Pärnu Tarneahelakonverents 2021

Mõõdame!

Pärnu Tarneahelakonverents 2021

Toimumiskoht:

Teater Vanemuine

TARTU Vanemuise Kontserdimaja

Kaheksas Pärnu Tarneahelakonverents toob kokku üle 280 erinevate valdkondade tarneahelaga seotud inimese, et jagada olulisi trende, parimat kogemust ning soodustada koostööd.

Suur tänu osalejatele, esinejatele ja toetajatele!
Konverentsi materjalid jäävad worksup veebiplatvormil järelvaadatavaks 30 päevaks, so 9.oktoobrini 2021.

Vaata osalenud ettevõtete nimekirja SIIN.

Mida ei mõõda, seda ei juhi“ ja „mida mõõdad, seda saad“ on kaks hüüdlauset, millega on iga juht kas positiivsel või negatiivsel moel kokku puutunud. 2021. aasta septembris võtame luubi alla aga kogu tarneahela mõõtmise.

Räägime mõõdikute valimisest ja eesmärgistamisest, mõõtmise abivahenditest ja mõõdikute seosest motivatsiooniga. Mõõdame tarneahela osasid: ostujuhtimist, tootmiskorraldust ja logistikat. Mõõdame ka e-kaubandust ja tarneahelat tervikuna.

Kuues sessioonis liigume üldiselt üksikule ning räägime:

  • maailmamajanduse mõõtmisest;
  • tarneahelate mõõtmisest;
  • ettevõtte edukuse mõõtmisest;
  • tarneahela valdkondade edukuse mõõtmisest.

Toome igas valdkonnas teieni suure pildi ehk parima praktika ja kuulame ettevõtete kogemuslugusid. 


Pärnu Tarneahelakonverents toimub hübriidkonverentsina, kus saab osaleda nii kohapeal kui veebiülekande vahendusel.

Kutsuge osalema ka inglisekeelseid kolleege ja partnereid teistest riikidest! Konverentsi peasaali töökeeled on eesti ja inglise keel sünkroontõlkega. Täpsema info leiate programmist.

  • INGLISE KEELSE PROGRAMMI LEIAD SIIT - palun jaga seda oma ingliskeelsetele kolleegidele ja partneritele!

Pärnu Tarneahelakonverents 2021 programmijuht on Hele Hammer.

Konverentsi modereerib Hando Sinisalu.

Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi. 

Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 tervisetõendit või teisi osalema lubavaid dokumente. Palume kohale tulla ajavaruga. Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

Lisainfo: Anu Soomets, [email protected]

Konverentsil oma toodete ja teenuste esitlemisest huvitatud ettevõtetel palume kirjutada e-mailile [email protected].

Vaata Pärnu Tarneahelakonverents 2020 GALERIID.

Programm

09.09.2021
10.09.2021

09:00 – 10:00

Registreerimine ja hommikukohv

Sind ootavad kolleegid üle Eesti ja värske Äripäev.

10:00 – 11:45

SESSIOON 1: Maailm ja majandus

Kaspar Oja Eesti Panga ökonomist

Raivo Vare ettevõtja ja majandusekspert

Heido Vitsur Vabariigi Presidendi majandusnõunik

Len Pannett tarneahela ekspert, Council of Supply Chain Management Professionals (CSCMP) Euroopa juhtkonna liige

Hando Sinisalu Moderaator

10:00-10:15 Avasõnad

Hando Sinisalu

10:15-11:00 Sogane vesi: tarneahelate juhtimine COVID-järgses maailmas ja tuleviku väljakutsed

Len Pannett

2020. aastal tekitas koroonaviiruse pandeemia enneolematuid häireid globaalsetes tarneahelates. Loomulikult keskenduti esmalt oma töötajate turvalisuse ja äritegevuse järjepidevuse tagamisele. Seejärel mõistsid paljud tarneahela juhid, et nendes keerulistes tingimustes paremini hakkama saamiseks tuleb muutusi palju kiiremini ellu viia. Pandeemia karm mõjuanalüüs näitas, et epideemia on andnud mitmeid õppetunde, mis jätkuvalt kujundavad tarneahelate vajadusi ka vaktsiiniga tulevikus. Samas kui tarneahelate sektoris pole kunagi enne olnud nii palju uusi ideid, meetodeid ja tööriistu, teeb see juhtidele õigete valikute tegemise keerulisemaks.

