Power BI ja Power Query - infotööriistad juhtidele

Kuidas mahukatest andmetabelitest andmeid koondada ja graafiliselt esitada?

Kestus: 6 akadeemilist tundi

Vana-Lõuna 39/1, Tallinn


Organisatsiooni juhil, aga ka müügijuhil, raamatupidajal ja turundajal võtab tänapäeval suurtes infomahtudes orienteerumine aega ning andmed on tihti mitmekümnes erinevas MS Exceli tabelis. Olulisi ja vajalikke andmeid on keeruline koondada ja graafikute või lihtsate tabelite kujul kuvada.

 

Power BI ja PowerQuery võimaldavad andmeid eri allikatest kokku koondada, neid analüüsida ja esitada. Nende tööriistade kasutamine aitab kiiresti teha tarku äriotsuseid andmete analüüsi tulemuste põhjal, hinnates ja jälgides tulemusi  reaalajas.  

 

Power BI abil saab luua graafikuid erinevatest imporditud andmetest. Kasutaja saab graafikutel jälgida andmete muutust algallika muutudes. PowerQuery on Power BI-s sisalduv andmete importimise tööriist, mille kaudu on võimalik andmeid importida MS Exceli tabelitest, Internetist, erinevatest andmebaasidest ja teistest tarkvaradest.

 

Eesmärk on anda osalejatele praktilised töövõtted Power BI ja PowerQuery kasutamiseks lähtuvalt andmete kirjeldamis- ja analüüsivajadustest.

 

Sihtgrupp
Koolitusele on oodatud juhid, müügijuhid, raamatupidajad, turundajad ja kõik, kes soovivad koostada Power Query ja Power BI abil andmetabelitest kokkuvõtteid, analüüsida tulemusi ning visualiseerida andmeid graafikute abil vajadustest lähtuvalt. Koolitusel osalemiseks tuleb kasuks MS Exceli kasutamise oskus.

 

Koolitus sobib sulle juhul kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:

  • Sul on palju andmeid, mida on keeruline hallata?
  • Soovid õppida andmeid visualiseerima?
  • Sul on raskusi vajalikke andmeid otsuste tegemiseks kiirelt kätte saada?
  • Soovid analüüsida tabelis olevate andmete baasil hetkeolukorda ja tulemusi?
  • Soovid PowerQuery abil importida andmeid MS Exceli failidest ja väljastpoolt MS Excelit Power BI rakendusse andmete analüüsimiseks?

 

Koolituse tulemusena osaleja

  • teab, kuidas analüüsida andmeid Power BI abil ja näitlikustada andmeid graafiliselt;
  • oskab andmeid importida PoweBI tarkvarasse andmete visualiseerimiseks;
  • oskab  luua  graafikuid ja neid disainida;
  • oskab kasutada PowerQuery tööriistu andmete esitamiseks nii tabelina kui graafikuna.


Tegemist on praktilise koolitusega, kus õpitu omandatakse koolitaja juhendamisel ülesannete lahendamise käigus. Koolituse sujuvaks läbiviimiseks palume osalejal arvestada, et koolitus viiakse läbi isiklikke sülearvuteid kasutades.

Osalejad lahendavad ülesandeid nii Power BI kui PowerQuery tarkvara kasutades. Koolitusel kasutatakse vabavaralist tarkvara Power BI desktop-i. Tarkvara ei ole MS Exceli programmist valitav ning tuleb arvutisse eraldi paigaldada.

6 akadeemilist tundi.

 

KOOLITAJA

Kristjan Sakk

MS Office tarkvara konsultant ja koolitaja
Kristjan Sakk on Edunet OÜ juht/asutaja, MS Office tarkvara konsultant ja koolitaja. Kristjanil on väga hea MS Exceli kasutamise õpetamise oskus ning ta oskab vahendada IT-alaseid teadmisi ka mitte infotehnoloogia spetsialistidele. Kristjani koolitamise kogemus on saadud erinevate valdkondade organisatsioonide koolitamisel avalikus ja erasektoris.
Kristjan on keskendunud peamiselt sisekoolituste läbiviimisele juhendades inimesi kasutama MS Office ja Office 365 tarkvarasid (MS Excel, MS Word, MS PowerPoint, MS Outlook).
Kristjan on hinnatud koolitajana olnud koolitusturul tegev üle 18 aasta ja viinud läbi üle 1000 erineva koolituse ca 500 organisatsioonile. Ta on omandanud seeläbi suure kogemuse MS Exceli kasutamisel tekkivate probleemide lahendamisel.
AJAKAVA

09:30 - 09:45

09:30 - 09:45

Kogunemine ja tervituskohv

09:45 - 11:15

09:45 - 11:15

Andmetabeli ülesehitus ja andmetabelite liigid, andmete importimine

11:15 - 11:30

11:15 - 11:30

Kohvipaus

11:30 - 13:00

11:30 - 13:00

PowerQuery tööriistad

13:00 - 13:45

13:00 - 13:45

Lõuna

13:45 - 15:15

13:45 - 15:15

Andmete graafiline kujutamine Power BI abil

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].