Pärnu Raamatupidamiskonverents 2023

Pärnu Raamatupidamiskonverents 2023

Toimumiskoht:

Pärnu Kontserdimaja

Pärnu Raamatupidamiskonverents on raamatupidamisvaldkonna uudiste ja parimate kogemuste jagamise kohaks ning raamatupidajate motivatsiooniürituseks.

Seame konverentsi fookusesse seekord raamatupidaja kui Nutika Muutuja, sest ta töötab kiirelt muutuvas valdkonnas, kus arengud on pidevad, loomulikud ja paratamatud. Nutikas Muutuja on inimene, kes otsib ja leiab uusi võimalusi, nutikad lahendusi, lubab endale arengut ja õppimist ning julgustab õppima ka teisi. Nutikas Muutuja on leidlik ja loominguline, samas filigraanselt täpne ja nõudlik – ta on häälestunud alati ideaalsele kooskõlale.

Konverentsi hinna sees on:

 • 2 konverentsipäeva koos toitlustusega, sisutihe programm pealaval+töötoad+expo
 • Konverentsi 1. päeva pidu ja õhtusöök Estonia Spa hotelli restoranis NOOT, kus loob meeleolu ja kutsub tantsule mehisest energiast särtsuv ansambel Untsakad.
 • Transport Tallinn-Pärnu-Tallinn; Tartu-Pärnu-Tartu
 • Transport Pärnus hotellist Kontserdimajja ja tagasi
 • Konverentsi ettekanded osalejatele järelvaadatavad 30 päeva
 • Soovijatele väljastame tunnistused

Programmi meeskond tänab kaasamõtlejaid: Krista Teearu, Kaie Moisa, Virge Ratassepp, Reidi Strandberg, Margus Tammeraja, Christer Haimi.

Konverentsi sihtgrupp: konverentsile ootame osalema ettevõtete ja organisatsioonide kõikide tasandite raamatupidamisvaldkonna juhte ja töötajaid, sealhulgas pearaamatupidajaid, raamatupidajaid, assistente, büroojuhte. Samuti ootame väikeettevõtete juhte, raamatupidamisbüroode juhte ja töötajaid, finantsvaldkonna asjatundjaid, finantsjuhte, finantsiste, aga ka audiitoreid, controllingu ja sisekontrolli spetsialiste, konsultante ja nõustajaid.

Arvestame muutuvate oludega majanduses ja maailmas ning oleme selleks jätnud võimaluse lisada konverentsi programmi aktuaalseid teemasid konverentsi lähenedes. Nii saame olla kindlad, et kõik oluline raamatupidajate jaoks saab kajastatud.

Pärnu Raamatupidamiskonverentsi ettekandeid saavad osalejad hiljem järele vaadata. Konverentsi esimesel päeval on õhtusöök Estonia Spa hotelli restoranis NOOT, kus loob meeleolu ja kutsub tantsule mehisest energiast särtsuv ansambel Untsakad.

Soovijatele väljastatakse ka tunnistused.

EELMISEL AASTAL OSALENUTE TAGASISIDE:

 • Olen osalenud pea kõikidel konverentsidel. Head esinejad, alati aktuaalsed teemad ja huvitav ülesehitus”
 • “Huvitavad esinejad ja teemad, sh muudatused ja praktikad + õhtune pidulik õhtusöök koos esinejaga”
 • “Järjepidavalt käidud, huvitavad teemad”
 • “Traditsioon, kaks tihedat päeva kasulikku infot, toredad inimesed”
 • “Võimalus olla koos oma eriala inimestega”
 • “Silmaringi laiendamine, muudatustest ja uuendustest ülevaate saamine”
 • “Meeleolukas ja hariv”
 • “Huvitav programm, tuntud nimed, kolleegide positiivne tagasiside”
 • “Ülevaade majanduse seisust oma eriala perspektiivist, mõnus õhkkond, hea söök ja korraldus”

📸 Vaata 2022.aasta GALERIID

Konverentsi programmijuht: Veiko Hintsov, ettevõtja ja Audiitorkogu liige

Konverentsi projektijuht: Jana Elken [email protected]

Äripäeva raamatupidaja.ee tooteportfelli juht Mare Timian [email protected]

