Konverentsid

Kinnisvara raamatupidamine ja maksundus

27.10.2020

Ibis Tallinn Center, Juhkentali 28, Tallinn

Aktiva peab võrduma passivaga, pole vahet, kas tegevusalaks on kinnisvara, kaubandus, ehitus või tegutsed hoopis finantsturul. Ometi on igal ärialal erisused, millega raamatupidamises ja maksunduses tuleb silmitsi seista.

 Lisaks arendus- ja ehitusettevõtetele puutuvad kinnisvara kajastamise ja tehingutega kokku ka ettevõtted, kelle peamiseks tegevusalaks võib olla hoopis midagi muud. Olgu tegu ettevõtte põhitegevuseks kasutatava ruumiga, tootmishoonega, investeeringuks ostetud maatükiga või omanikult üüritulu teenimiseks kasutada saadud korter – kui üheks osapooleks on juriidiline isik, kerkivad õhku maksuküsimused ning raamatupidamisega seonduvad teemad. Vigade tegemine võib kujuneda kulukaks ning mõjutada ettevõtte üldpilti suurel määral.

Seminari käigus ühendame kinnisvaraarendaja praktilise kogemuse, aastate pikkuse maksunõustaja teadmiste pagasi ning hinnatud raamatupidaja kutseoskused. Seminar on sobilik kõigile ettevõtjatele, kes teevad oma töös kinnisvaraga seonduvaid otsuseid ning raamatupidajatele ja finantsistidele, kes nõustavad juhte selles valdkonnas ning kajastavad antud tehinguid.

Kohapeal on võimalus esinejatele küsimusi esitada. Kui tead juba ette, et soovid seminaril saada nõu või põhjalikumat vastust oma kinnisvaraga seonduvale spetsiifilisele maksu- või raamatupidamisküsimusele, kasuta võimalust ning saada olukorra kirjeldus koos esile kerkinud küsimusega: marianne@raamatupidaja.ee

ESINEJAD

Marko Saag

Advokaadibüroo ATTELA partner ja vandeadvokaat ning TalTech finantsarvestuse õppetooli rahvusvahelise maksunduse lektor
Marko on tegelenud professionaalse maksunõustamisega üle 15 aasta, on avaldanud mitmeid artikleid ja raamatuid, töötab rahvusvahelise maksuõiguse lektorina ülikoolis ning esineb mitmetel seminaridel ja konverentsidel.
Ta on valitud 2009. aastal maailma 250 juhtiva maksuadvokaadi hulka ning on tunnustatud ka mitmete rahvusvaheliste reitinguagentuuride poolt. 2013. aastal pälvis Marko Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna tudengite hulgas läbiviidud küsitluses II koha parima loengupidaja ja suurima eeskuju kategoorias.

Krista Teearu

Raamatupidamisekspert ja ettevõtja, Äripäeva Raamatupidamise teabevara peatoimetaja
Kristal on raamatupidamisvaldkonnas kogemusi üle 20 aasta, viimased 11 aastat on ta töötanud suurte rahvusvaheliste kontsernide pearaamatupidajana (Magnum, TransferWise).
Robby&Bobby’s tegeleb ta turunduse ja müügiga, klientide arendusprojektidega ja keeruliste finantsteemade lahendamisega.
Kristale meeldivad numbrid ja kirjutamine, ta on kirjutanud mitmeid e-raamatuid ja peab ka üldist ettevõtluse-finantsteemalist Pilvebüroo blogi.
PROGRAMM

9:00 - 9:30

9:00 - 9:30

Hommikukohv ja tervitus

9:30 - 10:00

9:30 - 10:00

KOGEMUSLUGU: Kinnisvaraettevõtte komistuskivid

10:00 - 11:30

10:00 - 11:30

MAKSUNDUS: Kinnisvara maksustamine ning maksude optimeerimise võimalused

Marko Saag

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

PAUS

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

RAAMATUPIDAMINE: Kinnisvaraga seotud raamatupidamise eripärad

Krista Teearu

REGISTREERIMINE
Kinnisvara raamatupidamine ja maksundus
SOODUSHIND kuni 16.10.2020:
139 €
166,80 € km-ga
Hind:
179 €
214,80 € km-ga
Osalejate arv:
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil registreerimine@aripaev.ee .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust sponsor@aripaev.ee või 667 0105.