Järelvaadatavad

Kuidas saada kasutusluba?

Kestus: 90 minutit

Veebiseminar annab korteriomanikele ja väikeinvestoritele, müüjatele ja ostjatele, kinnisvara hindajatele ja vahendajatele, korteriühistutele, projekteerijatele, katusekorterite arendajatele ja ehitajatele ülevaate tüüpilistest probleemidest korterite kasutusloa taotluse protsessis ja näpunäiteid, kuidas neid tulemuslikult lahendada.
Viimase veerandsaja aasta jooksul on ümber ehitatud päris palju kortereid: on vaheseinu maha võetud, et avada kööki elutuppa, ühendatud vannitubasid ja WC-sid, rajatud garderoobe, klaasitud rõdusid, et n-ö korterite kasulikku pinda suurendada.
 
On ka torusid ümber veetud, laienetud soklikorrusele, keldrisse, pööningule ning teistesse mitteeluruumidesse või üldkasutatavatele aladele. Ehkki viimasel ajal tehakse seda harvem, on aastate eest paljudes korterites üle mindud maja üldiselt küttesüsteemilt erinevale küttesüsteemile ning ehitatud kaminaid sinna, kus algselt ei ole ahikütet olnud.
 
Samas on kinnisvaraturule toodud ja tulemas administratiivhoonetesse rajatud kortereid, mida kinnisvarakuulutustes müüakse sageli kui tavalisi, juba algselt elamispinnaks ehitatud tüüpkortereid.
 
Sellistes korterites ongi võibolla juba aastaid elatud, neid on ostetud ja müüdud, sh ostetud ka eluasemelaenuga. Kuid nüüd nõuab pank ostjalt kasutusluba või soovitab otsesõnu valida ostuks välja mõni teine elamine. Kena korteri müük võib seetõttu võtta plaanitust kordades rohkem aega ning tuua kaasa kopsakaid lisakulusid, ostjad nõuavad hinna alandamist, tuleb oodata sellist ostjat, kes ei vaja pangalaenu jne.
 
Milliseid dokumente on kasutusloa saamiseks üldse vaja, kuidas neid esitada ja mida teha, kui juba toimunud ehitustööd ei vasta praegustele normidele, räägime veebiseminaris.
 
Ühtlasi püüame vastata küsimusele, milliseid kulutusi kasutusloa hankimine endaga kaasa toob ning milliste kasutusloata korterite ostust tasuks hoiduda, sest nende puhul ei olegi võimalik kasutusluba saada.
 
Veebiseminari viib läbi Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ehituskontrolli ja kasutuslubade peaspetsialist Aare Kais.
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
 
 
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Kuidas saada kasutusluba?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Aare Kais

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ehituskontrolli ja kasutuslubade peaspetsialist
Aare omab head ülevaadet sellest, milliseid vigu korterite ümberehitamisel tavaliselt tehakse ja kuidas tuleb dokumente vormistada ning esitada, et asjad kohe esimese korraga laabuks.
Aare töötab Tallinna Linnaplaneerimise Ametis ehituskontrolli ja kasutuslubade peaspetsialistina alates 2005. aastast. See tähendab, et tal on ehitusjärelevalve ja kasutuslubade menetlemisel juba rohkem kui 10 aastat kogemust.
Enne praegusele töökohale asumist õppis Aare Tallinna Kõrgemas Tehnikakoolis tööstus- ja tsiviilehitust ning lõpetas Tallinna Tehnikaülikoolis kütte ja ventilatsiooni eriala.