Programm

21.09.2023
22.09.2023

09:00 – 10:00

Registreerimine ja tervituskohv

09:59 – 12:00

I SESSIOON- Suured väljakutsed Eestis ja piiri taga

10:00 – 10:20

Konverentsi avamine, moderaatori tervitus

Monika Peetson Moderaator

Jakob Rosin Moderaator

10:20 – 10:50

MTA suured väljakutsed: varimajanduse ohjamine ja võrdse maksukonkurentsi tagamine

Raigo Uukkivi Maksu- ja Tolliameti peadirektor

Kuigi Eesti elanike maksukuulekus on üldiselt heal tasemel, seisab maksuhaldur maksu- ja tolliamet endiselt silmitsi mitmete varimajandusest tulenevate ohtudega, mis pakuvad väljakutseid võrdse maksukonkurentsi tagamisel. Ühest küljest aitavad neile vastata nutikad ja innovaatilised viisid teenuste pakkumiseks, teisalt üha suurem andmepõhisus ja teadmuse kasv probleemidest. Maksu- ja Tolliameti peadirektor Raigo Uukkivi avab maksuhalduri ees seisvaid aktuaalseid väljakutseid ja arengusuundi, mis toetavad maksude tasumist võimalikult lihtsalt ja vähese halduskoormusega.

10:50 – 11:30

Ettevõtte aruandlus: parimad õppetunnid, väljakutsed ja võimalused maailma praktikast

Milda Tylaite Stockholm School of Economics raamatupidamise ja finantsjuhtimise dotsent ja õppejõud

Ettevõtetele kehtivad aruandlusnõuded, majanduskeskkond ja õigusraamistikud on erinevates riikides ja jurisdiktsioonides oluliselt erinevad. Samas on paljud ettevõtete ees seisvad väljakutsed kas väga sarnased või lausa päris samad. Vaadates oma kolleegide tegemisi teistes riikides, saame teada, kuidas finantsaruandlus ja -kindlustunde valikud võivad aidata ettevõtetel kasvada ja toimida ning millist tüüpi finantsaruandluse regulatsioone peaksid ettevõtted rakendama.

11:30 – 12:00

KOHVIPAUS

11:59 – 13:30

II SESSIOON: Rohe- ja digipöördes maailm

12:00 – 12:30

Kestlikkusaruandlus: esimesed kogemused ja praktikad piiri tagant

Merili Vares ESG valdkonna juht, PWC Eesti

12:30 – 13:00

Kuhu liigub pangandusturg ja kuidas säästa ettevõtte raha?

Erje Mettas Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse äriliini juht

Üha enam ettevõtteid kasutab digitehnoloogiaid oma töö lihtsustamiseks, et oleks vähem käsitööd ja äriprotsessid toimiksid automatiseeritult. Erandiks pole ka panganduse ja raamatupidamisega seotud ülesannete automatiseerimine. Töö kvaliteet paraneb, lisaks kaasneb sellega suur ajavõit. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse äriliini juht Erje Mettas annab nõu, millised digitaalsed lahendused aitavad säästa ettevõtte raha ning milliseid nüansse tasuks raha kokkuhoidmiseks veel jälgida? Lisaks arutame teemal, kas ettevõtte vaba raha tasub hoida lihtsalt arvelduskontol ilma intressi teenimata? Kas hoiuseintresside kiire tõus jätkub või on haripunkt tänaseks saavutatud?

13:00 – 13:30

Kuidas mitte tulevikku ootama jääda ja juba täna targalt töötada: tehnoloogiline hüpe raamatupidamises ja raamatupidaja uued rollid.

Berit Veske Directo CEO / nutikate lahenduste ja targa töö entusiast

Vilja Tuisk Directo finantsvaldkonna tootejuht / tuleviku äritarkvara visionäär

Ettevõtete raamatupidamine ja raamatupidajate töö on viimaste aastatega tublisti muutunud. Nutikad tarkvarad teevad juba täna ära palju rutiinset tööd, mida veel mõni aeg tagasi tegid raamatupidajad. Samas on finantsinimestele tulnud lisaks mitmeid täiesti uusi rolle, mida enne automatiseerimise ajastut veel üldse polnudki.

Ettekandes küsime ja saame ka vastused, milliseid rolle raamatupidaja töös võiks asendada tehnoloogia ja millised peaksid jääma inimese kanda? Kuidas vaadata tulevikku – kas ootuse või hirmuga? Ja kuidas mitte tulevikku ootama jääda ja juba täna targalt töötada?

