22.02.2019
Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus (Ehitajate tee 150, Tallinn)
Ehitus on valdkond, milles tegutsemisel ja turul arvestatava tegijana püsimisel, peab varem või hiljem ennast kurssi viima uute võimaluste ja innovatiivsete lahendustega. Kolmandat korda toimuval ehituse tehnoloogiakonverentsil kajastame palju kogemuslugusid, uurimusi ja räägime uutest tehnoloogilistest lahendustest, saamaks uusi teadmisi teiste poolt juba läbi viidud töödest ja katsetustest.
Osaledes saate teada:
BIM-i rakendamisest tulevikus,
Kuidas projekteerida senisest 40% efektiivsemalt,
Materjalitootjate kasu BIM-ist,
Huvitavate uurimuste tulemusi,
Õppida teiste kogemustest,
Võimalus esitada küsimusi oma ala tippudele ning praktikutele.
Eesti Ehitusinseneride Liidu poolt hinnatud konverents annab 5,2 TP.
Konverentsil oma toodete ja teenuste esitlemisest huvitatud ettevõtetel palume võtta ühendust konverentsi reklaamimüügi projektijuhi Age Raamiga ([email protected] või telefon 5866 6496) või Heleri Lõõbasega ([email protected] või telefon 53026292).
Novarc Groupi juhatuse liige, rahvusvaheliste turgude juht
TalTech ehituse ja arhitektuuri instituudi professor
CES Estonia, Rootsi osakonna juht
Esplani tegevjuht
Esplan projekti- ja protsessijuht
TuLiTec projektijuht ja asutajaliige
Timmermann inseneribüroo juhatuse liige
Techo Life juhatuse liige
Merko Ehitus mudelprojekteerimise projektijuht
Infragate Eesti juhatuse liige
Lõputöö autor
Tallinna Tehnikakõrgkooli lektor
Doktoritöö autor
09:00 - 09:50
09:00 - 09:50
Kogunemine ja hommikukohv
09:50 - 10:00
09:50 - 10:00
10:00 - 10:30
10:00 - 10:30
Ehitusinfo modelleerimine ja haldamine leiab nüüdisaegses projekteerimis- ja ehitusprotsessis üha enam kasutust. Lisaks inseneri ja arhitekti erialastele teadmistele on olulised ka erialaülesed üldised oskused, nagu oskus ehitise digitaalset infomudelit kasutada, luua ja selle loomist juhtida. Millised on olulisimad kvalifikatsioonid BIM valdkonnas ja kuidas need on seotud olemasolevate kutsestandarditega?
10:30 - 11:00
10:30 - 11:00
Mudelprojekteerimine, infomudeli haldus ehitusplatsil ja tootmises on saanud mitmes Eesti ettevõttes igapäevatöö osaks. Kuid mida võib tuua meile tulevik, millised on suurriikide edulood ja innovatiivsed töövahendid? Tehnoogia areng, info hulk ja nõudmised mudelitele aina kasvavad. Kuidas sellega toime tulla ja mis võib osutuda takistuseks? Näitena Consolis grupi üleminek BIM-ile.
11:00 - 11:30
11:00 - 11:30
Paljudes ettevõtetes on projekteerimise projektijuhtimise protsess ajale jalgu jäänud, takistades soovitud efektiivsuse saavutamist. Projekteerimisettevõttes Esplan välja töötatud abivahend ADC võimaldab projekteerida senisest 40 % efektiivsemalt, hoides kokku nii projektijuhtimisele kuluvat aega kui kulusid. Ettevõtte juht Kadi Metsmaa räägib, kuidas paindliku planeerimise põhimõtted ja tänapäevased programmid projekteerimise projektijuhile appi tulevad.
11:30 - 12:00
11:30 - 12:00
Täna on digitaalsed tootekataloogid võlusõna ja reaalsus, mis aitavad materjalitootjatel efektiivselt ja täpselt projekteerijate ja ehitajatega suhelda, rääkimata turunduse ja ekspordi potentsiaalist, mida moodsad lahendused pakuvad. Räägime lähemalt milliseid lahendusi kasutatakse ja kus tuleb osapoolte jaoks kasu ning saame teada, kes on teadaolevalt esimene päris Eesti materjalitootja, kes on oma tooted rahvusvahelisse digitaalsesse tootekataloogi ülesse laadinud.
12:00 - 13:00
12:00 - 13:00
13:00 - 13:15
13:00 - 13:15
13:15 - 13:30
13:15 - 13:30
Nutilahendused, mis seovad kokku nii kodu kui äri.
13:30 - 14:00
13:30 - 14:00
Mullu sügisel avatud Viimsi riigigümnaasium on üks hoonetest Eestis, mille kohta ehitaja koostas ehitusaegseid muudatusi ja ehitustegevuse kestel tekkinud lisainformatsiooni kajastava teostusmudeli (as-built model). Teostusmudel on praktiline töövahend hoone haldusperioodil ning aitab oluliselt kaasa hoone haldus- ja hooldustegevuste digitaliseerimisel.
14:00 - 14:30
14:00 - 14:30
Ligi 40 000 m2 parkimispinnaga hoone projekteerimine toimus 3D-mudelis, kuhu peatöövõtja ja tellija lisasid hiljem tehnosüsteemide ja eriosade lahendused ning arhitektuurse osa mudeli. Pärast ehitusperioodi jääb valmiv mudel kasutusse tellija Tallinna lennujaama soovil ka hoone ekspluatatsiooniperioodil. Kogu hoone projekti oli kohe alguses kaasatud ka ehitusekspertiis. Ehitustöödega alustati enne tööprojekti lõplikku valmimist: mitmekuuline ajaline kokkuhoid saavutati tänu sellele, et ettevõtte sees valmistati nii konstruktsioonide tööprojekt kui viidi see ellu.
