UUS!

Enda ja oma meeskonna töövõime suurendamine

Kuidas tõsta psühholoogilist vastupidavust?

Kestus: 8 akadeemilist tundi

Äripäeva Akadeemia (Vana-Lõuna 39/1, Tallinn)


Koolitusel keskendutakse sellele, kuidas osalejad saavad tõsta iseenda ja oma meeskonna vaimset vastupidavust ja töövõimet pingelistel aegadel. Vaimne vastupidavus on võime kriiside ajal rahulikuks jääda, leida parimad lahendusviisid ning kaitsta end stressitekitajate negatiivse mõju eest.

 

 

 

Sotsiaalministeeriumi vaimse tervise uuringus öeldakse, et ca 50% töötajatest tunnevad tööl stressi. Tööandjale kaasneb sellega töötajate vähene loovus, madal töövõime ja vähene pühendumine, suur personalivoolavus, kvaliteediprobleemid ning sellest tulenevalt ka suuremad kulutused. Kui kogu aeg on kiire, nõudmised  järjest kasvavad ja aega endale kipub väheks jääma, kahaneb suure tõenäosusega ka vaimne vastupanuvõime. 

 

Koolitusel käsitletakse teemasid emotsionaalse intelligentsuse (EQ) ja teadvustatud juhtimise (mindful leadership) raamistike vaatevinklist: esmalt pean mõistma ennast, et suuta ennast juhtida; kui oskan ennast mõista ja juhtida, on lihtsam õppida mõistma teisi, et osata teisi juhtida.

 

Koolituste eesmärk on paremini mõista, mis on stress ja milliste vahenditega  stressiseisundist välja tulla või seda vältida. See mõistmine aitab muuta nii isikliku kui ka meeskondliku emotsionaalse heaolu igapäevaelu osaks ning tõstab märgatavalt tööefektiivsust.

 

Koolitusele on oodatud juhid ja teised kiires ning muutlikus töökeskkonnas töötavad inimesed, kes peavad oluliseks enda või oma meeskonna vastupidavuse ja töövõime arendamist.

 

Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:

  • Kas sinu töös tuleb sageli ette stressi tekitavaid olukordi?
  • Kas tunned et päeva/nädala tasakaal pole paigas?
  • Kas soovid osata olukordi kergemalt võtta ja olla positiivsem?
  • Kas sinu tööpäevad on pikad ja tegevuste nimekirjad kipuvad kasvama?
  • Kas mõni sinu meeskonnaliige puutub kokku pikaajaliselt väga väljakutsuvate töösituatsioonidega ja soovid osata teda toetada?

 

Koolituse tulemusena osaleja

  • teab, mis on stress ja selle sümptomid ning oskab neid tuvastada;
  • teab, mis on psühholoogiline vastupidavus ja selle peamised tehnikad selle vastupidavuse suurendamiseks;
  • teab, kuidas keerulistes olukordades ennast säästa;
  • oskab oma meeskonnas toimuvat paremini märgata ja mõista;
  • teab meeskonna vastupidavuse peamisi mõjureid ja oskab töövõimet mõjutada.

 

Koolitusel on põimitud erinevad meetodid – loeng  teemast ülevaate saamiseks, harjutused tehnikate omandamiseks ja grupiarutelud teadmiste kinnistamiseks.

Koolituse tulemusi hinnatakse harjutamise ja arutelude teel. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

 

Maht: 8 akadeemilist tundi

Kuula ka raadiosaateid:

Kristjan Rotenbergi ja Mare Porki mõtisklused Äripäeva raadio saates "Juhtimislabor"
Intervjuu Kristjan Rotenbergiga "Kuidas saada aru, et läbipõlemine on lähedal?"

KOOLITAJA

Kristjan Rotenberg

Kristjan Rotenberg on töötanud erinevates rollides Stoneridge’s, Maratis ja Elcoteq’is. Kuni 2019. a sügiseni juhtis ta Harju Elekter Elektotehnikas tehasejuhina 200-liikmelist meeskonda. Praegu on Kristjan konsultant ja koolitaja.

Kristjan väärtustab kõrgelt pidevat enesearendamist, avatud hoiakut uutele ideedele ja julgust neid ideid järele proovida. Seetõttu on ka tema koolitused täis arutamisi, katsetamisi, kogemisi ning on väga interaktiivsed. Ta usub, et tõeline õppimine toimub läbi uute teadmiste integreerimise igapäevaellu. Koolitaja saab selles protsessi olla eelkõige inspireerijaks ja suunanäitajaks uudishimulikule edasipürgijale.

Koolitajana eristab Kristjanit eelkõige tugev isiklik kogemus vaimse vastupidavuse teemadega, järjepidev igapäevane tehnikate praktiseerimine ja sellega seotud positiivsed tulemused. Ta on kogenud ise mida teeb krooniline stress ja kuidas sellega toime tulla. Ta on ka juhtinud tehase meeskonda läbi suurte muutuste ning tegelenud teadlikult oma inimeste vaimse vastupidavuse toetamisega nendes protsessides.

Kristjani teadmised vaimse vastupidavuse ja enesejuhtimise teemades on omandatud teiste hulgas Mare Porgi käe all ning mitmete raamatute läbitöötamisest. Koolitaja oskusi on ta lihvinud Katrin Karu, Marin Johnsoni, Sigrid Aruväli ja teiste andragoogika tippude suunamisel, aga õppinud ka näiteks Peep Vainult.
AJAKAVA

09:30 - 09:45

09:30 - 09:45

Kogunemine ja tervituskohv

09:45 - 11:30

09:45 - 11:30

1. Eneseteadlikkus - mida see ikkagi tähendab?

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

2. Enesejuhtimine - kuidas hakkama saada kriitiliste situatsioonidega ja kasvatada rahulolutunnet?

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

3. Empaatia ja kontekstiteadlikkus.

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

4. Meeskonna juhtimine.

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil akadeemia@aripaev.ee või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või Liis.Lehtmets@aripaev.ee.