Ettekandes antakse ülevaade saadud peamistest õppetundidest ja analüüsitakse, kus peaks olema tarneahela juhtide fookus, et olla paremini valmis tuleviku väljakutseteks.

11:00-11:45 Arutelu: milliseid märke tasub majanduses arvesse võtta?

Kaspar Oja, Heido Vitsur, Raivo Vare

Aasta 2021 peaks tulema parem kui 2020. Kas inimeste vaktsineerimine aitab majanduse uuele tõusule? Milline on praeguse olukorra suur pilt? Mida kriis transpordile ja tarneahelatele tegelikult tähendab? Millised märke ja mõõdikuid tuleks majanduses lähitulevikus jälgida, et paremaid otsuseid teha?

11:45 – 12:15

Kohvipaus ja networking

.

12:15 – 13:45

SESSIOON 2: Tulemuslikkuse mõõtmise parim praktika

Tarmo Kärsna Alexela juhatuse liige

Anti Orav Pipelife Eesti juht

Indrek Saul kasvustrateeg

12:15-12:55 Tulemuslikkuse mõõtmine ja tarneahela KPI-d

Indrek Saul

Kui ei mõõda, ei saa ka juhtida. Kuid tulemuslikkusse mõõtmine pole eesmärk omaette, vaid peab lähtuma ettevõtte strateegilistest eesmärkidest. Õigete võtmemõõdikute kasutamine toetab ettevõtte liikumist edu suunas. Seetõttu on õigete mõõdikute tuvastamine väga oluline. Millised edutegevused ja strateegilised arendused loovad ettevõttele konkurentsieelised - Just need tuleb varustada KPI-dega. Vähem oluline pole ka mõõdikutest saadava info kommunikatsioon ja kasutamine ettevõtte juhtimisotsustes. Ettekandes räägitakse ka tänapäevaste ärianalüütika tarkvarade rollist tulemuslikkuse kommunikatsioonis.

12:55-13:20 Pipelife´i kogemus: BI-tarkvara rakendamine tarneahelas

Anti Orav

Pipelife´i operatiivne fookus on viimase viie aasta jooksul liikunud torutootmiselt tarneahela toimimisele. Möödunud aastal lasi ettevõte ära teha digiauditi, mis aitas kujundada tervikpildi ning mõista, kus on probleemid ja mida tuleks ette võtta. Pipelife on uusi lahendusi kasutusele võtnud nii logistikas kui tootmises ning palju tähelepanu on pööratud ka andmete kvaliteedile. Ettekandes räägime, kuidas ettevõte oma tulemuslikkust ja tarneahelat mõõdab ning kuidas on mõõtmine ajas muutunud. Olulist rolli on mänginud ka uute tarkvarade kasutuselevõtt - millist mõju on see tulemustele avaldanud? Kas ja mida on mõõtmises muutnud koroonakriis? Ettekandes on juttu ka inimestest.

13:20-13:45 Alexela kogemus: Mõõtmine tagab tulemuse vaid siis, kui mõõta õigeid asju

Tarmo Kärsna

Alexela kui kütusemüüja tarneahel erineb tavapärase kaubamüüja tarneahelast. Kas see tähendab, et ka mõõdikud on hoopis teised? Ettekandes kuuleme, milline on Alexela kogemus eesmärkide sõnastamisel, sobivate võtmemõõdikute valimisel ning tehnoloogiliste lahenduste kasutamisel.

13:45 – 14:40

Lõunasöök ja networking

.

