Konverentsid

Maksumuudatused FIEdest maaettevõtjatele

29.01.2018

Veebiseminar

Alates 1. jaanuarist 2018 muudetakse füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) ettevõtlustulu maksustamise reegleid, samas muudetakse ka sotsiaalmaksuseadust.

Üks muutuse eesmärk on luua füüsilisest isikust ettevõtjale (FIE) äriühinguga sarnane maksukeskkond, mis muudab selle praegusega võrreldes soodsamaks. Muutustega antakse FIE-dele võimalus teha töötajatele kehtestatud maksusoodustusi või sotsiaalseid tagatisi.

Teenitud ettevõtlustulult peab FIE tasuma sotsiaalmaksu, mille maksmisele on kehtestatud nii alam- kui ülempiir, sotsiaalmaksu ülempiiri vähendatakse 15-kordselt töötasu alammäärade aastasummalt 10-le, antud muutusega väheneb ülempiir 33 protsenti.

FIE-le on haigestumise korral tehtud muudatusi sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ja haigushüvitise arvestamisel.

Neid ja kõiki teisi FIE-de maksustamise ja raamatupidamisega seonduvaid probleeme, mis puudutavad maaettevõtjaid käsitleme 29. jaanuaril veebiseminaril „Maksumuudatused FIEdest maaettevõtjale”.

 Veebiseminari viib läbi pikaajalise koolituskogemusega atesteeritud maaettevõtlus- ja finantskonsulent Aino Vooro.

 Veebiseminar toimub 29. jaanuaril 14.00-16.00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

 Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades evelin.syld@aripaev.ee või helistades tel nr 667 0209

ESINEJA

Aino Vooro

atesteeritud maaettevõtlus- ja finantskonsulent