Kuidas õppida keeli kiirelt ja tõhusalt?

Praktilised tööriistad ja teadmised kiireks keeleõppeks

26. september 2019

Kestus: 1 päev

Kõik inimesed on puutunud kokku tundega, et keeleõpe on aeglane protsess ning heaks suhtluseks tuleb arvestada mitme aastase fokusseeritud tegutsemisega. Kui aga võtta arvesse seda, mida 21. sajandi innovatiivne keeleõpe pakub ning neid teadmisi igapäevaselt rakendada, muutub keeleõpe lihtsaks ning loogiliseks protsessiks, mille tulemusena on iga fokusseeritud õppija võimeline hakkama nulltasemelt suhtlema endale vajalikus võõrkeeles umbes 4 kuuga.

Igaüks peaks õppima keelt sellisel moel, nagu talle kõige paremini sobib ja selliste teemade kaudu, mis talle enim huvi pakuvad.

Koolitusel on osalenud erinevate valdkondade inimesed, kes soovivad õppida keeli, et

  • tööl julgemalt klientide, kolleegide ja väliskülalistega suhelda
  • arendada ettevõtlust ning laieneda välisriikidesse
  • osata rahvusvahelistel läbirääkimistel enesekindlamalt suhelda
  • osata reisil olles vabalt suhelda
  • välisriiki kolides kiiremini kohalikku keelt õppida
  • uute pereliikmetega enesekindlamalt suhelda

Koolitusele on oodatud kõik, kes tahavad õppida tehnikaid, kuidas keeleõpe enda jaoks oluliselt kiiremaks muuta.

Koolituse eesmärk on anda igale osalejale vajalikud tööriistad ja teadmised, et õppida mistahes võõrkeelt sellises vormis, et oleks arvestatud õppija individuaalsete huvidega, võimetega ning eesmärkidega, kiirendades võõrkeele omandamist võrreldes tavapäraste keeltekoolidega keskmiselt 4-5 korda.

Koolituse tulemusena osaleja oskab

  • arvestada enda isikliku õpistiiliga ning personaalsete võimetega keeleõppes;
  • kasutada tervet rida efektiivseid innovatiivse keeleõppe tehnikaid enda igapäeva osana, et kiirendada oluliselt võõrkeele omandamist;
  • leida kõik endale igapäevaseks keeleõppeks vajalikud tööriistad ning materjalid LIVE-keeleõppe internetikeskkonnast (sh. Võõrkeele enimkasutatavad sõnad, igapäevased kuulamisharjutused jne)

Koolituspäeva lõpus koostatakse igale osalejale keeleõppestrateegia, kus on kirjeldatud täpne plaan õpitu rakendamiseks vajaliku võõrkeele õppimisel.

Koolituse läbiviimise põhimõtted

Palume kaasa võtta süle- või tahvelarvuti.

Osalejad saavad kaasa keelemeetodi õpiku „Esimene meetod: Keeled“ ja veebikeskkonna piiramatu kasutusõiguse.

Osaleja tagasiside:

Koolituse kogemusi jagab Katrin Kuusk, ettevõttest Vainok OÜ.

Väga huvitav süsteem, loogiline, mõistuspärane. Väga tore oli, kuigi koolitusele läksin suure eelarvamusega, kuna olen keeletekoolis mõnel kursusel käinud ja kasutegur praktiliselt null. Eks ma olen muidugi päris vana ka ja õppimine ei ole enam nii kerge aga annan endast parima. Kuna olin koolitusel koos abikaasaga, kes mindi sinna ikkagi kaasa "vedas", siis on meil õppida võibolla lihtsam, üksteist toetades. Vaatame, mis välja tuleb, oleme heal tuulel praegu. Loodan, et kevadel suudan oma väimehe -kandidaadiga natuke rohkem juttu ajada. Eesti keelt nad ei taha ju väga kergesti õppida.

Osaleja tagasiside:

Gelly Metsla

Sain koolitusel aru, et ma pole mitte kehv õppija ja laisk, nagu õpetajad koolis omal ajal ütlesid, vaid olen siiani kasutanud mulle mitte sobivaid õppemeetodeid. Sain teada, olen visuaalne ja kinesteetiline õppija ning mind toetavad õppimisel liikumine ja vaatamine, kui järele mõelda, siis tõepoolest on mul harjumus samal ajal edasi-tagasi tammuda, kui telefonist videoid vaatan. Auditiivne õppija võiks näiteks autos sõites kuulata võõrkeelseid podcaste või muusikat, nii jääb talle uus info kõige paremini meelde. Koolitusel õpitud meetodit kasutan prantsuse keele õppimiseks, peale kahte nädalat märkasin, et minu sõnavara on kasvanud ning sain aru tekstist, millest varem mõistsin vaid mõningaid sõnu.

KOOLITAJA

Ott Ojamets

Polüglott, keeleõpetaja, Embassy of Education’i kaasasutaja
Ott on romanistika ja keeleteaduse bakalaureus ja magister Tallinna ülikoolis. Innovatiivse keeleõppe ühe juhtiva organisatsiooni Embassy of Education juht ja kaaslooja. Innovatiivse keeleõppe firma LIVE Language Learning looja ning juht. Enam kui 10 aastat kogemust innovatiivses keeleõppes ning uuringute läbiviimisel selles valdkonnas.
AJAKAVA

12:00 - 12:15

12:00 - 12:15

Kogunemine

12:15 - 14:30

12:15 - 14:30

1. Õpistiilid ja nende rakendamine

14:30 - 15:00

14:30 - 15:00

Kohvipaus

15:00 - 17:00

15:00 - 17:00

3. Kuidas kõiki 4 LIVE-õppe elementi enda igapäevas kasutada

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].