Äriruumi üürilepingute muutmine ja lõpetamine

02.04.2020

Veebiseminar

Äripäev kirjutas kuidas haihtunud turistid, karantiinis eestlased ja öine alkoholimüügi keeld baarides on vanalinna ärid murega rendileandjate poole pöörduma pannud. Pole käivet, pole tulu, pole millegi eest ka üüri maksta. Sellise murega ei seisa silmitsi vaid vanalinnas tegutsevad ettevõtted, vaid paljud teisedki. Marko Saag annab nõu, kuidas sellises olukorras käituma peaks.

 

Üürilepingu ülesütlemine on äärmine abinõu ja ilmselt tuleb kasutusele alles väljapääsmatus olukorras. Kuid kas on ka teisi, vähem drastilisi meetmeid olukorra lahendamiseks?

Kas pandeemia ja eriolukord tähendavad automaatselt vääramatu jõu esinemist lepingust? Missugused erisätted on kehtestatud seoses üüri alandamisega võlaõigusseaduses? Missugune on avaliku võimu keeldude mõju lepingutele?

Neile ja paljudele teistele küsimustele, mis tänases olukorras on aktuaalsed, vastab maksunõustaja ja vandeadvokaat Marko Saag veebiseminaril: Äriruumi üürilepingu muutmine ja lõpetamine. Markol on pikaajaline kogemus maksuõiguses ning veebiseminaril toetub ta paljudele erinevatele kohtulahenditele ja näidetele.

 

Veebiseminari viib läbi Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag. 

Veebiseminar toimub 2. aprillil kell 18.00-19.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 1 nädala jooksul peale toimumist.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust veebiseminari keskkonda. 

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected] või helistades 6 670 107.

 

ESINEJA

Marko Saag

Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor
Marko on tegelenud professionaalse maksunõustamisega üle 15 aasta, on avaldanud mitmeid artikleid ja raamatuid, töötab rahvusvahelise maksuõiguse lektorina ülikoolis ning esineb mitmetel seminaridel ja konverentsidel.
Ta on valitud 2009. aastal maailma 250 juhtiva maksuadvokaadi hulka ning on tunnustatud ka mitmete rahvusvaheliste reitinguagentuuride poolt. 2013. aastal pälvis Marko Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna tudengite hulgas läbiviidud küsitluses II koha parima loengupidaja ja suurima eeskuju kategoorias.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.