13:00 – 13:30

TÖÖTUBA JUHTIDELE: Finantsjuhtimine säästvamale maailmale ülemineku keskmes: ettevõtete juhtimisarvestuse edulood ja praktilised näited

Milda Tylaite Stockholm School of Economics raamatupidamise ja finantsjuhtimise dotsent ja õppejõud

Juhtimisarvestuse tööriistu ja tehnikaid kasutades saavad finantsjuhid ja -spetsialistid anda väärtuslikku infot selle kohta, milline on ettevõtte mõju äritegevuse keskkonnale ja sotsiaalsetele aspektidele. Milda analüüsib oma ettekandes reaalsete ettevõtete lugusid, kes on edukalt üle läinud jätkusuutlikumatele ärimudelitele, ja toob välja, milline on olnud finantsjuhtimise oluline roll nendes protsessides.

13:30 – 14:30

LÕUNA

14:29 – 16:00

III SESSIOON- Eksperdi vaade muutustele/arengutele

14:30 – 15:15

Aruandluse muudatused äriregistris 2023 ja 2024

Aleksandr Beloussov Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) Null-aruandluse tiimi juht

Raamatupidajatele on äriregistri majandusaasta aruannete portaal üks paljudest e-keskkondadest, mis käib kaasas raamatupidaja töö ja vastutusega. Äriregistri majandusaasta aruannete portaalis hakkab muutuma nii majandusaasta aruande esitamise kui ka aruannetes sisalduva info jagamise ja kogumise protsess. Ettekandes räägimegi plaanitavatest muudatustest nii ettevõtja kui aruande sisestaja vaatenurgast.

15:15 – 16:00

Audiitorite 7 sooja soovitust raamatupidajale

Märt-Martin Arengu Audiitorkogu president

Audiitorite ja raamatupidajate omavaheline suhe on mitmetasandiline - esmapilgul tundub, et üks teeb ja teine kontrollib. Kui aga täpsemalt vaadata, läheb pilt palju mitmekesisemaks. Näiteks ühe kindla ettevõtte kohta teab raamatupidaja alati rohkem kui audiitor, kuid samas on viimasel jällegi võrdlusmoment sadade teiste ettevõtete pealtnäha sarnaste probleemidega.

Audiitorkogu korraldas esmakordselt oma liikmete seas tagasisideküsitluse sel kevadel, küsides küsimusi erinevatest vaatenurkadest raamatupidajate kohta. Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu teeb oma ettekandes koos meiega põneva ülevaate küsitluse tulemusied ning uurib omakorda ka konverentsi publikult, mis audiitoritele peeglist paistab.

16:00 – 16:30

KOHVIPAUS

16:29 – 17:30

IV SESSIOON– Eneseareng: Nutikas Muutuja

16:30 – 17:00

Kuidas raamatupidamise andmeid kasutada finantsanalüüsiks ja –planeerimiseks?

Martin Karu SparkleSolutions OÜ andmeanalüütik

Näitame, kuidas väikefirmad saavad lihtsasti oma raamatupidamise andmeid finantsanalüüsiks ja -planeerimiseks kasutada.

Alustades põhimõõdikutest nagu kasum, käive või raha kontodel, saame vaadelda hetkeseisu üksiku numbrina, numbrite kujunemist läbi aja, võrdlust eelnevate perioodidega jõudes detailideni ehk üksikute kanneteni, millest need koosnevad. Selliselt saab muuta ettevõtte juhtimise teadlikumaks, on võimalik määrata eesmärgid ja mõõdikud, mõista numbreid ja teha teadlikke juhtimisotsuseid.

16:30 – 17:00

TÖÖTUBA: Kestlikkusaruande koostamine: samm-sammult ja praktiliselt

Siim Kannistu Direktor, raamatupidamisnõustaja IFRS ekspert, vandeaudiitor KPMG Baltics OÜ

Andres Soosalu Raamatupidamisnõustaja, jätkusuutlikkuse aruandlus, vandeaudiitor KPMG Baltics OÜ

Kestlikkusaruande koostamine ei ole raketiteadus. Iga ettevõtte kestlikkusaruande koostamise teekond on erinev, sõltudes selle vajadustest ja ambitsioonist. Siim ja Andres jagavad selles töötoas oma kogemust ja annavad praktilised tööriistad nii neile, kes pole kestlikkusaruandlusega veel alustanud, kui ka neile, kellel on juba läbimõeldud aruandlus, kuid soov muuta seda veelgi atraktiivsemaks ja usaldusväärsemaks. Töötoas osalejale saab samm-sammult selgemaks, millist kestlikkusaruandlust sinu ettevõte päriselt vajab ja millised on järgmised olulised sammud ja tegevused edasi liikumiseks.

