Uue ajastu töökultuur kui organisatsiooni edu võti 21.03.2019

Kuidas disainida 100%-list pühendumist soodustavat organisatsioonikultuuri?

21. märts 2019

Kestus: 1 päev

Nooremate generatsioonide sisenemine tööturule on muutnud ootusi tööelule ja töö sisule. Kindlustundest, palgast, töölauast ja tavapärasest motivatsioonipaketist enam ei piisa. Paljud organisatsioonid tunnetavad, et vanaviisi enam ei saa, aga uut moodi veel ei oska.

Koolitusel „Uue ajastu töökultuur kui äriedu võti“ annab Tiina Saar-Veelmaa kaasaegseid tööriistu organisatsioonide ja meeskondade esindajatele, kes soovivad luua töötajate pühendumist soodustavat töökultuuri. Koolituspäeval keskendutakse praeguse olukorra kaardistamisele nagu andmeallikate otsimisele, et ennustada töötajate tegelikke vajadusi, ja töödisaini vahenditele, et organisatsioonikultuur muutunud ootustele sobivaks muuta.

Koolitusele on oodatud

  • Juhid, kes soovivad saada strateegilist vaadet, millises suunas organisatsioone arendada;
  • Personalijuhid, kellel on vaja teadmisi ja raamistikke, millega organisatsiooni disainida;
  • Büroo- ja keskastmejuhid, kes vajavad nippe, kuidas tööõnne töötajateni viia.

Koolituse eesmärk on anda tööriistad, mille abil disainida organisatsioonikultuuri ja suurendada töötajate pühendumust.

Koolituse tulemusena osalejad

  • oskavad hinnata oma organisatsiooni tööõnne olukorda interaktiivsel 5D meetodil;
  • mõistavad olulisemaid muutuseid töömaailmas, generatsioonide vahelisi erinevusi ja saavad aru selle mõjust organisatsioonile;
  • saavad töövahendid ja meetodid, millega töökultuuri enda organisatsioonis disainida;
  • saavad praktilisi meetodeid ja ülevaate rakendustest, äppidest, mida töökultuuri hüvanguks rakendada.

Koolituse tulemusi hinnatakse arutelude ja grupitööde käigus. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

Koolituse läbiviimise põhimõtted
Koolituse teoreetilist osa ilmestatakse arutelude, harjutamise, grupitööde ja sotsiomeetriaga. Koolituse tulemusena saab iga osaleja vähemalt kolm praktilist tööriista, mida järgmisel päeval tööl rakendada.

Pärast koolitust saadetakse osalejatele artikleid ja lisamaterjale.

KOOLITAJA

Tiina Saar-Veelmaa

Aaretesaar.ee asutaja, koolitaja ja konsultant
Tiina Saar-Veelmaa on psühholoog, koolitaja, konsultant ja nõustaja, kelle peamisteks uurimisteemadeks on tööõnn, tasakaalus elu ja terviklik töökultuur.

Aastatel 2011-2017 tegutses Tiina tarkvaraarendusettevõtte AS Proekspert tööõnnespetsialistina ja disainis omanäolise personalifilosoofia, millega võitis 2017. aastal Euroopa äriauhindade
konkursil: European Excellence Awards in Human Resources, I koha kategoorias Future Workplace 4.0, edestades sellega Coca-Cola European Partners Germanyit, Deutsche Telekomi ja Henkelit.

Oma valdkonnas on ta innustanud sadu Eesti organisatsioone, tuhandeid töötajaid ja tööotsijaid. Tiina on hariduselt psühholoog ja psühhodraama lavastaja. Aastatel 2009-2011 osales Tiina ERRi saates Tööotsija karjäärialase nõustajana. Tiina on loonud sisu mahukale e-kursusele karjäärinõu.ee külastajatele. Ta on kirjutanud artikleid paljudele väljaannetele ja aidanud kaasa ajakirja Personali Praktik toimetamisele. Tiina on kirjutanud kokku kuus raamatut, millest viimased on „Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks“ (Koolibri Kirjastus) ja "Tööga õnnelikuks" (Hea lugu kirjastus, 2016).

Tiina on kaubamärgi Aaretesaar.ee asutaja, kus ta tegeleb karjäärinõustaja ja terapeudina. Viimase 15 aasta vältel on ta püüdnud jälile jõuda tööõnne valemile, mis keskendub inimeste tööalase pühendumise ja organisatsioonide kasvu seoste uurimisele.
AJAKAVA

09:45 - 10:00

09:45 - 10:00

Kogunemine

10:00 - 11:30

10:00 - 11:30

Tuleviku töökultuur ja muutunud ootused tööelule

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

Tööõnnevalem ja raamistik selle hindamiseks

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

Töödisaini meetodid ja ennustav analüütika HR-is

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

Ideede labor

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].