14:40 – 16:15

SESSIOON 3: Hanke- ja ostujuhtimise mõõtmise süsteemid

Kaspar Kivistik SEB Panga hankeosakonna juht

Joonas Lahe endine Carlsbergi Groupi Eesti ja Läti tarneahelajuht ja praegune keemiatööstuse Chemi-Pharmi tarneahelajuht

Brit Vaga Comodule tarneahela juht

Kerttily Golubeva hanke- ja tarneahela juhtimise ekspert ning koolitaja, TalTechi ja Tallinna Majanduskooli õppejõud

14:40-15:10 Hanke- ja ostutegevus on tarneahela protsessi olulised osad, aga mitte ainult

Kerttily Golubeva

Igal funktsioonil on alati sisend ja väljund. Milline on hanke- ja ostutegevuse roll ja erinevad mõõdikud siis, kui tarneahela protsesse juhitakse tarbijate soovist tootmiseni? Aga siis, kui tarneahelat vaadeldakse kui kaupade teekonda tarnijatest tootmiseni?

15:10-15:30 Tarbija vajadusest tootmiseni

Joonas Lahe

Tarneahel on iga tootmisettevõtte üks alustaladest strateegilise visiooni elluviimisel. Kui kommertstegevuste ja tarneahela vahel puudub kooskõla, jookseb organisatsioon ummikusse. Ettekandes käsitleme, kuidas seada tarneahela tulemuste juhtimise süsteem üles selliselt, et ta toetaks ettevõtte strateegia elluviimist.

15:30-15:50 Comodule´i kogemus: tarneahela kujunemine ja tulemuslikkuse võtmetegurid

Brit Vaga

Comodule on kiiresti kasvav asjade interneti lahenduste pakkuja kergelektersõidukitele. Hiljuti on nad ka hakanud ise tootma elektritõukerattaid ning käivitanud päris oma tehase. Kuidas on idufirmal õnnestunud saavutada tulemuslikkus tarneahelas ja tootmistegevuses? Ettekandes kuuleme täpsemalt, milline on ettevõtte senine kogemus alates tootmis- ja ostutegevuse sisseostmisest kuni oma tehase avamise ning hanke- ja ostutegevuse ülesehitamiseni. Kuidas edeneb mõõdikute süsteemi juurutamine ja millised on võtmetegurid start-up´i tulemuslikkuse saavutamisel?

15:50-16:15 SEB kogemus: teenuste ostmine ja mõõtmine

Kaspar Kivistik

Milline roll on hankeosakonnal finantsettevõttes ja mis on teenusettevõttel pistmist tarneahelaga? Ettekandes pühendume SEB Panga hankeosakonna tööle ja uurime, milline on osakonna roll ettevõttes ja millised mõõdikuid kasutatakse. Kas ja kuidas erineb see tootmisettevõtte hankeosakonna tööst? Küsime, kas ja kuidas on mõõtmine ajas muutunud ning kuidas mõõdikuid kommunikeeritakse?

16:15 – 16:30

Jagunemine bussidesse ja töötubadesse

.

16:30 – 18:30

Töötuba

Raul Silde Telema juurutusosakonna juhataja

Sven Uustalu Telema lisaväärtusteenuste tootejuht

MIT Beergame - tarneahela juhtimise väljakutse

Mängu viivad läbi Telema tarneahela eksperdid

Osalejate nõudel tagasi Pärnu Tarneahelakonverentsil - maailma kuulsaim tarneahela juhtimise mäng. MIT Beergame loodi 1960ndatel MIT (Massachusets Insititute of Technology) poolt. Ka selles simulatsioonis on üks võtmerolle mõõdikutel ja inimeste reaktsioonil tulemuste mõõtmisele. Mängu on mänginud kogu maailmas kümned tuhanded inimesed tudengitest suurfirmade juhtideni, Eestis rohkem kui 120 meeskonda. Tule pane oma oskused proovile ning võrdle oma tulemusi teiste tiimidega! Eelregistreerimine algab augusti lõpus. Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

16:30 – 18:00

Töötuba

Indrek Saul kasvustrateeg

Ettevõtte strateegiliste mõõdikute määramine

Praktilises töötoas määratleme eesmärgipuu meetodil ettevõtte strateegilised mõõdikud. Selleks seome omavahel:

  • ettevõtte visiooni ja ambitsiooni: 
  • visiooni saavutamiseks vajalikud strateegilised eesmärgid ja kasvu allikad;
  • kasvu ja efektiivsuse käiturid (näiteks klientide arv, tellimuste arv, hind, muutuv otsekulu), mis määratlevad ettevõtte tulemusmõõdikud;
  • käitureid mõjutavad tegevused ja arendused.

