Konverentsid

Notar uuest korteriühistuseadusest

14.02.2018

Veebiseminar

Seminar annab korteriühistutele, korteriomanikele, samuti väikeinvestoritele, kinnisvara vahendajatele teadmisi uuest korteriühistuseadusest ning sellega seonduvatest päevakorralistest probleemidest ning jagab soovitusi, millele enam tähelepanu pöörata.

2018. aasta 1. jaanuaril jõustus 2014. aastal vastu võetud korteriomandi- ja korteriühistuseadus. 30. juuniks 2018.a tuleb registrisse kanda tekkinud ühistu juhatus või juhatust asendav haldusettevõte (valitseja).

Uue seaduse kohaselt majandatakse kõiki korteriomandeid iseseisva juriidilise isiku, korteriühistu vormis. Korteriühistu on sundühistu, millest ei saa korteriomanik välja astuda, mida ei saa likvideerida ning mis ei saa minna pankrotti. Riik kandis ühistud ise registrisse andes ühistule nime ja koodi, kuid riik ei määra juhatust, ei ava kontot ega võta vastu põhikirja, samuti ei esita omanikele selle eest arvet.

Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:

  1.       Kas ühistu on kohustuslik ka paarismajades ja ridaelamutes?
  2.       Kas ühistu tekib ka kaasomandis olevates majades?
  3.       Kuidas uus seadus puudutab olemasolevaid ühistuid?
  4.       Kas sundühistu saab ära likvideerida?
  5.       Kas ühistu loomine riigi poolt on omanikele tasuline?
  6.       ja palju muud vajalikku

Veebiseminar toimub 14. veebruaril kell 13:30-15:00 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust Äripäeva veebiseminaride keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

VEEBISEMINAR REGISTREERUNUD OSALEJATELE JÄRELKUULATAV NÄDAL AEGA.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades annika.laur@aripaev.ee või helistades 56 472 465.

Veebiseminari viib läbi Tallinna notar Priidu Pärna.

ESINEJA

Priidu Pärna

Priidu on pikalt töötanud Justiitsministeeriumis majandusõiguse osakonna peaspetsialistina, asekantslerina aastatel 1995-2002 ning kantslerina aastatel 2002-2005. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ning alates 2006. aastast tegev notarina.

Lisaks 11-aastasele tööstaažile notarina, kuulub Priidu Pärna mitmetesse organisatsioonidesse nagu Eesti omanike keskliit, Eesti akadeemilise õigusteaduse selts, Eesti muinsuskaitse selts ning on alates 2015. aastast Riigi muinsuskaitse nõukogu liige.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve emailile.

Konverentsil osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni konverentsi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil registreerimine@aripaev.ee või telefonil 667 0099. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni 10 päeva enne konverentsi toimumist, pakume võimalust osaleda teisel konverentsil samal hooajal või tagastame 100% tasutud maksumusest. Kui teatate vähemalt 5 tööpäeva varem, tagastame 50% maksumusest. Muul juhul kuulub arve tasumisele.