Kasuta ära kõik maksuvabastused

31.08.2021

Veebiseminar

Kuigi ettevõtjad üritavad üldreeglina võimalikult vähe makse maksta, jäetakse praktikas sageli mitmed maksuvabastused kasutamata. Veebiseminaril vaatleme seda, milliseid maksuvabastusi Eesti maksusüsteem pakub, kuidas neid kasutada ning mis on erinevus lubatud maksuplaneerimise ja maksudest kõrvalehoidumise vahel.Tihti küsitakse, et kas maksuvabastuste kasutamine on ikka eetiline? Seadusega ettenähtud maksuvabastuse kasutamine ei ole ka kuidagi taunitav. Vastupidi- iga kehtestatud maksuvabastuse taga on selge põhjus või soov, et ettevõtjad seda kasutaksid.

Näiteks tööandja poolt töötaja majutamise kulutuste maksuvabastuse eesmärk on soodustada tööjõu kättesaadavust ning võimaldada töö iseloomust tulenevalt tööandjal tasuda maksuvabalt töölepingu alusel töötava töötaja majutuskulud töö tegemise perioodil, s.t ajutiselt, põhilisest elukohast töö tegemise perioodiks eemal viibimise ajal. Soodsamate ning paindlikumate võimaluste loomine töötajate majutamiseks tööandja kulul muudab tööandjate ning töötajate koostöö efektiivsemaks ning edendab seeläbi majandust.

Veebiseminaril tulevad käsitlemisele järgmised teemad:

  • maksuvaba tulu;
  • autod ja transport (tööandja auto ja töötaja auto);
  • töötajate majutamine;
  • koolituskulud;
  • spordikulud;
  • lähetused;
  • vastuvõtukulud;
  • dividendid ja omakapitali väljamaksed.

Enamustel ettevõtetel on võimalus pakkuda töötajatele selliseid hüvesid, et nad ei soovigi rohkem palka. Ja maksukoormus on ka madalam, kui maksta sama hüve väärtus välja palgana.

Lisaks jätavad paljud ettevõtjad kasutamata ka mitmed maksuvabastused, mis kohalduvad kasumi jaotamisele või muudele omakapitalist tehtavatele väljamaksetele.

Veebiseminari viib läbi Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor Marko Saag

Veebiseminar toimub 31. augustil kell 11.00-13.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 1 nädala jooksul peale toimumist.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

 

ESINEJA

Marko Saag

Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor
Marko on tegelenud professionaalse maksunõustamisega üle 15 aasta, on avaldanud mitmeid artikleid ja raamatuid, töötab rahvusvahelise maksuõiguse lektorina ülikoolis ning esineb mitmetel seminaridel ja konverentsidel.
Ta on valitud 2009. aastal maailma 250 juhtiva maksuadvokaadi hulka ning on tunnustatud ka mitmete rahvusvaheliste reitinguagentuuride poolt. 2013. aastal pälvis Marko Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna tudengite hulgas läbiviidud küsitluses II koha parima loengupidaja ja suurima eeskuju kategoorias.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

MATERJALID