Järelvaadatavad

Järelvaadatav: Tootmisettevõtte omandamine ja võõrandamine praktikas II osa

Kestus: 90 mintutit

Eesti tublid tootmisettevõtjad ja majanduse hea käekäik on tekitanud olukorra, kus rida tootmisettevõtteid on küpsenud atraktiivseteks sihtmärkideks nii kodu- kui välismaistele investoritele ning strateegilistele omandajatele.
Nii nagu eduka tootmisettevõtte ülesehitamine eeldab kannatlikku meelt ja tarku otsuseid, tuleb ka vastavate tehingute puhul läheneda tehingu protsessile ning sisule asjatundlikult ja läbimõeldult. Kogemus näitab, et tootmisettevõtete omandamiste puhul esineb rida erisusi ja aspekte, mida tuleb hoolikalt silmas pidada, et tagada tulemuste osas kõigi osapoolte rahulolu.
 
Seminari eesmärgiks on tutvustada kuulajatele tootmisettevõtete müügitehingute eripärasid ja eduka müügitehingu protsessi eeldusi. Sealhulgas käsitletakse, kuidas saab ettevõtja valmistuda ette võimalikuks tehinguks, mis on alles horisondil.
 
Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo COBALT ühinemiste ja omandamiste ning pangandus- ja finantsõiguse valdkondade vandeadvokaat Kristjan Kotkas.
  
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Tootmisettevõtte omandamine ja võõrandamine praktikas II osa
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Kristjan Kotkas

advokaadibüroo COBALT ühinemiste ja omandamiste ning pangandus- ja finantsõiguse valdkondade vandeadvokaat
Kristjan Kotkas on advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat. Kristjan nõustab kliente peamiselt erinevates ühinguõiguslikes tehingutes, sh rahvusvahelised ühinemised ja omandamised, erakapitalitehingud ning restruktureerimised. Ta on aidanud kohalikke ja rahvusvahelisi investeerimisettevõtteid ja tööstusettevõtteid riigisisestes ja rahvusvahelistes ühinemis- ja omandamistehingutes ning nõustanud panku ja äriklientidest laenusaajaid võimendatud finantseerimistehingutes, finantsrestruktureerimistes ja üldiste pangalaenudega seotud küsimustes.

Kristjani kogemuse hulka kuulub näiteks Sjølund Groupi nõustamine kõrgekvaliteetsete teras- ja alumiiniumdetailide tootmisettevõtte Cutform OÜ omandamisel. Lisaks on Kristjan nõustanud investoreid enamosaluse omandamisel liimpuidutootjas Barrus. Samuti hõlmab Kristjani kogemus Balti riikide ühe suurima raudbetoonelementide tootja AS-i TMB nõustamist Betonimestarit-kontserni omandamisel.

Lisaks eeltoodule kätkeb ta kogemus Nordea Panga ja Pohjola Banki nõustamist sündikaatlaenu andmisel Trilini Energyle Eesti Gaasi omandamiseks, mh Fortum Heat and Gasilt ja Gazpromilt. Kõnealune tehing pälvis Baltic M&A and Private Equity Forum 2016 aasta tehingu auhinna.