Järgmiseks prioriseerime tegevused ja arendused nende mõju järgi käituritele ning saame teada võtmetegevused, milliseid kindlasti tuleb mõõta tegevusmõõdikute abil. Seejärel defineerime mõõdikud - kuidas neid mõõta, millistes mõõtühikutes, kui tihti ja kes mõõdab. Eelregistreerimine algab augusti lõpus.Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

16:30 – 18:00

Töötuba

Len Pannett tarneahela ekspert, Council of Supply Chain Management Professionals (CSCMP) Euroopa juhtkonna liige

Building a Metrics-Driven Supply Chain (inglise keeles sünkroontõlkega) Len presents a framework to identify the right metrics, define them, populate them, present them. He takes the participants through the steps and participants discuss the barriers that they've faced today. Len also introduce the use of automation (including RPA) to collect and present data.

Eelregistreerimine algab augusti lõpus Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

16:30 – 18:20

Ettevõtete külastused

Ettevõtte külastus sõltub koroonaviiruse olukorrast riigis. Eelregistreerimine algab augusti lõpus. Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

20:00 – 00:00

Õhtusöök ja networking

Esimese konverntsipäeva lõpetame buffet õhtusöögi ja networkinguga Teaduskeskuses Ahhaa (Sadama 1). Muusikat teeb Púr Múdd
Pärnu Tarneahelakonverents 2021

Toimumiskoht:

Teater Vanemuine

TARTU Vanemuise Kontserdimaja

Kaheksas Pärnu Tarneahelakonverents toob kokku üle 280 erinevate valdkondade tarneahelaga seotud inimese, et jagada olulisi trende, parimat kogemust ning soodustada koostööd.

Suur tänu osalejatele, esinejatele ja toetajatele!
Konverentsi materjalid jäävad worksup veebiplatvormil järelvaadatavaks 30 päevaks, so 9.oktoobrini 2021.

Vaata osalenud ettevõtete nimekirja SIIN.

Mida ei mõõda, seda ei juhi“ ja „mida mõõdad, seda saad“ on kaks hüüdlauset, millega on iga juht kas positiivsel või negatiivsel moel kokku puutunud. 2021. aasta septembris võtame luubi alla aga kogu tarneahela mõõtmise.

Räägime mõõdikute valimisest ja eesmärgistamisest, mõõtmise abivahenditest ja mõõdikute seosest motivatsiooniga. Mõõdame tarneahela osasid: ostujuhtimist, tootmiskorraldust ja logistikat. Mõõdame ka e-kaubandust ja tarneahelat tervikuna.

Kuues sessioonis liigume üldiselt üksikule ning räägime:

  • maailmamajanduse mõõtmisest;
  • tarneahelate mõõtmisest;
  • ettevõtte edukuse mõõtmisest;
  • tarneahela valdkondade edukuse mõõtmisest.

Toome igas valdkonnas teieni suure pildi ehk parima praktika ja kuulame ettevõtete kogemuslugusid. 


Pärnu Tarneahelakonverents toimub hübriidkonverentsina, kus saab osaleda nii kohapeal kui veebiülekande vahendusel.

Kutsuge osalema ka inglisekeelseid kolleege ja partnereid teistest riikidest! Konverentsi peasaali töökeeled on eesti ja inglise keel sünkroontõlkega. Täpsema info leiate programmist.

