Veebiseminarid

Börsikrahhis ellujäämise kiirkursus

30.03.2020

Veebiseminar

Alates veebruari viimastest nädalatest on aktsiaturud kogenud erakordselt järsku langust. Võime isegi öelda, et nõnda järske languspäevi nagu seda olid 12. märtsi pea -10% ja 16. märtsi -12,0% ei ole me näinud rohkem kui 30 aastat. Viimane sarnane äkklanguse kogemus viib meid 1987. aastasse.

 

Mida sellises olukorras ette võtta? Kuidas korraldada oma isiklikke rahaasju ja investeerimistegevust? Just sellest kõneleb käesoleval veebiseminaril kauaaegne pensionifondide fondijuht ja nüüdne erainvestor ning blogi dividendinvestor.ee eestvedaja Märten Kress. Kuna turuolukord muutub praktiliselt iga päevaga, siis üldine teemadekava on paigas, kuid jutuks tulevad lõpuks just täpselt need aspektid, mis 30. märtsi seisuga kõige aktuaalsemad on. 

Seminari eesmärk on anda ülevaade sellest, kus me finantsturgude äkiliste arengute valguses parasjagu oleme, kuidas paistab olukord minevikuga võrreldes ja samuti jagada juhiseid, kuidas kogu sellest virvarrist võitjana välja tulla.

Seminaril saad teada:

  • milline on hetkeolukord finantsturgudel
  • millised sektorid ja regioonid on olnud võitjate, millised kaotajate poolel
  • kuidas paistab olukord võrrelduna mineviku börsilangustega ja mida me sellest õppida võime
  • millised on kolm rusikareeglit oma rahaasjade korraldamiseks
  • mida pidada silmas kui oled regulaarselt raha aktsiaturule paigutav investor
  • kuidas käituda kui oled investeerimas suuremat hulka sääste
  • kuidas toimida läbi indeksfondide/ETFide aktsiatesse investeerides
  • mida täna kindlasti silmas pidada üksikaktsiatesse raha paigutades
  • mida on Märten ise oma portfellis viimastel nädalatel teinud

Seminari esimesed 30-40 minutit hõlmab ettekanne, mille järel on kõigil osalejatel võimalik küsida küsimusi

Veebiseminari viib läbi investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja Märten Kress.

Veebiseminar toimub 30. märtsil kell 19.00-20.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele nädala jooksul peale toimumist.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust veebiseminari keskkonda. Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades annely.raudhein@aripaev.ee.

ESINEJA

Märten Kress

Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Märten Kress on investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja. Aastatel 2006-2016 juhtis Märten Danske pensionifondide investeeringuid. Enne seda tegeles Rahandusministeeriumis finantsriskide hindamise ja juhtimise mudelite juurutamisega riigi reservidele. Ta on töötanud ka Eesti Pangas külalisuurijana ja Swedbank’i grupis analüütikuna. Märten omab majandusteaduste magistrikraadi Taanist Aarhus’i ülikoolist spetsialiseerumisega finantsturgude modelleerimisele.

Oma isiklikku raha investeerib Märten juba aastaid valdavalt dividendiaktsiatesse ja börsil kaubeldavatesse fondidesse ehk ETFidesse. Nii nendel kui ka investeerimisstrateegia kujundamise, investorkäitumise ja isiklike rahaasjade teemadel leiab Märteni avameelseid ja põhjalikke kirjutisi nii dividendinvestor.ee blogist kui ka regulaarselt Äripäeva veergudelt.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil registreerimine@aripaev.ee .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.