17:00 – 17:30

Raamatupidaja kui Nutikas Muutuja ja Elukestev Õppija

Virge Ratassepp Raamatupidamisbüroo V.Finantser OÜ juht

17:00 – 17:30

TÖÖTUBA: Kuidas UKU käis Accountex London messil ja mida olulist teada sai

Margot Roodi Partnersuhete juht, UKU tööhaldustarkvara raamatupidajatele ja finantstiimidele

UKU osales sel kevadel Euroopa olulisimal raamatupidamise & finantsvaldkonna messil. Margot Roodi (getuku.ee) räägib töötoas, miks ja kuidas UKU naiskond käis Accountex London messil. Margot aitab selgust saada järgmistes küsimustes:

 • Kes peaksid Accountexil osalema ja kas see võiks olla sinu ettevõte?
 • Millised teemad olid sel aastal Accountexil aktuaalsed?
 • Millega paistis Uku messil silma?
 • Mida on meil Eestis õppida UK kogemusest ja mida on meil neile õpetada?

20:00

P. I. D. U. Restoran Noot, Estonia Resort Spa

Untsakad

Esimese konverentsipäeva lõpetab õhtusöök Estonia Resort Spa Hotelli restoranis Noot. Meeleolu loob ja tantsima kutsub mehisest energiast särtsuv ansambel Untsakad.

Veel enne, kui läheb tantsuks, on varuks mõndagi üllatuslikku. Kaasahaarav pooltund kätkeb lõbusaid väljakutseid ning põnevaid avastusi.

Pärnu Raamatupidamiskonverents 2023

Toimumiskoht:

Pärnu Kontserdimaja

Pärnu Raamatupidamiskonverents on raamatupidamisvaldkonna uudiste ja parimate kogemuste jagamise kohaks ning raamatupidajate motivatsiooniürituseks.

Seame konverentsi fookusesse seekord raamatupidaja kui Nutika Muutuja, sest ta töötab kiirelt muutuvas valdkonnas, kus arengud on pidevad, loomulikud ja paratamatud. Nutikas Muutuja on inimene, kes otsib ja leiab uusi võimalusi, nutikad lahendusi, lubab endale arengut ja õppimist ning julgustab õppima ka teisi. Nutikas Muutuja on leidlik ja loominguline, samas filigraanselt täpne ja nõudlik – ta on häälestunud alati ideaalsele kooskõlale.

Konverentsi hinna sees on:

 • 2 konverentsipäeva koos toitlustusega, sisutihe programm pealaval+töötoad+expo
 • Konverentsi 1. päeva pidu ja õhtusöök Estonia Spa hotelli restoranis NOOT, kus loob meeleolu ja kutsub tantsule mehisest energiast särtsuv ansambel Untsakad.
 • Transport Tallinn-Pärnu-Tallinn; Tartu-Pärnu-Tartu
 • Transport Pärnus hotellist Kontserdimajja ja tagasi
 • Konverentsi ettekanded osalejatele järelvaadatavad 30 päeva
 • Soovijatele väljastame tunnistused

Programmi meeskond tänab kaasamõtlejaid: Krista Teearu, Kaie Moisa, Virge Ratassepp, Reidi Strandberg, Margus Tammeraja, Christer Haimi.

Konverentsi sihtgrupp: konverentsile ootame osalema ettevõtete ja organisatsioonide kõikide tasandite raamatupidamisvaldkonna juhte ja töötajaid, sealhulgas pearaamatupidajaid, raamatupidajaid, assistente, büroojuhte. Samuti ootame väikeettevõtete juhte, raamatupidamisbüroode juhte ja töötajaid, finantsvaldkonna asjatundjaid, finantsjuhte, finantsiste, aga ka audiitoreid, controllingu ja sisekontrolli spetsialiste, konsultante ja nõustajaid.

