Kuidas pikendada puitkonstruktsioonide eluiga?

25.03.2019

Veebiseminar

Mädanik tekib ainult seente elutegevuse tulemusena. Puit säilib ehitistes väga pikka aega, juhul kui seened, putukad ja teised puidu kestvuse vähendajad sellele lagunemisele kaasa ei aitaks.

Kui soovite, et puit hoonetes ja rajatistes kaua säiliks, peab teadma puidu kahjustajaid, nende mõju puidu säilimisele ning ennetavaid meetmeid kahju ärahoidmiseks. Kui kahjustus on juba tekkinud, siis tuleb see kiiresti leida ja likvideerida, sest kahjustajad arenevad ja kahjustuse ulatus suureneb kohati isegi päevadega.

Teemad:

  • Puidu kestvust vähendavad tegurid. Majavamm ja hallitus. Putukad puidu kahjustajana
  • Kuidas ära hoida ja märgata erinevaid puitkonstruktsioonide kahjustusi?

Nendel teemadel räägib hoonete niiskusprobleemide, biokahjustuste ja sisekliima valdkonnas ehitusekspert Kalle Pilt.

 

Lisainfo:

Veebiseminar toimub 25. märtsil kell 12:00-13:30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 3 tööpäeva jooksul peale toimumist.

Lisainfo veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected] või helistades tel nr 667 0209. 

ESINEJA

Kalle Pilt

ehitusekspert hoonete niiskusprobleemide, biokahjustuste ja sisekliima valdkonnas
Kalle Pilt on riiklikult tunnustatud kohtuekspert. Eesti Mükoloogiauuringute Keskus SA nõukogu liige. Tegelenud üle 20 aasta puidu kahjustustega. Juhtkomitee liige rahvusvahelistes projektides COST IE0601 Wood Science for Conservation of Cultural Heritage ja COST FP1101 Assessment, Reinforcement and Monitoring of Timber Structures. Interreg IVA projekti Fungi and Beetles in Buildings in Buildings on Islands of Baltic Sea projektijuht. Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse eriala õppejõud, Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna lektor. Juhendanud üle kümne puidu säilimist käsitleva magistritöö ning osalenud Tallinna Tehnikaülikooli doktoriõppes. www.kallepilt.ee