Järelvaadatavad

Järelvaadatav: Tuleohutusaudit

Kestus: 90 minutit

Veebiseminar annab korteriomanikele ja väikeinvestoritele, müüjatele ja ostjatele, kinnisvara hindajatele ja vahendajatele, korteriühistutele, projekteerijatele, arendajatele ja ehitajatele teadmisi tüüpilistest tuleohutusega seonduvatest probleemidest, tuleohutusauditi tegemise vajalikkusest, muuhulgas ka kasutusloa taotluse protsessis ning jagab soovitusi ja näpunäiteid, millele enam tähelepanu pöörata.
Viimaste aastakümnete jooksul on ümber ehitatud ja ka laiendatud palju kortereid: võetud maha vaheseinu, rajatud garderoobe ning ühendatud vannitubasid ja WC-sid. Samuti on laiendatud või juurde ehitatud ruume/uusi kortereid - nii katusekorrustele, keldrikorrustele, kui ka üldkasutatavatesse ruumidesse. On üle mindud maja üldiselt küttesüsteemilt teistele võimalustele ning rajatud kaminaid kohtadesse, kus algselt ei ole ahikütet olnud. Nüüd, kus on vajalik omada kasutusluba, tuleks mõelda ka tuleohutusauditile, mis paratamatult kaasneb selle taotlemisega. Tihti on kasutusloa puudumine seotud mõne tõsise tuleohuriskiga.
 
Mõned olulisemad teemad, millest tuleb juttu:
 
- Tuleohutusaudit - kellele ja miks?
 
- Mis on küttesüsteemi ekspertiis, millisel juhul on seda vaja?
 
- Kortermajad, millele on ehitatud terve korrus peale - mida teha, kui projektis on nõutud sprinklersüsteem?
 
- Paigaldasin elutuppa kamina. Sertifikaat on olemas, mida veel vaja on?
 
- See kividest laotud korsten on nii kole. Kas võin sellele kipsist kasti ümber ehitada?
 
- Naabrimees ehitas pliidi ja ahju, milliseid dokumente on mul tarvis?
 
- Meil on kasutusloa jaoks vaja tuleohutusauditit. Mis me edasi peame tegema?
 
- Ja palju muud vajalikku.
 
Veebiseminari viib läbi tuleohutusekspert tase 6 Ardon Kaerma.
 
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Tuleohutusaudit
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Ardon Kaerma

tuleohutusekspert tase 6
Ardon on omandanud rakendusliku kõrghariduse päästeteenistuse erialal Sisekaitseakadeemias, hiljem magistrikraadi ärijuhtimise erialal Tartu Ülikoolis. Ardon on töötanud Päästeametis juhtivinspektorina 3,5 aastat, kus ta menetles detailplaneeringuid, ehitusprojekte ja kasutuslubasid.
Alates 2011. aastast töötab Ardon Kaerma Põhja päästekeskuse Assaku Päästekomandos ja tegutseb konsultandina ettevõttes Tulipunane OÜ, kus tegeleb tuleohutuslahenduste väljatöötamisega ning olemasolevate hoonete auditeerimisega.