Turundus

Kuidas kirjutada silmapaistvaid sisuturundus- ja arvamusartikleid?

Kuidas luua mõjusaid sisuturundustekste, mille abil oma äri kasvatada?

Vana-Lõuna 39/1, Tallinn


Ettevõtted on hoogsalt hakanud meediaväljaannetes avaldama tekste, mille eesmärk on turundada oma ettevõtet, teenust või toodet. Neid märgistatakse sõnaga „sisuturundus“ ja seda võimalust peetakse bännerreklaamiga võrreldes tulemuslikumaks turunduskanaliks, mille populaarsus on kiirelt kasvanud. Sisuturundustekstide võlu seisneb oskuses jutustada potentsiaalsetele klientidele oma lugu, tekitada diskussiooni, luua uudiseid ja kanda edasi oma väärtuseid.

 

 

Oma loo või sõnumiga mõjule pääsemiseks ei piisa vaid selle avaldamisest. Sisuturunduslugu peab olema kirjutatud nii, et suur hulk sihtgrupist seda märkaks, loeks ja tegutseks. Lähtudes ajakirjanduslike tekstide nagu uudis- ja arvamuslugu kriteeriumidest, on võimalik kirjutada meeldejäävaid sisuturundusartikleid.

Koolitusel osalenu mõistab hea teksti kirjutamise põhitõdesid, kuidas meedia toimib ja kuidas viia oma lugu massideni.

 

Koolitusele on oodatud
Ettevõtjad, turundus- ja kommunikatsioonijuhid ja spetsialistid ning kõik, kes soovivad õppida, kuidas ära tunda või ise kirjutada veenvaid ja meeldejäävaid (sisuturundus)tekste.

 

Koolituse eesmärk
on anda teadmised ajakirjanduse toimimisest ning oskused oma lugu kirjalikus vormis meeldejäävalt esitada.

 

Koolituse tulemusena

  • Mõistad, kuidas meedia toimib ja kuidas viia oma lugu massideni.
  • Tead uudis- ja arvamusloo kriteeriume ning oskad neid artiklite kirjutamisel kasutada.
  • Tead, kuidas formuleerida häid argumente ning nende abil teisi veenda.
  • Oskad paremini analüüsida sisuturundusartikli kvaliteeti ja mõjukust.

Koolituse tulemuste saavutamist hinnatakse arutelude ja praktiliste tööde käigus. Koolituse läbinu saab Täiskasvanu koolituse seadusele vastava tunnistuse tulemuste saavutamise kohta.

 

Koolituse läbiviimise põhimõtted

Koolitusel vaheldub teooria praktiliste harjutustega. Teooria annab teadmised meedia toimimisest ja selle kasutamisest turunduskanalina. Kohapeal valmivad uudislugu, harjutatakse ratsionaalselt argumenteerimist, mille tulemusena valmib arvamusartikli struktuur.

Osalejad saavad koolituselt materjalid, mida on võimalik pärast koolitust abimaterjalina kasutada. Koolituse materjal sisaldab ka soovituslikku lisalugemist.

Soovi korral on osalejatel võimalik enne koolituse toimumist saata olemasolevaid sisuturundusartikleid, mida koolitusel osalejatega analüüsitakse.

 

KOOLITAJAD

Igor Rõtov

Äripäeva peadirektor ja kolumnist
Varasemalt on Igor olnud pikaaegne peatoimetaja ja omab paarikümneaastast kogemust ajakirjanike täiendkoolituste läbiviimisel. Igoril on pikaajaline kogemus meediaorganisatsioonide juhtimisel. Ta on olnud kaasatud meediaprojektidesse Rootsis, Soomes, Taanis, Venemaal, Ukrainas ja Hiinas. Ta on Eesti esindaja Euroopa äripressi assotsiatsioonis (European Business Press). Viimasel paaril aastal on Igor süvendatult tegelenud sisuturunduse temaatikaga ning juurutanud maailma parimaid praktikaid Äripäeva toodete juures. Igor on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ning hiljem ka korduvalt osalenud külalislektorina meediatudengite õpetamisel.

Aivar Hundimägi

Äripäeva peatoimetaja asetäitja, kolumnist ja arvamusliider.
Aivar on pikaajalise ajakirjandus- ja juhtimiskogemusega. Töötab Äripäevas alates 1993. aastast. On lisaks ajakirjanikutööle juhtinud Äripäeva arvamustoimetust, uudistetoimetust, börsitoimetust, uurivat toimetust. Aivar on raamatute „Eesti turunduse kuningad ja narrid“ ning „Et valvekoer ei hammustaks“ autor ning raamatute „Raha ja vabadus“ ning „Võitlusse majanduslangusega“ üks autoritest. Kahel aastal on Aivari kirjutatud kolumnid valitud Eesti Ajalehtede Liidu korraldatud pressipreemia konkursil aasta parimaks arvamuslooks. Aivar on viinud läbi ka ajakirjanikele ning ettevõtete tipp- ja keskastme juhtidele suunatud koolitusi. Aivar on üks Vikerraadio saate „Rahva teenrid“ osalejatest ning kuulub Vikerraadio kommentaatorite ringi. Ta on Eesti ajakirjanike eneseregulatsiooni kogu Pressinõukogu liige.
AJAKAVA

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

kogunemine

10:00 - 11:30

10:00 - 11:30

1. Massikommunikatsiooni teooria

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

2. Uudise kirjutamise koolitus

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

3. Arvamusartikli kirjutamise koolitus

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

4. Kuidas muuta kehv tekst loetavaks?

REGISTREERIMINE
12.06.2020 Kuidas kirjutada silmapaistvaid sisuturundus- ja arvamusartikleid?
Hind:
399 €
478,80 € km-ga
Osalejate arv:

Lisainfo:
Äripäeva Akadeemia | Vana-Lõuna 39/1, Tallinn
667 0439 | akadeemia@aripaev.ee

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil akadeemia@aripaev.ee või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või Liis.Lehtmets@aripaev.ee.