Koolitused

Tervislikud toiduvalikud

Kuidas säästa tervist pingelisel perioodil ja seljatada emotsionaalset söömist?

31. oktoober 2017

Kestus: 1 päev

Pingelisel ajal on paljude jaoks tervislike valikute tegemine toidulauas lisastressi tekitav ja märkamatult allume erinevate söömist vallandavate päästikute ohvriks. Olgu selleks isuäratav reklaam, arvutiekraani ees hajuv tähelepanu või tunnete otsimine toidust – neid kõiki saab enda kontrolli alla võtta teadlikkust tõstes ja praktilisi harjutusi tehes. Koolitusel tehtavad harjutused ja näited on inspireeritud ärksa toitumise filosoofiast, mis keskendub hetkes olemisele ja enda tegelike vajaduste kaardistamisele.

Koolitaja ja tervisekonsultant Mirko Miilits toob töötoas välja peamised olukorrad, milles stressikoorma all kipub tervis tahaplaanile jääma ja leiame koos osalejatega vastused ja lahendused, mida enda igapäeva rütmi põimida. Eesmärk on anda võimalikult praktiline ja käepärane ülevaade võimalustest, mis meis kõigis on juba täna peidus.

Koolituse sihtgrupp
Koolitus on mõeldud kõigile, kes on huvitatud oma toidulaua korrastamisest ja seeläbi välimuse/enesetunde muutmisest. Kasu saavad eelkõige need, kes tunnevad, et nende toiduvalikud on sageli automaatsed ja teadvustamata. Lahendusi leiavad nii liigsööjad, ekraani ees einestajad kui ennast piirajad.

Tervislik eluviis on individuaalne ehk igaühe enda valik. Samas kui teha seda koos sõprade või kolleegidega, võib õppimine ja tervisliku päevarutiini hoidmine olla palju lihtsam. Rohkem infot grupisoodustuse kohta leiab lisainfost.

Koolituse eesmärk on tuua osalejani meetodid tundmaks ära emotsionaalset nälga ja anda praktilisi juhiseid, kuidas märkamatu stressisöömine kontrolli alla saada.

Koolituse tulemusena
Osaleja õpib:

 • Tegema vahet emotsionaalsel ja füüsilisel näljal
 • Saab aru põhilistest päästikutest, mis panevad sööma
 • Leiab enda jaoks kasulikke nippe tervisemuudatusteks
 • Teeb läbi ärksa toitumise harjutusi, mida oma igapäevaellu kaasa võtta
 • Õpib ära tundma automaatset stressisöömist
 • Õpib erinevaid enesekontrolli võtteid toiduvalikute tegemisel muutes arutu söömise teadlikumaks
 • Saab teadlikuks oma kehakoostisest (värviline A4 väljatrükk koos selgitusega)
 • Oskab otsida neutraalset ja kommertsvaba terviseinfot
 • Tutvub Tervise Arengu Instituudi poolt loodud tasuta toitumisprogrammiga

Õppetööd hinnatakse koolituse kestel läbi erinevate meetodite: test, arutelu, grupitöö. Tunnistuse väljastamise eelduseks on terves mahus koolitusel osalemine.

Töötoa läbiviimise põhimõtted
Osalejad saavad soovi korral mõõta oma kehakoostist oma ala ühe parima kehaanalüsaatoriga Jawon ioi 353. Analüüs näitab ära sisemised rasvad, lihaste-rasvade osakaalu, bioloogilise vanuse ja vajaliku söögihulga ning palju muud põnevat. Oma tulemusi käes hoides ja loengut jälgides tekib kuulajatel veelgi suurem kaasamõtlemise tahe ja soov küsimusi esitada. See aga tähendabki head õppimisvõimalust!
Täpsemalt: http://mirkomiilits.ee/teenused/kehakoostise-mootmine/

Koolitusel osaleja lisaväärtused:

 • Iga osaleja saab 50% soodustust toitumisekspertide poolt loodud toitumiskavadele keskkonnas heakava.ee
 • Iga osaleja saab teha korduskehakoostise mõõtmist Tallinnas terviseklubis Koduklubi (Telliskivi 60) 50% soodustusega (maksumus 5 EUR mõõtmine)

Hinnakiri:
1 osaleja: 159 € (km-ga 190,80 €)
2-3 osalejat: 129 €/osaleja (km-ga 118,80 €)
4-6 osalejat: 119 €/osaleja (km-ga 142,80 €)
7 ja rohkem osalejat: 99 €/osaleja (km-ga 118,80 €)

Mitme osaleja registreerimiseks võta ühendust: tanel.tammiku@aripaev.ee

KOOLITAJA

Mirko Miilits

Koolitaja ja tervisekonsultant Mirko Miilits ( http://mirkomiilits.ee) on võtnud enda eesmärgiks inimeste tervise edendamise ja tegudele motiveerimise.
Olles fitnessi alal tegev 9 aastat ja ennast harinud treeneri/toitumisnõustajana nii Eestis kui USA-s, koondab terviseedendaja oma töös kaasaegse teooria ja praktika. Mirko klientideks on mitmed Eesti tuntud artistid nagu Karl-Erik Taukar, Heidy Purga, Elina Born, Kristel Aaslaid jpt. Mirko tervisealaseid soovitusi avaldatakse regulaarselt terviseajakirjades, raadios ja telemeedias. Mirko persoonilugu Kanal 2 saates „Radar“ on nähtav SIIN.
AJAKAVA

14:45 -15:00

14:45 -15:00

Kogunemine

15:00 -17:00

15:00 -17:00

1.Emotsionaalne söömine

17:00 -17:15

17:00 -17:15

Kohvipaus

17:30 -19:15

17:30 -19:15

2. Lahendused ja vastused

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil akadeemia@aripaev.ee või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

AS Äripäev on Eesti Töötukassa koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või kulli.duubas@aripaev.ee.