Kuidas targalt ehitusprojekti tellida?

BIMi ning kaasaegsete tehnoloogiliste meetodite kasutamine ehitise tellijale

Kestus: 8 akadeemilist tundi

Äripäeva Akadeemia (Vana-Lõuna 39/1, Tallinn)

Koolitusel annavad kaks tipptasemel BIMi-eksperti tervikliku ja strateegilise vaate BIMi rakendamiseks, jagavad reaalsest elust positiivseid ja negatiivseid projektikogemusi ning annavad osalejatele kaasa checklisti ehk võtmetegevuste nimekirja kaasaegsete projektide teostamiseks.

 

BIM ehk ehitusinfo modelleerimine loob platvormi, mis seob ehitise info ühtsesse 3D mudelisse ning võimaldab projekti erinevatel osapooltel ühtse meeskonnana tegutseda kogu projekti eluea vältel, alates projekteerimisest ja ehitusest kuni hoone ülalpidamiseni välja. BIMi potentsiaalne kasu realiseerub vaid siis, kui sellest oskavad kasu lõigata kõik ehitusprojekti osapooled - alates tellijast ja projekteerijatest kuni pea- ning alltöövõtjateni. Selleks on ehitise tellijal oluline on luua kohe projekti alguses ühised digitaalseid protsesse toetavad mängureeglid.

 

Erinevalt paljudest lühiseminarideset minnakse koolitusel teemasse süvitsi ning tippekspertidega koos arutatakse läbi väga praktilised juhtumid ja tuuakse näiteid elust enesest. Koolituspäeva teises pooles õpitakse selgeks vähemalt üks laialt levinud 3D mudeli vaaturtarkvara, mille abil saab osaleja vaadata oma projektide mudeleid.

 

Koolitusele on oodatud kõik arendus- ja ehitusprojekte tellivad ettevõtted ja organisatsioonid: kinnisvaraarendajad, tootmis-, kaubandus-, tervishoiu-, majutus-, põllumajandus- ja logistikaettevõtete esindajad, büroohoonete ja tehnoparkide omanikud, kohalike omavalitsuste esindajad jt, aga ka ehituse peatöövõtjad.

 

Koolituse eesmärk on anda teadmisi kaasaegsete meetodite kasutamisest ehitusprojekti efektiivsemaks planeerimiseks ning tellimiseks ja hilisemaks korrashoiuks.

 

Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele.

  • Kas soovid kaasaegset tehnoloogiat oma ehitusprojekti tellimisel võimalikult hästi ära kasutada?
  • Kas sinu ettevõttes on kogemus mudelprojekteerimisega pigem väike ning soovid õppida teiste kogemusest?
  • Kas soovid kasutada ehitusprotsessi käigus tekkinud infot efektiivselt ka ehitise haldusprotsessis?
  • Kas soovid, et sinu ettevõttes oleks ehitusprojekti tellimisel vähem ebameeldivaid üllatusi ning õppida teiste tehtud vigadest?
  • Kas tahad teha juba projektiga alustades õigeid võtmetegevusi, et tellimine oleks probleemideta?

 

Koolituse tulemusena osaleja

  • mõistab mudelprojekteerimise väärtust ehitusprojekti planeerimisel, ehitamisel ning hilisemal haldamisel;
  • teab, millistele teemadele rõhku pöörata ehitusprojekti tellides;
  • oskab käsitleda 3D projektdokumentatsiooni.

 

Koolitus on üles ehitatud suures osas loengu ja arutelude formaadis. Osalejad saavad koolituselt informatiivsed koolitusmaterjalid ja võtmetegevuste nimekirja kaasaegsete projektide teostamiseks. Koolituspäeva teises pooles teevad osalejad läbi praktiline ülesande,  mille lahendamisel õpitakse selgeks vähemalt üks laialt levinud 3D mudeli vaaturtarkvara, mille abil saab vaadata oma projektide mudeleid. Praktilise ülesande läbitegemiseks palume kaasa võtta sülearvuti ja hiire. 

 

Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on täis mahus koolitusel osalemine. Tulemuste saavutamist hinnatakse arutelude ja praktiliste tööde käigus.

Koolitusgrupi maksimaalne suurus on 30 osalejat.

Täpsem ülevaade koolituse teemadest on saadaval ajakavas.

 

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner. Loe lähemalt SIIT.

 

 

Loe koolitusega seotud artikleid:

Infokadu ja vääriti mõistmine ei pea olema ehituse tulevik!

Kuidas targalt ehitusprojekti tellida?

