Kuidas lugeda hindamisakti

17.01.2018

Veebiseminar

Koolitus annab ülevaate sellest, kuidas kinnisvarahindaja riskikohtadele tähelepanu juhib ja aitab hindajate kasutatavast erialakeelest aru saada. Ühtlasi näitame väikeinvestoritele, millisest eksperthinnangu osast kriitilise tähtsusega kinnisvarainfot otsida.

 

Eksperthinnang, mida rahvakeeli nimetatakse endiselt hindamisaktiks, koosneb paljudest standardiga ette nähtud osadest. Kinnisvarahindaja kasutab erialatermineid, mis ei pruugi olla kõigile kinnisvaraomanikele, kinnisvara ostjatele ja ka väikeinvestoritele üheselt arusaadavad.

Sageli tellivad kinnisvara hindamise omanikud, et teada saada, milline on nende vara väärtus, mis hinnaga ja mis aja jooksul saaksid nad oma vara müüa või millisena näeb vara pank, kui selle tagatisel on vaja laenu võtta.

Kinnisvarasse investeerimine muutub üha populaarsemaks ja paljud väikeinvestorid paigutavad oma raha ühisrahastusplatvormide vahendusel. Praktikas on kahjuks tulnud ette rida juhtumeid, kus saavad kiirelt laenu ka need projektid, mille kohta on kinnisvarahindajad öelnud üsna karme sõnu.

Ühtlasi püüame veebiseminaril vastata küsimusele, kuidas leida eksperthinnangust üles just seda kriitilise tähtsusega infot, mille kahe silma vahele jätmine võib hiljem osutuda saatuslikuks ning tuua kaasa suurt majanduslikku kahju.

Veebiseminar annab vajalikku teavet nii kinnisvaraomanikele, kinnisvara ostjatele, müüjatele kui ka rahastajatele, sh ühisrahastuses oma sääste paigutavatele inimestele. Kasulikku infot saavad ka kõik need, kes plaanivad kinnisvara arendada või on üht-teist juba ette võtnud ning kogenud, kuid soovivad oma teadmisi täiendada ning kulukaid vigu vältida.

 

Veebiseminar toimub 17. jaanuaril 2018 kell 14.00-15.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminari eel saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust Äripäeva veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

VEEBISEMINAR ON REGISTREERUNUD OSALEJATELE JÄRELKUULATAV NÄDAL AEGA.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected] või helistades 55 222 45.

Veebiseminari viib läbi vara hindaja, Maa-ameti litsentseeritud maa hindaja ja riiklikult tunnustatud ekspert Karin Lapp.

ESINEJA

Karin Lapp

Kinnisvarabüroo Lahe Kinnisvara Viljandi piirkonna juht
Karin töötab 2017. aastal asutatud üleriigilises kinnisvarabüroos Lahe Kinnisvara Viljandi piirkonna juhina. Varem on ta hindaja ametit pidanud Domus Kinnisvaras ja Arco Varas.

Karin on Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu juhatuse liige ja üks kümnest Eesti kohtueksperdist, kes vaidluste puhul kinnisvara väärtuse kohta oma seisukoha annab.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve emailile.

Konverentsil osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni konverentsi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0099. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni 10 päeva enne konverentsi toimumist, pakume võimalust osaleda teisel konverentsil samal hooajal või tagastame 100% tasutud maksumusest. Kui teatate vähemalt 5 tööpäeva varem, tagastame 50% maksumusest. Muul juhul kuulub arve tasumisele.