Energiasäästlikud lahendused

seminar-ringreis

26.08.2021

Tallinn - Ida-Virumaa - Järvamaa - Tallinn

"Energiasäästlikud lahendused" pakub ideid ja mõtteid, kuidas tehast energiaefektiivsemaks saada. Tule kuulama ja vaatama! 5. korda toimuv sündmus "Energiasäästlikud lahendused" on samal ajal nii seminar kui ringsõit, mis viib osalejad tänavu tutvuma Ida- ja Lääne-Virumaa ettevõtete energialahendustega. Päeva jooksul külastame kolme ettevõtet ja tutvume kohapeal lahendustega, mis on aidanud neil energiakuludelt kokku hoida.

 

Milliseid ettevõtteid külastame ja millest seal räägime?

 • Estonian Celli Kunda tehase külastus: millised energialahendused hoiavad käigus suurt haavapuitmassi tehast?

Meid tervitab Estonian Celli energeetika insener Marko Karjus, kes tutvustab ettevõtte energialahendusi.

Estonian Celli Kunda tehase rajamisse investeeriti 153 miljonit eurot, mis teeb selle suuruselt teiseks välisinvesteeringuks Eesti tööstusesse. 15-aastase tegutsemisperioodi jooksul on mahtude ja efektiivsuse suurendamisse ning keskkonnahoidu investeeritud täiendavalt enam kui 50 miljonit. Tehases on kasutusel kõrgeimatele standarditele vastav tehnoloogia, mis on aluseks keskkonnasõbralikule tootmisele. Ettevõte investeeris 11 miljonit biogaasi kompleksi, mille tulemusel on gaasikulu ja süsiniku jalajälg 30% väiksem. Viimaste aastate energiainvesteeringud võimaldavad aastas kokku hoida üle 10 GWh elektrienergiat. Tehase suurimad elektritarbijad on kaks Baltikumi suurimat 17-megavatist mootorit ja energiatarbimise juhtimisel on oluline osa sagedusmuunduritel, mida on Estonian Cellis kasutusel üle 140. Ettevõte tarbib 2,5% kogu Eesti energiakoguses, mistõttu on efektiivsus nende jaoks üks peamisi võtmesõnu.

 • Nordkalki Karinu karjääri külastus: kuidas pumpade elektrikulu osaliselt tagasi teenida?

Nordkalk kasutab Karinu lubjakivikarjääri pumpadel uudset energiajuhtimise teenust, mille abil teenib ettevõte osa pumpade elektrile kulutatud rahast tagasi. Kohapeal näeme ja kuuleme, milline on paindliku energiajuhtimise lahendus praktikas. Oma kogemusest räägib Nordkalki esindaja.

 • Kolmas külastus on kinnitamisel ja selgub augusti alguses.

 

Millest räägime bussisõidu ajal?

 • Kuidas saavad ettevõtted arvutada ja prognoosida oma seadmetega teenitavat tulu?

Esineja kinnitamisel, Eesti Energia 

 • Estonian Celli ja ABB koostöö: kuidas haavapuitmassi tehases 17-megavatiseid mootoreid juurutati?

ABB Eesti müügispetsialist Ivar Rätsep vaatleb koostöödEstonian Celliga seadmepakkuja pilgu läbi. Räägime tehases kasutatavatest mootoritest ja kuuleme, milline oli ABB jaoks mootorite juurutamine Estonian Celli tehases praktikas. Mis selle tulemusel muutus? Lisaks teeme ülevaate hiljuti kehtima hakanud uuest Euroopa Liidu ökodisaini määrusest ja kasutegurinõuetest mootoritele ning sagedusmuunduritele. Juttu on ka juhtmevabast monitooringulahendusest.

 

Miks tasub seminar-ringsõidule tulla?

 • Ühe päeva jooksul on võimalik külastada kolme tööstusettevõtet ning tutvuda sealsete energialahendustega ja õppida teiste kogemusest.
 • Bussisõiduaega kasutame efektiivselt ja kuulame päeva jooksul ära mitu põnevat ettekannet.
 • See on võimalus suhelda teiste osalejatega ning küsida täiendavat nõu energialahenduste kohta.
 • Tegemist on mõnusa ja samal ajal kasuliku väljasõiduga, mis paneb vähemalt üheks päevaks kontorirutiini unustama. 

 

Kasuta SOODSAIMAT HINDA ja registreeru kuni 6. augustini k.a: 229 €+km/osaleja (274,8 € km-ga). Kui ühest ettevõttes osaleb 3 või enam inimest, on hind 199 €+km/osaleja (238,8 € km-ga).
Tavahind 319 €+km (382,8 € km-ga).

Sihtgrupp on energiasäästlike lahenduste võimalustest ja reaalsetest kogemustest huvitatud erinevate valdkondade ettevõtjad ning avalik sektor.

 

Tasub teada! Lisainfo ringreisi korralduse kohta: 

 • registreerida tasub esimesel võimalusel, sest kohtade arv bussis on piiratud ja eelmistel aastatel on kohad kiiresti välja müüdud; 
 • seminar-ringsõidu päevakava täieneb ja lõpliku kellaaegadega programmi avalikustame augusti alguses, kui kinnitatud on kolmas külastus;
 • ringsõidu päev algab kell 8.30 Ülemiste keskuse parklas, Lux Expressi bussi juures, tagasi jõuame õhtul kella 18 ajal;
 • ringreisi toimumine ja külastused sõltuvad ka koroonaviiruse olukorrast riigis, kui olukord peaks reisi ajaks halvenema ja mõne tehase külastus seeläbi ära jääma, on osalejal võimalik raha tagasi saada;
 • ringreisile tulijatel palume näidata vaktsiinipassi või läbipõdemist tõendavat dokumenti või koroonatesti negatiivset tulemust.

 

Korraldaja Äripäeva teemaveeb Tööstusuudised.ee
Lisainfo programmijuhilt: Anu Soomets, [email protected], +372 516 4397
Konverentsil oma toodete ja teenuste esitlemisest huvitatud ettevõtetel palume kirjutada e-meilile [email protected]

ESINEJAD

Ivar Rätsepp

ABB Eesti müügispetsialist

Marko Karjus

Estonian Celli energeetika insener
REGISTREERIMINE
Energiasäästlikud lahendused
SOODUSHIND kuni 10.08.2021:
229 €
274,80 € km-ga
Hind:
319 €
382,80 € km-ga
Osalejate arv:

Lisainfo:
Anu Soomets | Programmijuht
+372 516 4397 | [email protected]

TOETAJAD
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam

Konverentsil oma toodete ja teenuste esitlemisest huvitatud ettevõtetel palume võtta ühendust [email protected] või 667 0105.