Kuidas tippjuhina reageerida väljakutsetele?

Kuidas säilitada külma närvi ja suunata fookus sellele, mis on tõeliselt oluline?

Kestus: 3 päeva

Äripäeva Akadeemia, Vana-Lõuna 39/1, Tallinn


Kuidas säilitada külma närvi stressirohketes situatsioonides ja näha jätkuvalt suurt pilti? Sellele küsimusele aitab koolitusel vastuseid leida tunnustatud koolitaja Thomas  Bothe. Tegemist ei ole kindlasti hariliku klassiruumikoolitusega, sest Thomas Bothe soovib osalejad oma mugavustsoonist välja viia.  Nagu autoga liiklemist ei ole võimalik selgeks õppida vaid liikluseeskirja lugedes, ei saa ka heaks juhiks ainult teooriat teades.

 

 

Ettevõtte või organisatsiooni juhina ilmselt tead, et edu ei taga ainult suurepärased otsused. Juhi tõsiseltvõetavus sõltub sellest, kuidas ta reageerib takistustele, toetusele, tunnustusele, kriitikale, edule ja läbikukkumistele. Hea juht oskab ka negatiivsest tagasisidest võtta välja olulise iva ning muuta edasiviivaks jõuks ka vaenulikult meelestatud inimesed. Edukuse aluseks on see, kuidas juht suhtleb inimestega nii igapäevastes kui ka kriitilistes olukordades.

 

Koolituse fookus on praktiliste juhtimisoskuste arendamisel. Oluline roll on grupis õppimisel ja üksteiselt õppimisel, mis teeb selle kogemuse väga isiklikuks ja tähenduslikuks. Koolitusel harjutatakse edastama  keerulisi sõnumeid ning andma tagasisidet, sh teravat, karmi tagasisidet, mis on suunatud progressile. Thomas Bothe suunab juhte muutuma sisemiselt enesekindlaks, julgeks, leidlikuks ja avatuks.

 

Koolituse käigus võetakse lahti ning analüüsitakse juhi suhtlemusharjumusi ja reaktsioone. Juht ise otsustab, milliseid harjumusi hoida, milliseid täiustada või millest loobuda. Koolitusel osaleja saab ja arendab oskusi, mis tagavad empaatilise, fokusseeritud ja tulemusliku reageerimise nii tavapärastes kui ka keerulistes olukordades.

 

KOOLITUSGRUPI SUURUS ON VAID 6 INIMEST!

 

Koolitusel saavad vastuse järgnevad küsimused:

 • Kuidas luua ja säilitada tõeliselt toetavat töökeskkonda?
 • Kuidas sõnastada ja selgitada oma soovi nii, et kõik sellest ühtemoodi aru saavad?
 • Kuidas suhelda arusaadavalt ja veenvalt?
 • Kuidas delegeerida nii, et seda ei peaks kahetsema?
 • Kuidas teisi kuulates teha kindlaks, et kõik näevad sama põhieesmärki?
 • Kuidas esitada küsimusi, mis lahendavad probleeme, mitte ei tekita neid juurde?
 • Kuidas muuta negatiivsus ja agressiivsus positiivseks panuseks?

 

Koolituselt saadav kasu:

 • kiirem ettevõtte ees seisvate probleemide ja lahenduste tuvastamine;
 • adekvaatsem juhikäitumine nii tava- kui ka keerulistes olukordades;
 • suurem suutlikkus lasta töötajatel kanda vastutust;
 • harmoonilisem tasakaal sinu arvamuse, väljaütlemise ja eesmärgi vahel;
 • suurem selgus ja usaldus erinevate juhirollide osas;
 • tõhusam meeskonnatöö ja konkureerimise/koostöö tasakaal.

 

Koolitus toimub kolmel järjestikusel päeval ja töökeeleks on inglise keel. 

Vaata koolituse ajakava SIIN

Check out the program in English HERE

Koolituse hind: 3450 EUR (+km). Koolituse eest on võimalik tasuda osade kaupa.

