Kuidas saada kasutusluba

13.12.2017

Veebiseminar

Koolitus annab korteriomanikele ja väikeinvestoritele, müüjatele ja ostjatele, kinnisvara hindajatele ja vahendajatele, korteriühistutele, projekteerijatele, katusekorterite arendajatele ja ehitajatele ülevaate tüüpilistest probleemidest korterite kasutusloa taotluse protsessis ja näpunäiteid, kuidas neid tulemuslikult lahendada.

Viimase veerandsaja aasta jooksul on ümber ehitatud päris palju kortereid: on vaheseinu maha võetud, et avada kööki elutuppa, ühendatud vannitubasid ja WC-sid, rajatud garderoobe, klaasitud rõdusid, et n-ö korterite kasulikku pinda suurendada.

On ka torusid ümber veetud, laienetud soklikorrusele, keldrisse, pööningule ning teistesse mitteeluruumidesse või üldkasutatavatele aladele. Ehkki viimasel ajal tehakse seda harvem, on aastate eest paljudes korterites üle mindud maja üldiselt küttesüsteemilt erinevale küttesüsteemile ning ehitatud kaminaid sinna, kus algselt ei ole ahikütet olnud.

Samas on kinnisvaraturule toodud ja tulemas administratiivhoonetesse rajatud kortereid, mida kinnisvarakuulutustes müüakse sageli kui tavalisi, juba algselt elamispinnaks ehitatud tüüpkortereid.

Sellistes korterites ongi võibolla juba aastaid elatud, neid on ostetud ja müüdud, sh ostetud ka eluasemelaenuga. Kuid nüüd nõuab pank ostjalt kasutusluba või soovitab otsesõnu valida ostuks välja mõni teine elamine. Kena korteri müük võib seetõttu võtta plaanitust kordades rohkem aega ning tuua kaasa kopsakaid lisakulusid, ostjad nõuavad hinna alandamist, tuleb oodata sellist ostjat, kes ei vaja pangalaenu jne.

Milliseid dokumente on kasutusloa saamiseks üldse vaja, kuidas neid esitada ja mida teha, kui juba toimunud ehitustööd ei vasta praegustele normidele, räägime veebiseminaris.

Ühtlasi püüame vastata küsimusele, milliseid kulutusi kasutusloa hankimine endaga kaasa toob ning milliste kasutusloata korterite ostust tasuks hoiduda, sest nende puhul ei olegi võimalik kasutusluba saada.

Veebiseminar toimub 13. detsembril kell 11.00-12.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Veebiseminari eel saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust Äripäeva veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

VEEBISEMINAR ON REGISTREERUNUD OSALEJATELE JÄRELKUULATAV NÄDAL AEGA.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected] või helistades 55 222 45.

Veebiseminari viib läbi Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ehituskontrolli ja kasutuslubade peaspetsialist Aare Kais.

ESINEJA

Aare Kais

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ehituskontrolli ja kasutuslubade peaspetsialist
Aare omab head ülevaadet sellest, milliseid vigu korterite ümberehitamisel tavaliselt tehakse ja kuidas tuleb dokumente vormistada ning esitada, et asjad kohe esimese korraga laabuks.
Aare töötab Tallinna Linnaplaneerimise Ametis ehituskontrolli ja kasutuslubade peaspetsialistina alates 2005. aastast. See tähendab, et tal on ehitusjärelevalve ja kasutuslubade menetlemisel juba rohkem kui 10 aastat kogemust.
Enne praegusele töökohale asumist õppis Aare Tallinna Kõrgemas Tehnikakoolis tööstus- ja tsiviilehitust ning lõpetas Tallinna Tehnikaülikoolis kütte ja ventilatsiooni eriala.
LISAINFO
Osalemise tingimsued

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve emailile.

Konverentsil osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni konverentsi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0099. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni 10 päeva enne konverentsi toimumist, pakume võimalust osaleda teisel konverentsil samal hooajal või tagastame 100% tasutud maksumusest. Kui teatate vähemalt 5 tööpäeva varem, tagastame 50% maksumusest. Muul juhul kuulub arve tasumisele.