Konverentsid

Gaselli Kongress 2017

16.02.2017

Kultuurikatel

Gaselli Kongress on tunnustus ja inspiratsiooniüritus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus.

Programmi ja lisainfo leiad SIIT


Gaselliliikumine

Eesti gaselliliikumine tähistab 2017. aastal 17. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch. Kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeleid koostavad näiteks Soome juhtiv majandusleht Kauppalehti ja Rootsi suurim majandusleht Dagens Industri.

Gaselli TOP

Äripäeva kiiresti arenevate firmade edetabel ehk Gaselli TOP on ilmunud järjest 17 aastat. Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Nii 2014. aastal, 2015. aastal kui ka 2016.aastal avaldatud Gaselli TOPi edetabelitesse jõudis ligi 1100 kiiresti arenevat ettevõtet ehk just nii palju Eesti ettevõtteid vastas TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutasid oma käivet kümneid kordi. Sektoritest olid tugevalt esindatud kaubandus, ehitus, transport, aga ka põllumajandus ja erinevad tööstusharud.

TOETAJAD