14:30 - 15:00
14:30 - 15:00
Kohvipaus
15:00 - 15:30
15:00 - 15:30
Lõputööga „Ehitusinfo mudelite kasutamine ehituse ettevalmistusel“ käsitleti eelarvestamisel kasutatavate mudelprojektidega seonduvaid võimalusi ja puudusi. Analüüsiti mudelprojektide andmesisu ning modelleerimise täpsust, mis mõjutavad ehituse eelarve koostamise protsessis ehitise visualiseerimist ning ehitismahtude arvutamist. Teemakäsitlus sisaldas pakkumisfaasis olevate mudelprojektide probleemide analüüsi vastavate andmesisu nõuete vastu. Analüüsides lähtuti vastavalt Riigi Kinnisvara AS ning Merko Ehitus Eesti AS lähteülesannete dokumentidest. Uuringus kajastati nõutud tööriista järgi modelleerimist, infosisaldust ning üldehituslikku ehitatavust. Lisaks analüüsile pakuti välja lahendusi ning modelleeriti näidismudel, mis on hea pakkumisfaasi mudel.
15:30 - 16:00
15:30 - 16:00
Ehitusinfo mudelite kasutamise levikuga lisandub täiendavaid viise selle informatsiooni visualiseerimiseks. Olemasolevad virtuaalreaalsuse süsteemid on tõestanud, kuidas läbi tajutavama visualiseerimise paraneb otsustajate ja hoone kavandajate vaheline suhtlus ning seeläbi soovitud lõpptulemuse saavutamine.
16:00 - 16:30
16:00 - 16:30
Laserskaneerimise tehnoloogia võimaldab kiiret (ca miljon punkti sekundis) ja detailset ruumiliste seoste jäädvustamist. Mõõdistusandmed moodustavad ruumiandmete kogumi ehk punktipilve. Iga punkt punktipilves omab 3D asukohakoordinaati ja võimalusel ka pinna värvitooni. Tänu andmekogumise kiirusele, andmete detailsusele ning andmete mitmekülgsele kasutusvõimalusele on laserskaneerimise tehnoloogia väga atraktiivne kogu ehituse valdkonnas, seal hulgas ka ehitiste haldamises (monitooringud jms). Ettekanne annab ülevaate laserskaneerimise kasutamise võimalustest, piirangutest aga ka eelistest erinevate ehituskonstruktsioonide mõõdistamisel.
16:30
16:30
Konverentsi lõpp
TALLINNA TEHNIKAKÕRGKOOL
TALLINNA LINNAVARAAMET
MERKO EHITUS EESTI
ESPLAN
NORDECON
TRIMBLE SOLUTIONS
ÄRIPÄEV
KIPSIVALU
ÄRIPÄEV
ÄRIPÄEV
ÄRIPÄEV
HC BETOON
ÄRIPÄEV
TRIMBLE SOLUTIONS
JUNGENT ESTONIA
TIMBECO WOODHOUSE
ESPLAN
EESTI LINNADE JA VALDADE LIIT
NOVARC GROUP
TMB ELEMENT
CLIK
CLIK
TIMMERMANN
USS SECURITY EESTI
TESMAN
TESMAN
TULITEC
YIT EESTI
YIT EESTI
VIIMSI VALLAVALITSUS
SELVER
RTG PROJEKTBÜROO
EHITUSINSENER
REAALPROJEKT
REAALPROJEKT
GEO S.T.
MARU BETOONITÖÖD
MERKO INFRA
MERKO EHITUS EESTI
MERKO INFRA
OPTIMUS SYSTEMS
MERKO INFRA
RAKENDUSGEODEESIA JA EHITUSGEOLOOGIA INSENERIBÜROO
MERKO EHITUS EESTI
TARTU ÜLIKOOL
MERKO EHITUS EESTI
EHITUSTRUST
DUB
RAMM EHITUSE
RIIGIMETSA MAJANDAMISE KESKUS
INSENERIBÜROO TELORA
EESTI VEEPROJEKT
PCC PROJEKT
HAUSERS GRUPP
INSENERIBÜROO URMAS NUGIN
TALLINNA LINNAKANTSELEI
BONAVA EESTI
IIZI KINDLUSTUSMAAKLER
RIIGIKONTROLL
SELEKTOR PROJEKT
MAJANDUS- JA KOMMUNIKATSIOONIMINISTEERIUM
SELVER
RIIGI KINNISVARA
PROJEKT O2
PROJEKT O2
SELVER
NORDECON
EHITUSTRUST
EHITUSTRUST
MEE
KIPSIVALU
KODUMAJA PROJEKTEERIMISE
KODUMAJA PROJEKTEERIMISE
HARJU KEK
BIMCON
NORDECON BETOON
YIT EESTI
TALLINNA SADAM
TALLINNA SADAM
KM ELEMENT
ÄRIPÄEV
TALLINNA TEHNIKAKÕRGKOOL
CES
URBEL
MERKO EHITUS EESTI
INFRAGATE EESTI
TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL
NOVARC GROUP
ÄRIPÄEV
ESPLAN
ÄRIPÄEV
Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.
Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist, palume tasuda 50% väljastatud arve maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, palume tasuda väljastatud arve täissummas.
Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.