Arvestame muutuvate oludega majanduses ja maailmas ning oleme selleks jätnud võimaluse lisada konverentsi programmi aktuaalseid teemasid konverentsi lähenedes. Nii saame olla kindlad, et kõik oluline raamatupidajate jaoks saab kajastatud.

Pärnu Raamatupidamiskonverentsi ettekandeid saavad osalejad hiljem järele vaadata. Konverentsi esimesel päeval on õhtusöök Estonia Spa hotelli restoranis NOOT, kus loob meeleolu ja kutsub tantsule mehisest energiast särtsuv ansambel Untsakad.

Soovijatele väljastatakse ka tunnistused.

EELMISEL AASTAL OSALENUTE TAGASISIDE:

 • Olen osalenud pea kõikidel konverentsidel. Head esinejad, alati aktuaalsed teemad ja huvitav ülesehitus”
 • “Huvitavad esinejad ja teemad, sh muudatused ja praktikad + õhtune pidulik õhtusöök koos esinejaga”
 • “Järjepidavalt käidud, huvitavad teemad”
 • “Traditsioon, kaks tihedat päeva kasulikku infot, toredad inimesed”
 • “Võimalus olla koos oma eriala inimestega”
 • “Silmaringi laiendamine, muudatustest ja uuendustest ülevaate saamine”
 • “Meeleolukas ja hariv”
 • “Huvitav programm, tuntud nimed, kolleegide positiivne tagasiside”
 • “Ülevaade majanduse seisust oma eriala perspektiivist, mõnus õhkkond, hea söök ja korraldus”

📸 Vaata 2022.aasta GALERIID

Konverentsi programmijuht: Veiko Hintsov, ettevõtja ja Audiitorkogu liige

Konverentsi projektijuht: Jana Elken [email protected]

Äripäeva raamatupidaja.ee tooteportfelli juht Mare Timian [email protected]

Programm

21.09.2023
22.09.2023

09:00 – 10:00

Registreerimine ja tervituskohv

09:59 – 12:00

I SESSIOON- Suured väljakutsed Eestis ja piiri taga

10:00 – 10:20

Konverentsi avamine, moderaatori tervitus

Monika Peetson Moderaator

Jakob Rosin Moderaator

10:20 – 10:50

MTA suured väljakutsed: varimajanduse ohjamine ja võrdse maksukonkurentsi tagamine

Raigo Uukkivi Maksu- ja Tolliameti peadirektor

Kuigi Eesti elanike maksukuulekus on üldiselt heal tasemel, seisab maksuhaldur maksu- ja tolliamet endiselt silmitsi mitmete varimajandusest tulenevate ohtudega, mis pakuvad väljakutseid võrdse maksukonkurentsi tagamisel. Ühest küljest aitavad neile vastata nutikad ja innovaatilised viisid teenuste pakkumiseks, teisalt üha suurem andmepõhisus ja teadmuse kasv probleemidest. Maksu- ja Tolliameti peadirektor Raigo Uukkivi avab maksuhalduri ees seisvaid aktuaalseid väljakutseid ja arengusuundi, mis toetavad maksude tasumist võimalikult lihtsalt ja vähese halduskoormusega.

10:50 – 11:30

Ettevõtte aruandlus: parimad õppetunnid, väljakutsed ja võimalused maailma praktikast

Milda Tylaite Stockholm School of Economics raamatupidamise ja finantsjuhtimise dotsent ja õppejõud

Ettevõtetele kehtivad aruandlusnõuded, majanduskeskkond ja õigusraamistikud on erinevates riikides ja jurisdiktsioonides oluliselt erinevad. Samas on paljud ettevõtete ees seisvad väljakutsed kas väga sarnased või lausa päris samad. Vaadates oma kolleegide tegemisi teistes riikides, saame teada, kuidas finantsaruandlus ja -kindlustunde valikud võivad aidata ettevõtetel kasvada ja toimida ning millist tüüpi finantsaruandluse regulatsioone peaksid ettevõtted rakendama.

11:30 – 12:00

KOHVIPAUS

11:59 – 13:30

II SESSIOON: Rohe- ja digipöördes maailm

12:00 – 12:30

Kestlikkusaruandlus: esimesed kogemused ja praktikad piiri tagant

Merili Vares ESG valdkonna juht, PWC Eesti

12:30 – 13:00

Kuhu liigub pangandusturg ja kuidas säästa ettevõtte raha?