  • INGLISE KEELSE PROGRAMMI LEIAD SIIT - palun jaga seda oma ingliskeelsetele kolleegidele ja partneritele!

Pärnu Tarneahelakonverents 2021 programmijuht on Hele Hammer.

Konverentsi modereerib Hando Sinisalu.

Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi. 

Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 tervisetõendit või teisi osalema lubavaid dokumente. Palume kohale tulla ajavaruga. Lisainfo on ära toodud ka osalemistingimustes.

Lisainfo: Anu Soomets, [email protected]

Konverentsil oma toodete ja teenuste esitlemisest huvitatud ettevõtetel palume kirjutada e-mailile [email protected].

Vaata Pärnu Tarneahelakonverents 2020 GALERIID.

Programm

09.09.2021
10.09.2021

09:00 – 10:00

Registreerimine ja hommikukohv

Sind ootavad kolleegid üle Eesti ja värske Äripäev.

10:00 – 11:45

SESSIOON 1: Maailm ja majandus

Kaspar Oja Eesti Panga ökonomist

Raivo Vare ettevõtja ja majandusekspert

Heido Vitsur Vabariigi Presidendi majandusnõunik

Len Pannett tarneahela ekspert, Council of Supply Chain Management Professionals (CSCMP) Euroopa juhtkonna liige

Hando Sinisalu Moderaator

10:00-10:15 Avasõnad

Hando Sinisalu

10:15-11:00 Sogane vesi: tarneahelate juhtimine COVID-järgses maailmas ja tuleviku väljakutsed

Len Pannett

2020. aastal tekitas koroonaviiruse pandeemia enneolematuid häireid globaalsetes tarneahelates. Loomulikult keskenduti esmalt oma töötajate turvalisuse ja äritegevuse järjepidevuse tagamisele. Seejärel mõistsid paljud tarneahela juhid, et nendes keerulistes tingimustes paremini hakkama saamiseks tuleb muutusi palju kiiremini ellu viia. Pandeemia karm mõjuanalüüs näitas, et epideemia on andnud mitmeid õppetunde, mis jätkuvalt kujundavad tarneahelate vajadusi ka vaktsiiniga tulevikus. Samas kui tarneahelate sektoris pole kunagi enne olnud nii palju uusi ideid, meetodeid ja tööriistu, teeb see juhtidele õigete valikute tegemise keerulisemaks.

Ettekandes antakse ülevaade saadud peamistest õppetundidest ja analüüsitakse, kus peaks olema tarneahela juhtide fookus, et olla paremini valmis tuleviku väljakutseteks.

11:00-11:45 Arutelu: milliseid märke tasub majanduses arvesse võtta?

Kaspar Oja, Heido Vitsur, Raivo Vare

Aasta 2021 peaks tulema parem kui 2020. Kas inimeste vaktsineerimine aitab majanduse uuele tõusule? Milline on praeguse olukorra suur pilt? Mida kriis transpordile ja tarneahelatele tegelikult tähendab? Millised märke ja mõõdikuid tuleks majanduses lähitulevikus jälgida, et paremaid otsuseid teha?

11:45 – 12:15

Kohvipaus ja networking

.

12:15 – 13:45

SESSIOON 2: Tulemuslikkuse mõõtmise parim praktika

Tarmo Kärsna Alexela juhatuse liige

Anti Orav Pipelife Eesti juht

Indrek Saul kasvustrateeg

12:15-12:55 Tulemuslikkuse mõõtmine ja tarneahela KPI-d

Indrek Saul

Kui ei mõõda, ei saa ka juhtida. Kuid tulemuslikkusse mõõtmine pole eesmärk omaette, vaid peab lähtuma ettevõtte strateegilistest eesmärkidest. Õigete võtmemõõdikute kasutamine toetab ettevõtte liikumist edu suunas. Seetõttu on õigete mõõdikute tuvastamine väga oluline. Millised edutegevused ja strateegilised arendused loovad ettevõttele konkurentsieelised - Just need tuleb varustada KPI-dega. Vähem oluline pole ka mõõdikutest saadava info kommunikatsioon ja kasutamine ettevõtte juhtimisotsustes. Ettekandes räägitakse ka tänapäevaste ärianalüütika tarkvarade rollist tulemuslikkuse kommunikatsioonis.