 

 

Osaleja tagasiside:

Margus Tallermo

Estconde Invest OÜ, juhatuse liige

"Tegeledes ise igapäevaselt kinnisvara arendusega, oli teema mulle hästi aktuaalne. Ehitusprojektide tellimine on arendustegevuses igapäevane osa.

Tellija seisukohalt sain tulevikuks palju kasulikku infot, millest ma enne teadlik polnud. Kõige olulisem, mis ma koolituselt kaasa võtsin oli, et targalt tellitud BIMi ehitusprojekt annab võimaluse kokkuhoiuks nii ajas kui rahas ja lihtsustab tulevikus märkimisväärselt hoone haldust/hooldust.

Tellijal on 3D mudelist kerge välja võtta projekti mahte, omada ülevaadet eelarvest, näha hoone kitsaskohti jne. Hilisemas tulevikus saab tänu BIMi teostusmudelile lihtsama vaevaga teha hoones parendusi ja muudatusi.

Tihti ei osata ehitusprojekti tellides piisavalt nõudeid esitada, kuid hea tulemuse saamiseks on väga tähtis, et ollakse kursis, mida ühelt korralikult ehitusprojektilt nõuda tuleb.Kindlasti säästab targalt tellitud ehitise infomudel aega ja raha.

Koolituse läbiviijad olid kahtlemata professionaalid, kes on ise teemast huvitatud ja viimaste arengutega väga hästi kursis."

KOOLITAJAD

Miina Karafin

Miina on Nordeconi äritehnoloogia juht ning tegeleb oma igapäevatöös digitaalsete lahenduste rakendamisega ehitusettevõttes. Ta keskendub peamiselt BIMi (ehitusinfo modelleerimise) võimalikele rakendustele erinevates projektides.

Pärast TTÜ ehitusteaduskonna lõpetamist 2012. aastal viibis Miina aastasel välispraktikal USAs, ehitusettevõttes Skanska, kus nägi kõrgtasemel BIMi kasutamist ehituse peatöövõtja seisukohalt. Miina leiab, et ehitussektori digitaliseerimine ning kaasaegsed lahendused on efektiivsuse tagamiseks ainuõige tee. Miina on Digitaalehituse klastri juhatuse liige ja konverentsi BIMsummit Estonia peakorraldaja.

Risto Vahenurm

Risto (MSc; MScEng) nõustab kinnisvara- ja ehitusvaldkonna ettevõtteid, kes soovivad digitaalseid protsesse enda kasuks rakendada. Ta on keskendunud ehitusandmete juhtimisele (BIManagement) üle ehitise elukaare.

Risto on BIMsummit Estonia üks korraldajatest, EVS BIM tehnilise komitee esimees ja alates 2014. aastast avatud BIM ehk buildingSMART eestkõneleja. Ristol on 7-aastane rahvusvaheline erialane kogemus, sealhulgas on ta varem juhtinud ehitussektori start-up’i, Eesti digitaalehituse valdkonda Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis ja Eesti digitaalehituse klastrit.
AJAKAVA

09:30 - 09:45

09:30 - 09:45

Kogunemine

09:45 - 11:30

09:45 - 11:30

1. Mis on BIM ning millised on selle rakendusvõimalused

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

2. Ehitusprojekti tellimine kaasaegsete meetodite abil (esimene osa)

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

3. Ehitusprojekti tellimine kaasaegsete meetodite abil (teine osa)

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

4. Praktiline ülesanne

REGISTREERIMINE
03.12.2021 Kuidas targalt ehitusprojekti tellida?
Hind:
459 €
550,80 € km-ga
Osalejate arv:

Lisainfo:
Äripäeva Akadeemia | Vana-Lõuna 39/1, Tallinn
667 0439 | [email protected]

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].

Korraldaja võib koolitusel teha pilte ja jagada neid osalejatega, samuti kasutada neid sarnaste koolituste turundamiseks.

COVID-19

Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse kehtestatud piirangutega täiendkoolitustele kontrollime sissepääsul COVID-19 tõendit ja isikusamasust. Palume kohale tulla ajavaruga. COVID-19 tõend peab olema
- viimase aasta jooksul läbitud vaktsineerimiskuuri kohta (või läbitud vaktsineerimiskuuri ja saadud täiendav doos);
- COVID-19 läbipõdemise kohta (diagnoosi kinnitamise hetkest ei ole möödas rohkem kui 180 päeva).

Klassikoolitusel on maski kandmine on kohustuslik.
Lisainfo kehtestatud piirangute kohta.

Vaata ka neid