Erje Mettas Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse äriliini juht

Üha enam ettevõtteid kasutab digitehnoloogiaid oma töö lihtsustamiseks, et oleks vähem käsitööd ja äriprotsessid toimiksid automatiseeritult. Erandiks pole ka panganduse ja raamatupidamisega seotud ülesannete automatiseerimine. Töö kvaliteet paraneb, lisaks kaasneb sellega suur ajavõit. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse äriliini juht Erje Mettas annab nõu, millised digitaalsed lahendused aitavad säästa ettevõtte raha ning milliseid nüansse tasuks raha kokkuhoidmiseks veel jälgida? Lisaks arutame teemal, kas ettevõtte vaba raha tasub hoida lihtsalt arvelduskontol ilma intressi teenimata? Kas hoiuseintresside kiire tõus jätkub või on haripunkt tänaseks saavutatud?

13:00 – 13:30

Kuidas mitte tulevikku ootama jääda ja juba täna targalt töötada: tehnoloogiline hüpe raamatupidamises ja raamatupidaja uued rollid.

Berit Veske Directo CEO / nutikate lahenduste ja targa töö entusiast

Vilja Tuisk Directo finantsvaldkonna tootejuht / tuleviku äritarkvara visionäär

Ettevõtete raamatupidamine ja raamatupidajate töö on viimaste aastatega tublisti muutunud. Nutikad tarkvarad teevad juba täna ära palju rutiinset tööd, mida veel mõni aeg tagasi tegid raamatupidajad. Samas on finantsinimestele tulnud lisaks mitmeid täiesti uusi rolle, mida enne automatiseerimise ajastut veel üldse polnudki.

Ettekandes küsime ja saame ka vastused, milliseid rolle raamatupidaja töös võiks asendada tehnoloogia ja millised peaksid jääma inimese kanda? Kuidas vaadata tulevikku – kas ootuse või hirmuga? Ja kuidas mitte tulevikku ootama jääda ja juba täna targalt töötada?

13:00 – 13:30

TÖÖTUBA JUHTIDELE: Finantsjuhtimine säästvamale maailmale ülemineku keskmes: ettevõtete juhtimisarvestuse edulood ja praktilised näited

Milda Tylaite Stockholm School of Economics raamatupidamise ja finantsjuhtimise dotsent ja õppejõud

Juhtimisarvestuse tööriistu ja tehnikaid kasutades saavad finantsjuhid ja -spetsialistid anda väärtuslikku infot selle kohta, milline on ettevõtte mõju äritegevuse keskkonnale ja sotsiaalsetele aspektidele. Milda analüüsib oma ettekandes reaalsete ettevõtete lugusid, kes on edukalt üle läinud jätkusuutlikumatele ärimudelitele, ja toob välja, milline on olnud finantsjuhtimise oluline roll nendes protsessides.

13:30 – 14:30

LÕUNA

14:29 – 16:00

III SESSIOON- Eksperdi vaade muutustele/arengutele

14:30 – 15:15

Aruandluse muudatused äriregistris 2023 ja 2024

Aleksandr Beloussov Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) Null-aruandluse tiimi juht

Raamatupidajatele on äriregistri majandusaasta aruannete portaal üks paljudest e-keskkondadest, mis käib kaasas raamatupidaja töö ja vastutusega. Äriregistri majandusaasta aruannete portaalis hakkab muutuma nii majandusaasta aruande esitamise kui ka aruannetes sisalduva info jagamise ja kogumise protsess. Ettekandes räägimegi plaanitavatest muudatustest nii ettevõtja kui aruande sisestaja vaatenurgast.

15:15 – 16:00

Audiitorite 7 sooja soovitust raamatupidajale

Märt-Martin Arengu Audiitorkogu president

Audiitorite ja raamatupidajate omavaheline suhe on mitmetasandiline - esmapilgul tundub, et üks teeb ja teine kontrollib. Kui aga täpsemalt vaadata, läheb pilt palju mitmekesisemaks. Näiteks ühe kindla ettevõtte kohta teab raamatupidaja alati rohkem kui audiitor, kuid samas on viimasel jällegi võrdlusmoment sadade teiste ettevõtete pealtnäha sarnaste probleemidega.