12:55-13:20 Pipelife´i kogemus: BI-tarkvara rakendamine tarneahelas

Anti Orav

Pipelife´i operatiivne fookus on viimase viie aasta jooksul liikunud torutootmiselt tarneahela toimimisele. Möödunud aastal lasi ettevõte ära teha digiauditi, mis aitas kujundada tervikpildi ning mõista, kus on probleemid ja mida tuleks ette võtta. Pipelife on uusi lahendusi kasutusele võtnud nii logistikas kui tootmises ning palju tähelepanu on pööratud ka andmete kvaliteedile. Ettekandes räägime, kuidas ettevõte oma tulemuslikkust ja tarneahelat mõõdab ning kuidas on mõõtmine ajas muutunud. Olulist rolli on mänginud ka uute tarkvarade kasutuselevõtt - millist mõju on see tulemustele avaldanud? Kas ja mida on mõõtmises muutnud koroonakriis? Ettekandes on juttu ka inimestest.

13:20-13:45 Alexela kogemus: Mõõtmine tagab tulemuse vaid siis, kui mõõta õigeid asju

Tarmo Kärsna

Alexela kui kütusemüüja tarneahel erineb tavapärase kaubamüüja tarneahelast. Kas see tähendab, et ka mõõdikud on hoopis teised? Ettekandes kuuleme, milline on Alexela kogemus eesmärkide sõnastamisel, sobivate võtmemõõdikute valimisel ning tehnoloogiliste lahenduste kasutamisel.

13:45 – 14:40

Lõunasöök ja networking

.

14:40 – 16:15

SESSIOON 3: Hanke- ja ostujuhtimise mõõtmise süsteemid

Kaspar Kivistik SEB Panga hankeosakonna juht

Joonas Lahe endine Carlsbergi Groupi Eesti ja Läti tarneahelajuht ja praegune keemiatööstuse Chemi-Pharmi tarneahelajuht

Brit Vaga Comodule tarneahela juht

Kerttily Golubeva hanke- ja tarneahela juhtimise ekspert ning koolitaja, TalTechi ja Tallinna Majanduskooli õppejõud

14:40-15:10 Hanke- ja ostutegevus on tarneahela protsessi olulised osad, aga mitte ainult

Kerttily Golubeva

Igal funktsioonil on alati sisend ja väljund. Milline on hanke- ja ostutegevuse roll ja erinevad mõõdikud siis, kui tarneahela protsesse juhitakse tarbijate soovist tootmiseni? Aga siis, kui tarneahelat vaadeldakse kui kaupade teekonda tarnijatest tootmiseni?

15:10-15:30 Tarbija vajadusest tootmiseni

Joonas Lahe

Tarneahel on iga tootmisettevõtte üks alustaladest strateegilise visiooni elluviimisel. Kui kommertstegevuste ja tarneahela vahel puudub kooskõla, jookseb organisatsioon ummikusse. Ettekandes käsitleme, kuidas seada tarneahela tulemuste juhtimise süsteem üles selliselt, et ta toetaks ettevõtte strateegia elluviimist.

15:30-15:50 Comodule´i kogemus: tarneahela kujunemine ja tulemuslikkuse võtmetegurid

Brit Vaga

Comodule on kiiresti kasvav asjade interneti lahenduste pakkuja kergelektersõidukitele. Hiljuti on nad ka hakanud ise tootma elektritõukerattaid ning käivitanud päris oma tehase. Kuidas on idufirmal õnnestunud saavutada tulemuslikkus tarneahelas ja tootmistegevuses? Ettekandes kuuleme täpsemalt, milline on ettevõtte senine kogemus alates tootmis- ja ostutegevuse sisseostmisest kuni oma tehase avamise ning hanke- ja ostutegevuse ülesehitamiseni. Kuidas edeneb mõõdikute süsteemi juurutamine ja millised on võtmetegurid start-up´i tulemuslikkuse saavutamisel?

