Konverentsid

Firmaautod 2018 – kuidas on tulusam?

22.03.2018

Äripäeva Akadeemia, Vana-Lõuna 39/1, Tallinn

Sõiduautode maksustamisel on jõustunud mitmeid olulisi muudatusi, olgu või näiteks erisoodustuse tulumaksubaasi sidumine sõiduauto mootori võimsusega, märked liiklusregistris ja sisendkäibemaksu korrigeerimise piirangud. Tähele tuleks panna sedagi, et juhul kui sõiduauto kasutusotstarve kahe aasta jooksul muutub, tuleb liigselt maha arvatud sisendkäibemaks riigile tagasi maksta koos intressiga! Seetõttu tuleks ettevõtetel oma sõidukite maksustamispraktika hoolega läbi analüüsida ja seda vajadusel muuta.

Praktilisel loengul vaatame üle, millised võimalused või kohustused seoses seaduse muudatustega on tekkinud.

Muudatused sõiduautode maksustamisel:

Segakasutuse puhul
100% töösõitude puhul
Isikliku auto kasutamisel
Isikliku auto rentimisel tööandjale

Omatarbe maksustamine
Sisendkäibemaksu korrigeerimine
Erisoodustus, mootori võimsus ja märge liiklusregistris
Töötajate transport elu- ja töökoha vahel
Sõidupäevikud
Parkimistasu hüvitamine

Ajakava:
9.30-10.00 Registreerimine ja hommikukohv
10.00-11.30 Loeng
11.30-11.45 Kohvipaus
11.45-13.15 Loeng

Loengu viib läbi Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TTÜ finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag

Loengul osalemine maksab kuni 15. märtsini 149 eurot (km-ga 178,8 eurot), alates 16. märtsist kehtib täishind 179 eurot (km-ga 214,8 eurot). Kahe või enama isiku korraga registreerimisel ühest maksjaettevõttest kehtib hindadele 5% soodustus.

ESINEJA

Marko Saag

Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat, TTÜ finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor
Marko on valitud 2009 aastal maailma 250 juhtiva maksuadvokaadi hulka ning on tunnustatud ka mitmete rahvusvaheliste reitinguagentuuride poolt. 2013 aastal pälvis Marko Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna tudengite hulgas läbiviidud küsitluses II koha parima loengupidaja ja suurima eeskuju kategoorias.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve emailile.

Konverentsil osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni konverentsi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil registreerimine@aripaev.ee või telefonil 667 0099. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni 10 päeva enne konverentsi toimumist, pakume võimalust osaleda teisel konverentsil samal hooajal või tagastame 100% tasutud maksumusest. Kui teatate vähemalt 5 tööpäeva varem, tagastame 50% maksumusest. Muul juhul kuulub arve tasumisele.