Veebiseminarid

E-kaubanduse ja E-teenuste käibemaksu käsitlus

26.05.2020

Veebiseminar

COVID 19 on vallutanud kogu maailma. Kellel vähegi võimalik, on kolinud oma äritegevuse kodukontorisse ja suhtleb välismaailmaga interneti kaudu. Toidukaupa tellitakse koju kulleriga, raamatuid postipakkidega ja isegi haigeid konsulteeritakse veebi vahendusel.

 


Maailmas räägitakse, et Eesti on uue väljakutsega hästi hakkama saanud ja meid seatakse teistele eeskujuks. Selle varjus ei tohi unustada, et ka internetis kauplemisel, konsulteerimisel ja ravimisel on vaja järgida maksuseadustest tulenevaid nõudeid. Sellel veebinaril keskendume E-kaubandusele ja E-teenustele.

Käsitleme mitmeid teemasid, kuid kindlasti räägime:

  • E-kaubanduse maksustamise ohukohad
  • Kaugmüük, mis see on ja kuidas maksustada?
  • Rahvusvahelise kaubatranspordi maksustamine.
  • Mis on elektroonilised teenused?
  • Kuidas ja millal tuleb elektroonilisi teenuseid maksustada?
  • E-raamat või päris raamat?

Veebiseminari viib läbi Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling

Veebiseminar toimub 26. mail kell 12.00-13.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 1 nädala jooksul peale toimumist.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

ESINEJA

Tõnis Elling

Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja
Tõnis Elling on maksundusega tegelenud 20 aastat. Esimene tööalane kokkupuude maksundusega oli tal 1999. aastal, asudes tööle Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametisse. Ametniku perioodile järgnes õppejõutöö Sisekaitseakadeemia Finantskolledžis (alates 2005), kus ta hakkas tulevastele maksu- ja tolliametnikele õpetama erinevaid maksunduse aineid. Tõnis on spetsialiseerunud peaasjalikult kaudsetele maksudele (käibemaks, aktsiisid). Alates 2009. aastast on õppejõu ametile paralleelselt lisandunud maksunõustaja töö rahvusvahelises nõustamisfirmas Grant Thornton Rimess OÜ. Seejärel töötas Tõnis Leinonen OÜ nõustamisüksuse juhina ja Deloitte Advisory juhtiva maksunõustajana. Alates 2019. maist töötab Tõnis Ernst & Young Baltic AS juhtiva maksunõustajana. Olles igapäevaselt kursis maksumaksjate praktiliste probleemidega, on seda lihtsam õpetada tudengeid neid probleeme märkama ja lahendama. Teisalt tuleb maksunduse teooriaga kursisolemine kasuks erinevate praktiliste kaasuste lahendamisel igapäevase nõustamistöö käigus. Tõnisel on pooleli õpingud Tartu Ülikooli doktorantuuris. Tema uurimisvaldkonnaks on finantsteenuste käibemaksuga maksustamine.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil registreerimine@aripaev.ee .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust sponsor@aripaev.ee või 667 0105.