Sapiens

Inimkonna lühiajalugu
Sapiens pilt
Autor: Yuval Noah Harari Lehekülgi: 560 Ilmumisaasta: 2016 Kirjastus: Äripäev Raamatuklubi: Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse raamatuklubi

New York Timesi bestseller

 

Saja tuhande aasta eest elas maakeral vähemalt kuus liiki inimolendeid. Praegu on neid kõigest üks – Homo sapiens. Kuidas on neist kunagistest lihtsatest ahvidest saanud maailmavalitsejad? Miks kadusid teised liigid? Kas sama saatus võib ühel päeval tabada ka meid?

Dr Yuval Noah Harari „Sapiens. Inimkonna lühiajalugu“ saab alguse ligi 70 000 aasta tagusest ajast, mil hakkas välja kujunema inimteadvus, ning uurib esmalt, missugust rolli mängis Homo sapiens globaalsete ökosüsteemide kujunemises ja mil moel pandi alus tänapäevase maailma tekkele. Seejärel vaadeldakse võimsaimate impeeriumide tärkamist ja arenemist ning seostatakse ammuseid suundumusi tänapäevaste teadussaavutustega, uurides üksiksündmusi laiemate ideede kontekstis.

Dr Harari kutsub lugejat ka tulevikku vaatama. Mõne viimase aastakümne jooksul on inimene asunud oma tahtele allutama loodusliku valiku seadusi, mis on nelja miljardi aasta vältel kujundanud elu maakeral. Meil on tekkimas võime kujundada mitte üksnes endi ümber olevat maailma, vaid ka iseennast. Kuhu see meid välja viib? Kelleks me õigupoolest saada soovime?

Kaartide, fotode ja skeemidega ilmestatud köitev jutustus ei jäta ükskõikseks kedagi, kellele lähevad korda meie minevik ja tulevik.

 

Ma soovitan seda raamatut kõigile, keda võib paeluda maailma varase ajaloo lihtne ja kaasahaarav käsitlus … Seda on raske käest panna.

Bill Gates

Tellimine

29,50 €

Failid
Sisukord

Ajaloosündmuste kronoloogia 8

Esimene osa. Kognitiivne revolutsioon 11
I Tähtsusetu loom 13
II Teadmiste puu 33
III Üks päev Aadama ja Eeva elus 59
IV Veeuputus 89

Teine osa. Põllumajandusrevolutsioon 105
V Ajaloo suurim pettus 107
VI Püramiidide ehitamine 133
VII Mälu ülekoormus 159
VIII Ebaõiglane ajalugu 177

Kolmas osa. Inimkonna üheks liitmine 211
IX Ajaloo nool 213
X Raha lõhn 227
XI Impeeriumide kujutelmad 247
XII Religiooni seadus 273
XIII Edu saladus 309

Neljas osa. Teadusrevolutsioon 319
XIV Teadmatuse avastamine 321
XV Teaduse ja impeeriumi abielu 357
XVI Kapitalistlik usutunnistus 395
XVII Tööstuse hammasrattad 431
XVIII Permanentne revolutsioon 451
XIX Ja nad elasid õnnelikult edasi 483
XX Homo sapiens’i lõpp 511

Järelsõna 535
Illustratsioonid 537
Märkused 541
Tänusõnad 560