Raamatupidamine

Järelvaadatav: Mida peab raamatupidaja teadma uuest andmekaitse seadusest?

Kestus: 95 minutit

2018. aasta mais hakkab kehtima uus isikuandmete kaitse üldmäärus, mis kehtib kõigi isikuandmete kohta, mida ettevõte või organisatsioon on aja jooksul kogunud.

Raamatupidajatel on ligipääs nii klientide kui töötajate isikuandmetele. Uus määrus seab aga raamatupidaja ette terve rea küsimusi, millele ta peab oskama vastata, olgu või näiteks see, kas töötaja lapsele jõulupaki ostmiseks peab nõusolekut küsima, kas isikukaartide info on isikuandmed või millal isikuandmete kogumiseks luba tarvis ei ole.

Et määruse rakendamiseks valmis olla ning viimased vajalikud muudatused teha, vaatame veebiseminaril üle järgmised teemad:

 • Üldmääruse põhimõisted.
  -
  Nõusolek ja seaduslik alus. Nõusoleku vabatahtlikus. Alaealise nõusolek. Töötlemise piiramise õigus.
  - Minimaalsus.
  - Kasutuse piiramine ja eesmärgistatus.
  - Kaasaskantavus ja õigus küsida koopiat.
  - Unustamine.
  - Andmete õigsus – kustutamine, töötlemise lõpetamine ja parandamine.
  - Säilitamise piirang.
  - Vastutav ja volitatud töötleja.i
  - Tõendamiskohustus.
 • Millised on õiguslikud alused isikuandmete töötlemiseks (nõusolek, seadusest tulenev kohustus, õigustatud huvi, lepingust tulenev õigus, muud alused).
 • Andmebaas pilves või server teenuseostuajalt – millele teenuselepingus tähelepanu pöörata.

Koolitusel räägimegi uuest isikuandmete kaitse määrusest raamatupidaja vaatenurgast.

Veebiseminari viib läbiGrant Thornton Balticu Baltikumi riskijuhtimisteenuste valdkonna juht Siiri Antsmäe

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Mida peab raamatupidaja teadma uuest andmekaitse seadusest?
Hind:
39 €
46,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Siiri Antsmäe

Grant Thornton Balticu Baltikumi riskijuhtimisteenuste valdkonna juht
Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust sektorist ning ta on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on ta koostööd teinud Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega. Siiri sooritas ingliskeelse CGAP eksami 2011. a suvel ning CIA eksami viimase mooduli 2016. a kevadel.