Konverentsid

Tuleohutusaudit

22.03.2018

Veebiseminar

Koolitus annab korteriomanikele ja väikeinvestoritele, müüjatele ja ostjatele, kinnisvara hindajatele ja vahendajatele, korteriühistutele, projekteerijatele, arendajatele ja ehitajatele teadmisi tüüpilistest tuleohutusega seonduvatest probleemidest, tuleohutusauditi tegemise vajalikkusest, muuhulgas ka kasutusloa taotluse protsessis ning jagab soovitusi ja näpunäiteid, millele enam tähelepanu pöörata.

Viimaste aastakümnete jooksul on ümber ehitatud ja ka laiendatud palju kortereid: võetud maha vaheseinu, rajatud garderoobe ning ühendatud vannitubasid ja WC-sid. Samuti on laiendatud või juurde ehitatud ruume/uusi kortereid - nii katusekorrustele, keldrikorrustele, kui ka üldkasutatavatesse ruumidesse. On üle mindud maja üldiselt küttesüsteemilt teistele võimalustele ning rajatud kaminaid kohtadesse, kus algselt ei ole ahikütet olnud. Nüüd, kus on vajalik omada kasutusluba, tuleks mõelda ka tuleohutusauditile, mis paratamatult kaasneb selle taotlemisega. Tihti on kasutusloa puudumine seotud mõne tõsise tuleohuriskiga.

Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:

  1. Tuleohutusaudit - kellele ja miks?
  2. Mis on küttesüsteemi ekspertiis, millisel juhul on seda vaja?
  3. Kortermajad, millele on ehitatud terve korrus peale - mida teha, kui projektis on nõutud sprinklersüsteem?
  4. Paigaldasin elutuppa kamina. Sertifikaat on olemas, mida veel vaja on?
  5. See kividest laotud korsten on nii kole. Kas võin sellele kipsist kasti ümber ehitada?
  6. Naabrimees ehitas pliidi ja ahju, milliseid dokumente on mul tarvis?
  7. Meil on kasutusloa jaoks vaja tuleohutusauditit. Mis me edasi peame tegema?
  8. Ja palju muud vajalikku.

Veebiseminar toimub 22. märtsil kell 11:00-12:30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääsete enne seminari algust Äripäeva veebiseminaride keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

VEEBISEMINAR REGISTREERUNUD OSALEJATELE JÄRELKUULATAV NÄDAL AEGA.

Registreerime veebiseminarile toimub kuni vabade kohtade täitumiseni.

Täpsemat infot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades annika.laur@aripaev.ee või helistades 56 472 465.

Veebiseminari viib läbi tuleohutusekspert tase 6 Ardon Kaerma

ESINEJA

Ardon Kaerma

tuleohutusekspert tase 6
Ardon on omandanud rakendusliku kõrghariduse päästeteenistuse erialal Sisekaitseakadeemias, hiljem magistrikraadi ärijuhtimise erialal Tartu Ülikoolis. Ardon on töötanud Päästeametis juhtivinspektorina 3,5 aastat, kus ta menetles detailplaneeringuid, ehitusprojekte ja kasutuslubasid.
Alates 2011. aastast töötab Ardon Kaerma Põhja päästekeskuse Assaku Päästekomandos ja tegutseb konsultandina ettevõttes Tulipunane OÜ, kus tegeleb tuleohutuslahenduste väljatöötamisega ning olemasolevate hoonete auditeerimisega.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve emailile.

Konverentsil osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni konverentsi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil registreerimine@aripaev.ee või telefonil 667 0099. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni 10 päeva enne konverentsi toimumist, pakume võimalust osaleda teisel konverentsil samal hooajal või tagastame 100% tasutud maksumusest. Kui teatate vähemalt 5 tööpäeva varem, tagastame 50% maksumusest. Muul juhul kuulub arve tasumisele.