15:50-16:15 SEB kogemus: teenuste ostmine ja mõõtmine

Kaspar Kivistik

Milline roll on hankeosakonnal finantsettevõttes ja mis on teenusettevõttel pistmist tarneahelaga? Ettekandes pühendume SEB Panga hankeosakonna tööle ja uurime, milline on osakonna roll ettevõttes ja millised mõõdikuid kasutatakse. Kas ja kuidas erineb see tootmisettevõtte hankeosakonna tööst? Küsime, kas ja kuidas on mõõtmine ajas muutunud ning kuidas mõõdikuid kommunikeeritakse?

16:15 – 16:30

Jagunemine bussidesse ja töötubadesse

.

16:30 – 18:30

Töötuba

Raul Silde Telema juurutusosakonna juhataja

Sven Uustalu Telema lisaväärtusteenuste tootejuht

MIT Beergame - tarneahela juhtimise väljakutse

Mängu viivad läbi Telema tarneahela eksperdid

Osalejate nõudel tagasi Pärnu Tarneahelakonverentsil - maailma kuulsaim tarneahela juhtimise mäng. MIT Beergame loodi 1960ndatel MIT (Massachusets Insititute of Technology) poolt. Ka selles simulatsioonis on üks võtmerolle mõõdikutel ja inimeste reaktsioonil tulemuste mõõtmisele. Mängu on mänginud kogu maailmas kümned tuhanded inimesed tudengitest suurfirmade juhtideni, Eestis rohkem kui 120 meeskonda. Tule pane oma oskused proovile ning võrdle oma tulemusi teiste tiimidega! Eelregistreerimine algab augusti lõpus. Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

16:30 – 18:00

Töötuba

Indrek Saul kasvustrateeg

Ettevõtte strateegiliste mõõdikute määramine

Praktilises töötoas määratleme eesmärgipuu meetodil ettevõtte strateegilised mõõdikud. Selleks seome omavahel:

  • ettevõtte visiooni ja ambitsiooni: 
  • visiooni saavutamiseks vajalikud strateegilised eesmärgid ja kasvu allikad;
  • kasvu ja efektiivsuse käiturid (näiteks klientide arv, tellimuste arv, hind, muutuv otsekulu), mis määratlevad ettevõtte tulemusmõõdikud;
  • käitureid mõjutavad tegevused ja arendused.

Järgmiseks prioriseerime tegevused ja arendused nende mõju järgi käituritele ning saame teada võtmetegevused, milliseid kindlasti tuleb mõõta tegevusmõõdikute abil. Seejärel defineerime mõõdikud - kuidas neid mõõta, millistes mõõtühikutes, kui tihti ja kes mõõdab. Eelregistreerimine algab augusti lõpus.Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

16:30 – 18:00

Töötuba

Len Pannett tarneahela ekspert, Council of Supply Chain Management Professionals (CSCMP) Euroopa juhtkonna liige

Building a Metrics-Driven Supply Chain (inglise keeles sünkroontõlkega) Len presents a framework to identify the right metrics, define them, populate them, present them. He takes the participants through the steps and participants discuss the barriers that they've faced today. Len also introduce the use of automation (including RPA) to collect and present data.

Eelregistreerimine algab augusti lõpus Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

16:30 – 18:20

Ettevõtete külastused

Ettevõtte külastus sõltub koroonaviiruse olukorrast riigis. Eelregistreerimine algab augusti lõpus. Täpsema info saadame registreerunud osalejatele e-posti teel.

20:00 – 00:00

Õhtusöök ja networking

Esimese konverntsipäeva lõpetame buffet õhtusöögi ja networkinguga Teaduskeskuses Ahhaa (Sadama 1). Muusikat teeb Púr Múdd

Toetajad

Toetajad ja koostööpartnerid

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Vanemuise 6 Tartu
© AS Äripäev 2000-2024
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]