 

Tagasiside:

Kristina Zarina
Latvijas Loto finantsdirektor

Thomase juhtimis-ja suhtlemiskoolitus erineb täielikult kõikidest koolitustest, kus olen varem osalenud. Sellel ei ole igava teooriaga mitte mingisugust pistmist. See on huvitav, praktiline ja kasulik, raputab sind igapäeva rutiinist täielikult välja. Thomas arvestab osalejate isikuomaduste ja kompetentsidega ning ehitab kogu koolitusprotsessi osalejate personaalsete arenguvõimaluste ümber, tagamaks selle, et igaühe suhtlemis- ning juhtimisoskused paranevad. Kui sa endiselt mõtled, millist koolitust valida, et oma kompetentsid uuele tasemele viia, siis peaksid kindlasti seda koolitust kaaluma.

Tagasiside:

Kristaps Silins
McCANN Riga tegevjuht

See on ideaalne koolitus neile, kes vihkavad koolitusi. Koolituse läbimine võttis 3 päeva ja igavust tundsin ainult umbes 20 minutit. Mis on hämmastav, võttes arvesse seda, et tänapäeval on inimeste keskendumisvõime nagu kuldkalal. Teoreetiline osa annab vähemalt 5 väga kasulikku tööriista, mida tegevjuhina igapäeva elus kasutada. Thomasel on suurepärane anne panna sind õpitut päriselt omastama.

KOOLITAJA

Thomas Bothe

Thomas Bothe on sündinud Saksamaal 62 aastat tagasi. 18-aastana emigreerus ta Rootsi ning on hiljem elanud Suurbritannias, Kanadas ja teistes riikides. Kui temalt küsitakse positiivsete kultuuriliste mõjude kohta tema töös, toob ta välja: saksa põhjalikkus ja avameelsus, rootslastele omane tasakaalukus ning tähelepanu suunamine probleemide lahendamisele, mitte kellegi teise süüdistamisele, ning inglise huumorimeel ja sallivus ekstsentrilisuse suhtes.

Thomas kasvas üles ettevõtlikus perekonnas ja on innukas lugeja, keskendudes ajaloolistele, strateegilistele ja juhtimisega seotud teemadele. Tal pole akadeemilist kraadi, kuid õppis Stockholmi Ülikoolis isiklikust huvist informaatikat, süsteemiteadus, majandusajalugu, astronoomiat ja teisi teemasid, mis teda huvitasid.

Tegevjuhina töötas Thomas, just 90-ndatel aastatel, elektroonika- ja arvutitööstuses. Kümne aasta jooksul pendeldas ta ulatuslikult Euroopa ja Taiwani, Guangdongi, Hongkongi vahel. Tema juhitud ettevõtted ühinesid varem või hiljem suuremateks ettevõteteks.

Koolitajana teeb Thomas peamiselt koostööd VKE-de (väike- ja keskmise suurusega ettevõtete) tippjuhtidega – selles keskkonnas on ta üles kasvanud ning tunneb end väga koduselt. 20 aastat on tema tähelepanu keskmes olnud valdkond, kus kohtuvad neli teemat: juhtimine, suhtlemine, meeskonnavaim ja teadlikkus. Tihtipeale tuleb ette ebakõlasid juhi kavatsuse, selle sõnastuse ja inimeste arusaamise vahel. Need juhtumid on vahel naljakaid, sageli pettumust valmistavaid, kuid alati kulukaid. Thomas on koolitajana aidanud ca 2000 Euroopa juhil neid ebakõlasid väga vähendada.

Koolitustel saavutab Thomas hämmastavaid tulemusi, sest
a) ta tunneb hästi VKE-de mentaliteeti;
b) ta on mitmekülgne talent, kes on 40 tegutsemisaasta jooksul lihvinud oma oskusi nii juhi kui koolitajana;
c) ta aitab juhtidel oma ressursse paremini teadvustada ja neid juba järgmisel päeval parimate tulemuste tarvis rakendada.
AJAKAVA

08:30 - 17:30

08:30 - 17:30

08:30 - 17:30

08:30 - 17:30

8:30 - 17:30

8:30 - 17:30

REGISTREERIMINE

Lisainfo:
Äripäeva Akadeemia | Vana-Lõuna 39/1, Tallinn
6670439 | akadeemia@aripaev.ee

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil akadeemia@aripaev.ee või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või Liis.Lehtmets@aripaev.ee.