõige kogenum mõtlemis-, kõne- ja väitlusoskuste koolitaja. Alates 1998. aastast on ta läbi viinud argumentidel põhineva veenmise, arutelu ja otsustamise koolitusi täiskasvanutele ning juhtinud diskussioone seminaridel ja konverentsidel.
Margo on nõustanud mitmete välisriikide väitlusprogrammide käivitamist ja arendamist (Myanmar, Laos, Kambodža, Nepaal) ning töötanud koolitajana rahvusvahelisel tasemel (loengud Chiang Mai Ülikoolis, Tais, Istanbulis). Koolitusi ja konsultatsioone on ta läbi viinud teiste seas ettevõtete tippjuhtidele, kommunikatsioonitöötajatele, raadiohäältele, ülikoolide juhtidele ja õppejõududele, õpetajatele, riigiasutuste töötajatele ja vabaühendustele ning sotsiaalsetele ettevõtetele.
Margo Looril on pikaajaline projekti- ja inimeste juhtimise kogemus, mis annab võimaluse täiendada koolitust lahendustega praktilistele ja igapäevastele küsimustele. Margo juhib SpeakSmart® arendustegevusi, CitizenOS elektroonilise hääletamise platvormi meeskonda, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu nõukogu ning on Arvamusfestivali vabatahtlik liige. Varasem juhtimiskogemus pärineb nii sotsiaalsest ettevõtlusest kui ka erasektorist. Margo on töötanud juristina, 6 aastat portfellijuhina Heateo Sihtasutuses (käivitades mitmeid sotsiaalseid ettevõtteid nagu Noored Kooli ja Uuskasutuskeskus) ning 4 aastat Eesti Väitlusseltsi juhina, muutes seltsi üheks suurimaks MTÜks Eestis.
Margo kohta on öeldud, et “Tema reaalne praktika, töötavad näited juhtimisest ja kogu taustsüsteemi väga hea tunnetus annab talle oskuse olla veenev koolitaja. Ta on oma ala ekspert, kes oskab iga probleemi kohta anda praktilisi näpunäiteid."
AJAKAVA

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

Koolitus

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].