Koolitused

Kuidas pöörata pingeolukorrad eduks?

Raske vestlus, vastutusrikas esinemine, oluline müügiesitlus - kuidas anda pingeolukorras oma parim?

Kestus: 1 päev

Äripäeva Akadeemia (Vana-Lõuna 39/1, Tallinn)

Iga professionaali elus tuleb ette pingelisi hetki - kaalukas esinemine, oluline müügiesitlus, tööintervjuu, uus vastutusvaldkond, pingeline periood tööl, keeruline vestlus. Pingelist hetke ette aimates on meil kaks võimalust: esimene variant on pingelisi olukordi vältida. Ent teine ja ehk parem variant on olla hästi ette valmistunud, emotsionaalselt ja ka füüsiliselt tippvormis.

 

Koolitusel õpime, kuidas valmistuda pingelistes olukordades edukalt toime tulema kasutades sarnaseid meetodeid, mida kasutavad tippsportlased oma sooritusteks ettevalmistudes.

 

Koolituse eesmärk on anda osalejatele mõistmine, kuidas inimene pingele reageerib, anda edasi metoodikaid pinge olukorras edukaks tegutsemiseks ja aidata osalejal end ette valmistada ees ootavaks väljakutseks - raske vestlus, oluline müügiesitlus, vastutusrikas esinemine.

 

NB! Eesmärk ei ole ebamugavate ja pingeliste olukordade ja tunnete vältimine. Eesmärk on neid olukordi otsida ja oma kasuks tööle panna – tunda end ebamugavates olukordades mugavalt ja teha neis oma parim.

 

Koolitusele on oodatud juhid, tippspetsialistid, keda ootab ees oluline väljakutse - muutus töökeskkonnas, kaalukas esinemine, oluline müügiesitlus, tööintevjuu, uus vastutusvaldkond, pingeline periood tööl, keeruline vestlus.

 

Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt kahele järgnevale küsimusele:

  • Kas sind ootab ees oluline väljakutse ja Sa pole päris kindel, et teed selle ära oma parimal moel?
  • Kas varemalt oled kogenud, et ehkki enda arvates oled asjad läbi mõelnud, et tähtsate asjade tegemise hetkel on ikka emotsioonid sinust võitu saanud?
  • Kas tahad teada, milleks Sa tegelikult võimeline oled ja kuidas see võimekus õigel hetkel realiseerida?
  • Kas tahad saada endale eluks kaasa maailma tipptegijate poolt läbi proovitud vahendid pingelistes olukordades supertulemuste tegemiseks?
  • Kas tahad teada, kuidas tippsportlased ja tippjuhid juhivad oma emotsioone ja tähelepanu ning valmistuvad olulisteks väljakutseteks?

Koolituse tulemusena osaleja

  • teadvustab, kuidas pinge mõjutab tema keha ja käitumist;
  • on saanud kolm konkreetset töövahendit oma emotsioonide ja tähelepanu juhtimiseks pinge olukorras;
  • on teinud tegevusplaani ees ootava konkreetse väljakutse tarvis.

Koolitus on metoodiliselt üles ehitatud sellisel põhimõttel, et osalejad seostaksid käsitletavad teemad oma isikliku kogemusega ja saaksid uusi oskusi ja teadmisi kohe peale koolitust harjutama ja rakendama hakata. Teemaplokid on üles ehitatud selliselt, et algavad harjutusega, mis juhatab teemasse sisse ning seob selle osaleja isikliku kontekstiga. Järgneb teooria, kus koolitaja toob välja teema olulisuse ning selle, mis ja kuidas töötab. Teemaploki lõpetuseks  toimub kinnistamine läbi diskussiooni: teema  laiendused, isiklikud kogemused, näited jne.

Koolituse tulemuslikkust hinnatakse koolitusel osalemise aktiivsuse ning endale tehtava tegevusplaani järgi. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Grupi suurus on maksimaalselt 14 inimest. 

Maht: 8 akadeemilist tundi.


 

KOOLITAJA

Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on koolitaja ja coach, kelle eesmärk on aidata inimestel teha positiivseid muutusi oma käitumises, mis viiksid inimesi lähemale oma ambitsioonikatele sihtidele. 12 coachina töötatud aasta jooksul on Raimo personaalse coachina aidanud 150+ juhil ja kümnetel sportlastel saavutada sihte ja teha positiivseid muutusi, nii oma uskumustes, hoiakutes kui käitumises. Näiteks 2019. aastal tegi Raimo 90 personaalset coachingu sessiooni tippjuhtidega ja 83 sessiooni tippsportlastega (enamik Eesti koondise ehk rahvusvahelisel tasemel). Nende siht oli lisaks käitumise muutusele mentaalne tugevus, enesekindlus, psüühiline ettevalmistus ning pingelistes olukordades mitte lihtsalt hakkama saamine, vaid nendes oma hetke parima tulemuse tegemine.

Raimo on sertifitseeritud juhtide ja meeskondade coach (Marshall Goldsmith Stakeholder Centered Coaching, Academy of Exectutive Coaching).
AJAKAVA

09:30 - 09:45

09:30 - 09:45

Kogunemine ja hommikukohv

09:45 - 11:30

09:45 - 11:30

Pinge ja väljakutse

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

Takistavad mõtted ja tähelepanu suunamine tegevusele

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

Positiivse enesekuvandi loomine ja harjutamine

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

Enda parima soorituse plaani tegemine

REGISTREERIMINE
03.12.2020 Kuidas pöörata pingeolukorrad eduks?
Hind:
459 €
550,80 € km-ga
Osalejate arv:

Lisainfo:
Äripäeva Akadeemia | Vana-Lõuna 39/1, Tallinn
667 0439 | akadeemia@aripaev.ee

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil akadeemia@aripaev.ee või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või Liis.Lehtmets@aripaev.ee.