Investorkäitumise ABC

Kuidas saada paremaks investoriks

11.05.2020

Veebiseminar

Kauaaegne pensionifondide fondijuht Märten Kress räägib käesoleval veebiseminaril sellest, kuidas saada paremaks investoriks. Investeerimisalaste põhitõdede omandamise järel muutub õige pea kõige aktuaalsemaks teemaks investorkäitumine. Teisisõnu see, mida me teeme muutub olulisemaks kui see, mida me teame.

 

Veebiseminaril käime läbi peamised investeerimiskäitumise kitsaskohad ja seejärel kohe ka nipid, kuidas neid edaspidi vältida. Samuti vaatame üle, miks me oleme investeerimisel nõnda altid juhtunule reageerima ja alluma oma emotsioonidele. Mõistes, kust ja kuidas selline kiirreageerimine alguse saab, oskame tekkivaid emotsioone paremini hallata ja lihtsate nippidega panna aluse pikaajalisele investeerimisedule.

Seminari eesmärk on tutvustada osalejatele investeerimistegevuse käitumuslike kitsaskohti ja jagada suuniseid ning nippe, kuidas neist üle saada.

Sihtgrupp: kõik investeerimishuvilised.

Seminaril saad teada:

  •          millised on enamlevinud investorkäitumise kitsaskohad,
  •          millest sõltub investeerimisedu,
  •          kuidas saada investeerimisel üle kaotushirmust
  •          kuidas mõjutavad investeerimiskäitumist meie aju kiire ja aeglase mõtlemise süsteemid,
  •          mis on need kaks tegurit, mis aitavad saada paremaks investoriks,
  •          kolm praktilist nippi kursil püsimiseks,
  •          viis suunist käitumuslikest kitsaskohtadest üle saamiseks.

Seminaril teeme läbi ka lühikese investorintelligentsuse testi, mis näitab ära sinu potentsiaali saada edukaks investoriks.

Seminari esimesed 50-60 minutit hõlmab ettekanne, mille järel on kõigil osalejatel võimalik küsida küsimusi.

Veebiseminari viib läbi investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja Märten Kress.

Veebiseminar toimub 11. mail kell 19.00-20.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust veebiseminari keskkonda. Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

 

ESINEJA

Märten Kress

Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Märten Kress on investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja. Aastatel 2006-2016 juhtis Märten Danske pensionifondide investeeringuid. Enne seda tegeles Rahandusministeeriumis finantsriskide hindamise ja juhtimise mudelite juurutamisega riigi reservidele. Ta on töötanud ka Eesti Pangas külalisuurijana ja Swedbank’i grupis analüütikuna. Märten omab majandusteaduste magistrikraadi Taanist Aarhus’i ülikoolist spetsialiseerumisega finantsturgude modelleerimisele.

Oma isiklikku raha investeerib Märten juba aastaid valdavalt dividendiaktsiatesse ja börsil kaubeldavatesse fondidesse ehk ETFidesse. Nii nendel kui ka investeerimisstrateegia kujundamise, investorkäitumise ja isiklike rahaasjade teemadel leiab Märteni avameelseid ja põhjalikke kirjutisi nii dividendinvestor.ee blogist kui ka regulaarselt Äripäeva veergudelt.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.