Tootmisjuhtimise kool 26.02.2019

Tootmisettevõtete külastus ja parimad praktikad

26. veebruar 2019 - 18. juuni 2019

Kestus: 6 päeva

Usume, et inimesed õpivad läbi kogemuste ja elamuste ning seepärast oleme loonud koolituse, kus just seda pakume. Tootmisjuhtimise kooli raames külastame erinevaid ettevõtteid ja uurime, kuidas nemad on oma olulisi küsimusi igapäevatöös lahendanud. Koolitusprogramm koosneb 6 osast, millest vähemalt 3 toimuvad ettevõtetes. Meie senised kogemused on näidanud, et just teiste sarnaste ettevõtete külastamine annab osalejatele kõige rohkem ideid, avardab silmaringi ja aitab leida praktiliselt elluviidavaid lahendusi.

Koolituse eesmärk on
anda osalejatele koheselt rakendatavaid parimaid praktikaid, millega igapäevast tootmist sujuvamaks ja efektiivsemaks muuta.


Koolituse tulemusena saab osaleja:

  • praktilised teadmised ja oskused protsessijuhtimise tõhustamiseks tootmisettevõttes;
  • põhjaliku ülevaate ja praktilise kogemuse meetoditest, mis võimaldavad juhil üha enam kaasata kõiki töötajaid ettevõtte konkurentsivõime arendamisse;
  • praktilisi näpunäiteid, kuidas kasvatada seadmete kasutamise efektiivsust;
  • arusaama, kuidas LEAN juhtimist ja teisi tööstusettevõttele sobivaid parimaid praktikaid on võimalik oma ettevõttes rakendada
  • võtted, kuidas juhina luua töötajaid innustavat õhkkonda;
  • võimaluse vahetada kogemusi oma kolleegidega teistest tootmisettevõtetest;
  • oskused teha olulisi praktilisi parandusi oma töökohal juba programmi kestel.

Koolitusele on oodatud
inimesed, kelle igapäevatöö mõjutab olulisel määral tootmisprotsesside sujumist: tootmisjuhid, meistrid, arendusjuhid, kvaliteedijuhid, sisseostujuhid, hooldusjuhid ja –meistrid ning hooldusmehaanikud

Koolituse meetodid ja põhimõtted
Koolitusprogrammis käsitletakse nii praktilist tootlikkuse parandamise juhtimismetoodikat Lean kui ka teisi maailma parimaid praktikaid tootlikkuse juhtimisel. Programmi jooksul lahendatakse erinevaid ülesandeid ja probleeme kohapeal, et olla lähemal reaalsetele situatsioonidele. Külastatavad ettevõtted saavad kasutada osalejate lahendusi ja koolitaja praktilisi nõuandeid ettevõtte väljakutsetega toimetulekuks.

Osalejate arv on piiratud, et tagada osalejatele piisavalt individuaalne lähenemine.

 

 

I moodul - LEAN mõtlemine ja kultuur.

II moodul – Protsessid. Lihtsad ja efektiivsed tööriistad tööprotsesside täiustamiseks

III moodul – Ressursid. Masinate ja seadmete suutlikkuse kasvatamine

IV moodul – Tarneahela kvaliteet. Tegelikku konkurentsieelist loov kvaliteedijuhtimine

V moodul – Sinu ettevõtte tootlikkuse parendamine – metoodikad praktikasse

VI moodul – Muutuste elluviimine. Edulugude tutvustamine

Osaleja tagasiside:

Einar Luiga
Helland Baltic OÜ tootmisjuht


Enne koolitust olin väga skeptiline ja arvasin, et kulutan asjata aega. Pärast esimest moodulit sain aru, et olen eksinud. Jari lai silmaring ja väga praktilised nõuanded segatud mõnusa huumoriga mõjuvad tõhusalt. Koolituse ülesehitus on huvitavalt lahendatud. Iga moodul toimus erinevas tootmisettevõttes, mille tegevusvaldkonnad väga erinevad (mööbli-, metalli- ja turbatööstus, elektriseadmete tööstus jne.) Sellest hoolimata leidsime alati ühiseid jooni ja võimalusi kuidas LEAN mõtlemine võiks tootmist paremaks ja efektiivsemaks muuta. Väga huvitav oli näha, kuidas teised tootmisjuhid oma igapäevaseid probleeme – väljakutseid lahendanud on. Tõeliseks maiuspalaks olid teiste tootmisjuhtide soovitused, kuidas minu enda tööd paremaks, efektiivsemaks ja produktiivsemaks muuta. Julgen Jari Kukkoneni soovitada kui ühte Eesti kõige paremat Lean tootmise – mõtlemise spetsialisti ja koolitajat. Võrreldes teiste sarnaste koolitajatega, kelle videoid leidub ohtralt internetis, tooksin välja põhilise erinevuse. Jari on rahvusvaheliste kogemustega praktik, laia silmaringi ja muljet avaldavate teadmistega. Usun, et keegi koolitusel osalejatest ei pea seda kahetsema.

Osaleja tagasiside:

Siiri Käpa
tootmisjuht ettevõttes JOIK OÜ

Jäin väga rahule! Mulle meeldis koolituse formaat, mis on tavapärasest pisut erinev. 6 päevast lausa neljal külastasime erinevad tootmisettevõtteid. Selline lähenemine on väga õpetlik, olenemata, mis valdkonnas tegutsetakse. Tootmisjuhtimise kool oli ülevaatlik ja võimaldas teemasse sügavamale minna. Väga suur väärtus oli teistel osalejatel. Seal oli ikkagi hulk tootmisjuhte, kellega rääkisime üsna avatud kaartidega. Arutelude käigus toodi välja oma kitsaskohti, millele ühiselt teineteise teadmiste ja kogemuste põhjal lahendusi leidsime. Meil tekkisid väga huvitavad diskussioonid ja sageli tulid need lahendused hoopis teisest tootmisvaldkonnast. Sain väga palju näpunäiteid ja ideid, väga tähtis on neid uusi ideid kohe rakendada, mitte mõelda, et see on tore teadmine ja minna vanaviisi edasi. Tuleb minna oma tootmisse ja sellega kohe tegelema hakata.

KOOLITAJA

Jari Kukkonen

Koolitaja
Vaata videotutvustust koolitaja kohta SIIT.

Jari Kukkonen on hariduselt süsteemiinsener ja ärijuhtimise magister. Tal on rohkem kui 20 aastat rahvusvahelist kogemust ettevõtjana, juhina, juhtimiskonsultandina ja koolitajana. Jari on aidanud väga erinevat laadi organisatsioonidel edukalt uueneda. Jari olulisemad koolitus- ja konsultatsioonivaldkonnad on: tootlikkuse arendamine, strateegiline juhtimine, organisatsioonidiagnostika, kvaliteedisüsteemid, enesehindamine, loovuse ja innovatsiooni juhtimine. Jari omab kaasaegseid teadmisi oma valdkonnas ise pidevalt õppides ja õpetades erinevate ülikoolide juures Eestis ja välismaal.
AJAKAVA

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

LEAN mõtlemine ja kultuur.

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

Protsessid. Lihtsad ja efektiivsed tööriistad tööprotsesside täiustamiseks

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

Ressursid. Masinate ja seadmete suutlikkuse kasvatamine

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 17:00

10:00 - 17:00

Tarneahela kvaliteet. Tegelikku konkurentsieelist loov kvaliteedijuhtimine

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 13:15

10:00 - 13:15

Sinu ettevõtte tootlikkuse parendamine – metoodikad praktikasse

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Saabumine ja hommikukohv

10:00 - 13:15

10:00 - 13:15

Muutuste elluviimine. Edulugude tutvustamine

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].