Mitterahaline motiveerimine 17.09.2019

Kuidas mitterahaliste vahenditega töötajate pühendumust suurendada?

17. september 2019

Kestus: 1 päev

Äripäeva Akadeemia

Hiljutine GALLUP'i uuring näitas, et ainult 16% eestlastest on oma tööle pühendunud ja naudivad oma tööd. Sama uuring näitas, et 64% eestlastest käib tööl ainult palka teenimas (neid ei huvita, kuidas firmal läheb) ja 20% töötavad teadlikult oma tööandjale vastu. Ameerikas kaotavad firmad selliste töötajate tõttu 11 miljardit dollarit aastas. Kui palju raha Sinu firma või osakond eelmisel kuul selliste inimeste tõttu kaotada võis?

Kas nii madala pühendumuse põhjuseks on ainult Eesti madal palgatase? Mitmed rahvusvahelised ja kohalikud küsitlused kinnitavad, et ei ole – palk on loomulikult väga oluline, aga lisaks palgale on juhil terve hulk mitterahalisi motiveerimise viise, mis sageli alakasutatud on, ja millest tegelikku madala pühendumuse põhjuseid otsida tasub.

Eesmärk

Koolituse eesmärk on aidata osalejal töö juures üles leida tema ja töötajate jaoks olulised lisamotivaatorid palga kõrval ja neid iseenda ning teiste motiveerimiseks teadlikult kasutada. Koolitus aitab juhil iseennast ja oma töötajaid paremini mõista ning seeläbi kujundada sellist meeskonna sisekultuuri, kuhu inimesed soovivad igal hommikul tööle tulla ning meeskonna nimel pingutada.

Sihtgrupp
Koolitus sobib eelkõige esma- ja kesktasemejuhtidele, kes soovivad igapäevatöös oma töötajaid lisaks rahalistele võimalustele ka mitterahalistel viisidel motiveerida. Kindlasti on see aga sobilik ka tippjuhtidele ja personalijuhtidele, kes soovivad kujundada organisatsioonis / meeskonnas positiivset ja tunnustavat juhtimiskultuuri, mis tekitab töötajates tunde „tahan seda tööd selles organisatsioonis teha”.

Koolitus sobib Sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:

 • Kas tunned mõnikord, et Sinu töötajad ei pühendu piisavalt, eriti ühistele eesmärkidele?
 • Kas oled proovinud oma töötajaid motiveerida, aga sellest pole piisanud?
 • Kas Sulle tundub vahepeal, et Sinu ja meeskonna vahel on nähtamatu sein, millest Sa läbi ei pääse?

Koolituse tulemusena osaleja

 • teab, mis inimesi lisaks palgale töö juures motiveerib
 • teab, mis eristab sisemisi motivaatoreid välistest ning kuidas neid kasutada
 • teab, mida tähendab seestpoolt väljapoole juhtimine ning missugune mõju sellel töötajatele on
 • teab, missugused on peamised tegurid, mis inimeste pühendumust suurendavad / pärsivad
 • teab, missugused on töötaja ja organisatsiooni eesmärkide vastuolud ning kuidas neid ületada
 • oskab lisaks palgale mitterahalisi motivatsiooniviise igapäevajuhtimises kasutada
 • oskab töötajaid rohkem tunnustada ja neid juhtimisse rohkem kaasata
 • oskab iseennast inimeste juhina paremini hinnata ja oma nõrkusi – tugevusi teadvustada
 • oskab oma meeskonnale lähemale jõuda ja inimeste „kaitsemüüre” efektiivselt ületada
 • oskab KOHTUNIK'u juhtimismudelit kasutada ja seeläbi töötajate pühendumust suurendada

Koolituse läbiviimise põhimõtted
Koolitus on interaktiivne ja kaasava loeng-arutelu formaadis, mida saadavad regulaarsed individuaalsed ülesanded õpitu harjutamiseks ja enesehindamiseks. Päeva jooksul omandavad osalejad konkreetsed juhtimisvõtted õpitu praktiseerimiseks igapäevatöös ja kodused ülesanded õpitu elluviimiseks järgnevate kuude vältel. 

Õpiväljundite saavutamist hinnatakse arutelude ja individuaalsete harjutuste käigusTunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Maht: 8 akadeemilist tundi

KOOLITAJA

Kaido Pajumaa

Motivaator.ee meeskonnakoolitaja
Kaido Pajumaa on lõpetanud Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse eriala, töötanud peaaegu 5 aastat Hansapangas ja alates 2004. aastast ettevõtja olnud. Peale oma esimese ettevõtte pankrotistumist 2006. aastal hakkas Kaido otsima vastust küsimustele, kuidas leida elus tasakaal ambitsioonide ja tähenduse vahel, ning missugused tegurid aitavad inimesel oma igapäevasest elust juba täna rohkem rõõmu tunda? Nendele küsimustele vastuseid otsides käivitas ta populaarse enesearengublogi Sisekosmos.ee, millest sai alguse ka Kaido koolitajakarjäär. "Kuidas luua eduteadvust?” koolitustel, mis näitas osalejatele, et igas läbikukkumises on peidus uus võimalus, osales 2 aasta jooksul enam kui 300 inimest, kellest paljud koolitusele järgnevate kuude jooksul oma elus märkimisväärseid muutusi läbi viisid. Alates 2011. aastast tegeleb Kaido Motivaator.ee kaudu meeskondade koolitamisega. Tema peamine fookus on suunatud inimeste sisemise motivatsiooni arendamisele töö mõtestamise ja juhtide poolse motiveeriva tunnustamise kaudu. Kaido Pajumaa on aasta koolitaja 2016 ja 2017. Võitja selgus Koolituskonverentsil konverentsid.ee ja personaliuudised.ee lugejate seas läbi viidud uuringu tulemusena.
AJAKAVA

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Kogunemine ja hommikukohv

10:00 - 11:30

10:00 - 11:30

Motivatsioon kui elujõud

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

Inimeste juhtimine vs protsesside juhtimine

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

Sisemine motivatsioon vs väline motivatsioon

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

KOHTUNIK’u juhtimismeetod

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].