Tehnilise analüüsi ABC investorile

25.04.2022

Veebiseminar

Tehniline analüüs on analüüsimetoodika, kus prognooside tegemisel baseerutakse ajaloolistele hinnaliikumistele ja selle baasilt arvutatud indikaatoritele, samuti ka kauplemiskäibe numbritele. Sageli jagunevad investorid ja kauplejad kahte leeri. Akadeemilise taustaga ja fundamentaalanalüüsi pooldavad investorid tavaliselt tehnilisest analüüsist suurt ei arva. Päevakauplejad ja swing kauplejad samas peavad tehnilise analüüsi meetodeid kõige olulisemaks sisendiks üldse.


Just hinnaliikumiste baasilt sünnivad nende kauplemisideed ja investeerimisteesid. Investori jaoks on tehnilise analüüsi meetodite tundmine üha olulisem oskus. Nõnda on võimalik vältida liialt pikalt vastuvoolu ujumist ja nii-öelda kahjumite kuhjumist. Teisisõnu aitab tehnilise analüüsi meetodite tundmine ajastada oluliselt paremini ka finantsnäitajate analüüsi alusel tehtavaid pikaajalisemaid investeeringuid – tabada paremini soodsaid ostukohti ja seada kasumi võtmise sihte.

Sellel veebiseminaril jagab Märten samm-sammulist tegevuste järjestust, mida ta tehnilist analüüsi teostama hakates ise järgib. Lisaks jagab ta ka tasuta tööriistu, mida tehnilise analüüsi tegemisel kasutab ja juhendab, kuidas saate kohe ka ise seda kõike proovima ning rakendama hakata.

Seminari eesmärk on tutvustada osalejatele tehnilise analüüsi põhikontseptsioone, ennekõike neid meetodeid ja indikaatoreid, mille kasutamine on lihtne ning mis on end ajaga tõestanud. 

Sihtgrupp: kõik väärtpaberitesse investeerimise huvilised.

Seminaril saad teada:

  •          milliseid graafikutüüpe eelistada ja miks,
  •          kuidas lugeda küünalgraafikut,
  •          kuidas alustada tehnilise pildi uurimist,
  •          mida analüüsi alustades hinnagraafikutelt otsima asuda,
  •          millised on enamlevinud tehnilised indikaatorid,
  •          kuidas neid indikaatoreid kasutada ja tõlgendada,
  •          milliseid tööriistu kasutab Märten tehnilise analüüsi jaoks,
  •          kuidas neis tööriistades orienteeruda ja oma analüüse salvestada.

Seminaril teeme ühiselt läbi ka mõned näidisanalüüsid paari-kolme aktsia kohta. Osalejad saavad välja pakkuda neid huvitavaid aktsiaid, millele anname üheskoos kiirhinnangu.

Seminari esimesed 50-60 minutit hõlmab ettekanne, mille järel on kõigil osalejatel võimalik küsida küsimusi ja pakkuda välja aktsiaid, millele teha kiiranalüüs.

Veebiseminari viib läbi investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja Märten Kress.

Veebiseminar toimub 25. aprillil kell 19.00-20.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust veebiseminari keskkonda. Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

 

ESINEJA

Märten Kress

Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja
Märten Kress on investor, investeerimiskoolitaja ja populaarse investeerimisblogi dividendinvestor.ee eestvedaja. Aastatel 2006-2016 juhtis Märten Danske pensionifondide investeeringuid. Enne seda tegeles Rahandusministeeriumis finantsriskide hindamise ja juhtimise mudelite juurutamisega riigi reservidele. Ta on töötanud ka Eesti Pangas külalisuurijana ja Swedbank’i grupis analüütikuna. Märten omab majandusteaduste magistrikraadi Taanist Aarhus’i ülikoolist spetsialiseerumisega finantsturgude modelleerimisele.

Oma isiklikku raha investeerib Märten juba aastaid valdavalt dividendiaktsiatesse ja börsil kaubeldavatesse fondidesse ehk ETFidesse. Nii nendel kui ka investeerimisstrateegia kujundamise, investorkäitumise ja isiklike rahaasjade teemadel leiab Märteni avameelseid ja põhjalikke kirjutisi nii dividendinvestor.ee blogist kui ka regulaarselt Äripäeva veergudelt.
REGISTREERIMINE
Tehnilise analüüsi ABC investorile
SOODUSHIND kuni 25.04.2022:
49 €
58,80 € km-ga
Hind:
79 €
94,80 € km-ga
Osalejate arv:
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi toimumist tagastame 50% tasutud maksumusest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.