Investor Toomase börsiakadeemia: algajast edukaks investoriks!

09. september 2017

Kestus: 1 päev

Tallinna Ülikool, ruum M225

 

KOOLITUS ON VÄLJA MÜÜDUD!
Enda järjekorda panemiseks kirjutage [email protected] ja koha vabanemisel anname teile sellest teada!

 

Investeerimise puhul on alustamine kõige olulisem – kuidas oleks seda kõige kasulikum teha?

Koolitusel „Algajast edukaks investoriks“ räägitakse, kuidas raha kõige kiiremini kasvatada ning mida erinevaid investeeringuid tehes silmas pidada.

„Algajast edukaks investoriks“ on mõeldud kõigile, kes soovivad oma elus teha läbimõeldud ning häid investeerimisotsuseid. Koolituse käigus räägitakse, kuidas investeerimisega alustada, ja antakse ülevaade erinevatest investeerimisvõimalustest ning varaklassidest koos praktiliste nõuannetega, mida investeeringuid tehes silmas pidada. Koolitus on suunatud alustavatele investoritele, kuid annab häid soovitusi ja aitab teadmisi süvendada juba ka natuke kogenumatel.

Koolituse eesmärk on tõsta osalejate finantspädevust, anda teadmisi erinevate varaklasside kohta ning nendesse investeerimise spetsiifikast. Koolituse läbinu omab head ülevaadet, kuidas investeerimisega alustada, milliseid riske silmas pidada ja kuidas neid hinnata ning kuidas erinevatesse varaklassidesse (sh aktsiad, võlakirjad, tuletisinstrumendid, fondid, ühisrahastus) investeerimist alustada ning vähemalt algtasemel neisse kuuluvaid instrumente hinnata ja nende vahel valida.

Koolitus on maksimaalse kasu saamiseks töötoa vormis, pakkudes võimalikult aegasäästvalt kõige vajalikumat informatsiooni, et investeerides edukas olla.

Koolitusele registreerunud saavad ligipääsu e-õppe keskkonda, kus on üleval lisamaterjalid koolitusel õpitud teadmiste meeldetuletamiseks ning süvendamiseks. Samuti saavad kursusel osalejad e-õppe keskkonnas suhelda nii koolitaja kui ka üksteisega.

 

KOOLITAJAD

Tõnn Talpsepp

Etalon Varahaldus juhatuse liige, TTÜ rahanduse dotsent
Tõnn Talpsepp on aktiivne investor ja investeerimisfirma Etalon Varahaldus AS juhatuse liige. Tal on doktorikraad finantsökonoomikas ja CFA (chartered financial analyst) kvalifikatsioon. Tõnnil on üle 10aastane kogemus finantsturgude ning investeeringutega seotud kursuste korraldamisega Tallinna Tehnikaülikoolis. Aastatel 2013-2014 töötas Tõnn Zürichi Ülikoolis ning aastatel 2004-2006 Hansapangas riskijuhtimise analüütikuna. Tema artikleid on publitseeritud rahvusvaheliselt kõrgel tasemel teadusajakirjades, talle on kaks korda omistatud Eesti Panga teaduspreemia, ta on saanud Šveitsi valitsuselt teadusstipendiume ning ta on valitud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna kõige inspireerivamaks õppejõuks.

Tarvo Vaarmets

investor ja TTÜ õppejõud
Tarvo Vaarmets põimib oma tegemistes edukalt nii praktilist kui ka teoreetilist poolt. Ta on finantsturgudel tegutsenud juba peaaegu 15 aastat, omades hulganisti kogemusi nii eufoorilistest tõusuperioodidest kui ka valusatest langusaegadest. Tarvo tööalane tegevus on tihedalt finantsturgudega seotud. Ta on analüütikuna töötanud Äripäeva börsitoimetuses ning ta tegutseb praegugi finantsturgude analüütikuna. Lisaks on ta varahaldusfirma Finantsinsenerid OÜ juht ja omanik, ta on panustanud Balti Innovatsiooni Fondi ning riigiettevõtete nõukogude töösse. Tarvo on ka Äripäeva niinimetatud rahakühvelduse strateegia looja. Kasutades reaalseid börsil tehtud tehinguid, keskendub Tarvo investorite käitumise uurimisele. Teda on kutsutud oma uurimusi tutvustama finantskonverentsidele üle maailma – nii Euroopasse, Aasiasse kui ka Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse.
AJAKAVA

09:45

09:45

Kogunemine, registreerimine

10:00 - 11:15

10:00 - 11:15

I teemaplokk Kuidas investeerimisega alustada?

11:15 - 11:30

11:15 - 11:30

Paus

11:30 - 13:00

11:30 - 13:00

II teemaplokk Erinevad investeerimisvõimalused (varaklassid)

13:00 - 14:00

13:00 - 14:00

Lõunapaus

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

III teemaplokk Aktsiatesse investeerimine

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Paus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

IV teemaplokk Investeerimisvead ja alustamine praktilisest vaatenurgast

17:00

17:00

Lahkumine