Audiitorkogu korraldas esmakordselt oma liikmete seas tagasisideküsitluse sel kevadel, küsides küsimusi erinevatest vaatenurkadest raamatupidajate kohta. Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu teeb oma ettekandes koos meiega põneva ülevaate küsitluse tulemusied ning uurib omakorda ka konverentsi publikult, mis audiitoritele peeglist paistab.

16:00 – 16:30

KOHVIPAUS

16:29 – 17:30

IV SESSIOON– Eneseareng: Nutikas Muutuja

16:30 – 17:00

Kuidas raamatupidamise andmeid kasutada finantsanalüüsiks ja –planeerimiseks?

Martin Karu SparkleSolutions OÜ andmeanalüütik

Näitame, kuidas väikefirmad saavad lihtsasti oma raamatupidamise andmeid finantsanalüüsiks ja -planeerimiseks kasutada.

Alustades põhimõõdikutest nagu kasum, käive või raha kontodel, saame vaadelda hetkeseisu üksiku numbrina, numbrite kujunemist läbi aja, võrdlust eelnevate perioodidega jõudes detailideni ehk üksikute kanneteni, millest need koosnevad. Selliselt saab muuta ettevõtte juhtimise teadlikumaks, on võimalik määrata eesmärgid ja mõõdikud, mõista numbreid ja teha teadlikke juhtimisotsuseid.

16:30 – 17:00

TÖÖTUBA: Kestlikkusaruande koostamine: samm-sammult ja praktiliselt

Siim Kannistu Direktor, raamatupidamisnõustaja IFRS ekspert, vandeaudiitor KPMG Baltics OÜ

Andres Soosalu Raamatupidamisnõustaja, jätkusuutlikkuse aruandlus, vandeaudiitor KPMG Baltics OÜ

Kestlikkusaruande koostamine ei ole raketiteadus. Iga ettevõtte kestlikkusaruande koostamise teekond on erinev, sõltudes selle vajadustest ja ambitsioonist. Siim ja Andres jagavad selles töötoas oma kogemust ja annavad praktilised tööriistad nii neile, kes pole kestlikkusaruandlusega veel alustanud, kui ka neile, kellel on juba läbimõeldud aruandlus, kuid soov muuta seda veelgi atraktiivsemaks ja usaldusväärsemaks. Töötoas osalejale saab samm-sammult selgemaks, millist kestlikkusaruandlust sinu ettevõte päriselt vajab ja millised on järgmised olulised sammud ja tegevused edasi liikumiseks.

17:00 – 17:30

Raamatupidaja kui Nutikas Muutuja ja Elukestev Õppija

Virge Ratassepp Raamatupidamisbüroo V.Finantser OÜ juht

17:00 – 17:30

TÖÖTUBA: Kuidas UKU käis Accountex London messil ja mida olulist teada sai

Margot Roodi Partnersuhete juht, UKU tööhaldustarkvara raamatupidajatele ja finantstiimidele

UKU osales sel kevadel Euroopa olulisimal raamatupidamise & finantsvaldkonna messil. Margot Roodi (getuku.ee) räägib töötoas, miks ja kuidas UKU naiskond käis Accountex London messil. Margot aitab selgust saada järgmistes küsimustes:

 • Kes peaksid Accountexil osalema ja kas see võiks olla sinu ettevõte?
 • Millised teemad olid sel aastal Accountexil aktuaalsed?
 • Millega paistis Uku messil silma?
 • Mida on meil Eestis õppida UK kogemusest ja mida on meil neile õpetada?

20:00

P. I. D. U. Restoran Noot, Estonia Resort Spa

Untsakad

Esimese konverentsipäeva lõpetab õhtusöök Estonia Resort Spa Hotelli restoranis Noot. Meeleolu loob ja tantsima kutsub mehisest energiast särtsuv ansambel Untsakad.

Veel enne, kui läheb tantsuks, on varuks mõndagi üllatuslikku. Kaasahaarav pooltund kätkeb lõbusaid väljakutseid ning põnevaid avastusi.

Toetajad

Toetajad

Koostööpartnerid

Lisainfo

KONVERENTSIBUSSIDE kohta näete infot SIIT 

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Aida 4, Pärnu, 80011 Pärnu maakond

Mare Timian Raamatupidajate tooteportfelli juht +372 5137347 [email protected]

© AS Äripäev 2000-2024
 • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
 • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
 • E-post: [email protected]