Juhtimine

Läbirääkimiste praktikum 13.12.2019

Kuidas nutikate läbirääkimiste abil saavutada maksimaalselt hea tulemus?

13. detsember 2019

Kestus: 1 päev

Äripäeva Akadeemia (Vana-Lõuna 39/1, Tallinn)

Kas olete läbirääkimistel tundnud, et vastaspool on Teist kogu aeg 2-3 sammu ees? Kas olete tundnud, et teine pool juhib kogu protsessi ja Teil on raske oma strateegiaid rakendada? Kas olete olnud kimbatuses, sest ei tea, kuidas käituda või ei saa vastaspoolest aru? Kas olete tulnud läbirääkimistelt halvema tulemusega, kui loodetud?

Seda kõike annab vältida. Teil on võimalus olla läbirääkimistel sama ettevalmistatud kui vastaspool. Teil on võimalik kontrollida kogu protsessi ja juhtida seda endale soovitud suunda. Teil on võimalik näha ette situatsioone ja erinevaid stsenaariume. Teil on võimalus kasutada strateegiaid, mis aitavad saavutada oluliselt paremat positsiooni. Seda ka siis, kui endale tundub, et olete nõrgemas lähtepositsioonis.

Ainult teadmisest ei piisa, et suuta otsustavatel hetkedel vajalikke taktikaid valida ja täide viia. Selleks, et reaalses olukorras kõik ladusalt läheks, on meil vaja võimalikult palju kogemust.

Koolituse eesmärk

on anda läbi praktiliste kaasuste lahendamise võimalus seda kogemust saada. Käime läbi neli kõige tähtsamat valdkonda, mis aitavad olla võimalikult hästi ettevalmistatud ja ühtlasi juhtida kogu protsessi.

Koolitusel õpitakse, kuidas läbi nutikate läbirääkimiste saavutada maksimaalselt hea tulemus

Koolituse tulemusel:
teate, kuidas alustada läbirääkimisi
■ teate, kuidas juhtida läbirääkimiste protsessi
■ saate ülevaate vajalikust ettevalmistusest
■ oskate ära tunda negatiivseid taktikaid ja teab kuidas neid hallata
■ teate, kuidas juhtida hinnaläbirääkimisi
■ omate tööriistakasti erinevatest praktilistest taktikatest edukateks läbirääkimisteks.

Koolitusele on oodatud
kõik juhid ja spetsialistid, kes soovivad arendada oma läbirääkimisoskusi.

Koolitusel käsitletakse 4 kõige olulisemat teemat, mida läbirääkimistel silmas pidada:
• Läbirääkimiste ettevalmistus
• Läbirääkimiste läbiviimine
• Hinnaläbirääkimised
• Rasked partnerid ja ebamugavad taktikad

„Päeval paistab päike, öösel kumab kuu, olen ise väike, kuid mu jõud on suur“.

Tagasiside koolitusest:

Koolituse kogemusi jagab Äripäeva Akadeemia juht Külli Duubas. Vaata SIIT

KOOLITAJA

Jakob Saks

Vaata videotutvustust koolitaja kohta SIIT Koolitaja Jakob Saks on ettevõtja ja eksportöör, kes on üle 20 aasta olnud seotud rahvusvaheliste läbirääkimistega.
Ta on töötanud Taani Saatkonnas majandusnõunikuna, aidates Taani ettevõtetel pidada koostööläbirääkimisi Eestis; Taani Kesk- ja Väikeettevõtete Assotsiatsiooni juures töötades konsulteeris Taani ettevõtete sisenemist lähiturgudele.
Jakob on omandanud magistrikraadi Copenhagen Business School’is ning täiendanud ennast Venetsueelas. Ta on pidanud läbirääkimisi nii Araabia maades, Aasias kui ka Ladina-Ameerikas. On töötanud viis aastat Hispaanias, kus juhtis eksporti ligi 80-sse eri riiki, samuti seisis Eesti ettevõtete eest Hispaania turul. 2005 alustas Jakob Saks ettevõtlusega. Praegu on tema peamine fookus innovaatilisi motospordi tooteid eksportiv Rabaconda, mis tegutseb maailmaturul.
Jakobi unikaalne eelis on praktika ja teooria läbipõimumine. Tema suur kirg on läbirääkimistehnikad, mida ettevõtjana kasutab igapäevaselt, arendades edasi ja saades oma tegevusele vahetut tagasisidet. Tegemist on pikaaegsete kogemustega praktikuga läbirääkimiste valdkonnas.
Just igapäevaste õppetundide baasilt ongi Jakob kokku pannud selle koolituse, kus on teooriat nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vaja. Põhirõhk on nii osalejate kui koolitaja praktilistel kogemustel. Jakob Saks on teinud läbirääkimiskoolitusi juba aastaid Äripäeva Akadeemiaga nii avatud koolituste raames kui ka sisekoolitustena (klientideks nt Eesti Kaitsevägi, Selver, Tele2, Porto Franco, Rail Baltica, Valio Eesti, Coop, Antalis, Tehnopol, Äripäev, Farmi Piimatööstus, jpt).
AJAKAVA

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 11:30

10:00 - 11:30

Sissejuhatus läbirääkimistesse

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

Läbirääkimiste ettevalmistus

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

Läbirääkimiste läbiviimine ja hinnaläbirääkimised

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

Rasked partnerid ja ebamugavad taktikad

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil akadeemia@aripaev.ee või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või Liis.Lehtmets@aripaev.ee.