Veebiseminarid

Veebiseminar apteekritele: Geneeriliste ravimite efektiivsus ja ohutus

09.10.2020

Veebiseminar

Geneeriline ravim (vahel kasutatakse ka nimetusi koopiaravim ja analoogravim) on originaalravimiga sama toimeainet sisaldav ravim, mis on mõeldud samade haiguste raviks ning on sama tõhus, ohutu ja kvaliteetne kui originaalravim. Geneeriline ravim võib erineda originaalravimist abiainete ja välimuse osas, kuid ei tohi erineda toime tõhususe, kvaliteedi ja ohutuse poolest. Eesti apteekides turustatakse ainult selliseid ravimeid, mis on läbinud Ravimiameti range kontrolli. Geneeriliste ravimite kasutamise eesmärk on üks – tagada tarvilike ravimite kättesaadavus jõukohase hinnaga. See omakorda võimaldab ravikindlustusel maksta kõrget hinda uute ravimite eest, millel on patendikaitse ning millel odavamaid variante veel ei ole.

 

Lektor: Argo Lätt, Rapla Perearstikeskus, perearst; Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige

 

Ajakava:

12:30-13:10       Geneeriliste ravimite efektiivsus ja ohutus – Argo Lätt

13:10-13:20       Küsimused ja vastused, veebiseminari lõpetamine

 

NB! Veebiseminar annab 1 täiendkoolituspunkti. Täiendkoolituspunkti annab Eesti Proviisorite Koda.

NB! Veebiseminar on apteekritele tasuta, vajalik on eelnev registreerimine. Küsimusi esitama ja oma kogemusi vahetama on oodatud kõik teemast huvitatud apteekrid. 

Veebiseminari korraldajad: Meditsiiniuudised ja Eesti Proviisorite Koda

Veebiseminari toetaja: UAB TEVA Baltics Eesti filiaal

Registreerimine: veebiseminaril osalemiseks vajuta "Registreeri nuppu". Seejärel täida kõik väljad. Täida ka "Maksja andmed" ning kinnita. Kuna tegemist on 0-eurose piletiga, siis veebiseminari eest Teile arvet ei väljastata. 

Veebiseminar toimub 09. oktoobril kell 12.30-13:20 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.  Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 2 nädala jooksul pärast toimumist.

Tehnilist infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades liina.aru@aripaev.ee, muudes küsimustes kirjutage karin.tamm@aripaev.ee või helistades telefonil +372 513 8862 (Karin Tamm, Meditsiiniuudiste sündmuste juht).

 

  

ESINEJA

Argo Lätt

perearst
Rapla Perearstikeskus, perearst; Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige