Koolitused

Investeerimisstrateegiad kinnisvaras majandustsükli eri faasides

Kinnisvarasse investeerimise meistriklass 2. osa

17. märts 2018

Kestus: 0,5 päeva

Kui kinnisvarainvesteering on tehtud – mis siis edasi teha? Millal see müüa ja millal millegi teise vastu vahetada või millal juurde soetada? Millal osta elukondlikku kinnisvara ja millal ärikinnisvara? Mis muutub majandustsükli jooksul ning kuidas see võiks investeeringut kinnisvarasse mõjutada? Kuidas aru saada, et turg hakkab lähenema tipule? Ning vastupidi, millised on märgid, et turg hakkab väljuma põhjast?

Koolitusel õpitakse analüüsima investeeringu ostmise, hoidmise ja müümise ajastamise erinevaid stsenaariume majandustsükli muutudes. Harjutatakse näidisstsenaariumite põhjal ning arutletakse eri stsenaariumite tootlikkuse üle.

Koolituse sihtgrupp
Koolitusele on oodatud kinnisvarainvesteeringutega juba tegelevad või algust teinud inimesed, kel on eelteadmised tootluse arvutustest ning investeerimise põhitõdedest.

Koolituse eesmärk on anda praktilisi oskusi investeerimisotsuste tegemiseks majandustsükli eri faasides ning analüüsioskuse turuolukorra määratlemiseks.

Koolituse tulemusena osaleja

  •          teab, kuidas analüüsida turu ja majanduse seisu, et selle põhjalt vastu võtta endale sobiv investeerimisotsus.
  •          mõistab valikuid majandustsükli eri faasides.

Koolituse tulemused saavutatakse loengute ja näidisülesannete ja stsenaariumite lahendamise käigus. Koolituse läbimisel väljastatakse osalejatele tunnistus.

Koolituse läbiviimise põhimõtted
Õppemeetoditeks on loengud, nende vahel arutelupausid, arvutuste läbitegemine, iseseisvad tööd koolituse käigus.

Koolitusel osaleja saab kaasa praktilised tööriistad ja materjalid, mille alusel iseseisvalt kinnisvarainvesteeringuid analüüsida.

Praktiliste tööde tegemiseks on soovituslik kaasa võtta sülearvuti, milles on olemas Exceli kasutamise võimalus.

 

2.osa koolitusele eelnevalt on soovituslik läbida ka 1.osa, mille teema on „Kuidas analüüsida kinnisvarainvesteeringut“. Programmi kohta saab lugeda SIIN.

KOOLITAJA

Ruta Arumäe

Ruta Arumäe on aktiivne investor kinnisvaraturul ning pikaaegne majandusanalüütik. Ta on teinud magistritöö majandustsüklite prognoosimise teemal ning on selle teema valdkondlik ekspert. Ruta on töötanud üle 11 aasta majandusanalüütikuna SEB pangas. Ruta on senini suutnud ette näha kõiki majandustsükli pöördumise punkte Eestis. Ta ostis oma esimese kinnisvarainvesteeringu aastal 2001 ning tegelenud kinnisvaraturu analüüsimisega ja tehingutega tänaseni.
AJAKAVA

9:45 - 10:00

9:45 - 10:00

Kogunemine

10:00 - 11:30

10:00 - 11:30

1.Kuidas aru saada, millises majandustsüklis me oleme

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

2. Kinnisvaraturu tsüklid ja strateegiad majandustsükli jooksul

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil akadeemia@aripaev.ee või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või kulli.duubas@aripaev.ee.