Vaimse vastupidavuse meistriklass 28.02.2020

Kuidas suurendada enda ja oma meeskonna töövõimet?

28. veebruar 2020 - 22. mai 2020

Kestus: 1 päev

Elame ajastul, mil sotsiaalsed, majanduslikud ja tehnoloogilised arengud toimuvad järjest kiiremas tempos. Sotsiaalministeeriumi vaimse tervise uuringus öeldakse, et ca 50% töötajatest tunnevad tööl stressi. Tööandjale kaasneb sellega töötajate vähene loovus, madal töövõime ja vähene pühendumine, suur personalivoolavus, kvaliteediprobleemid ning sellest tulenevalt ka suuremad kulutused. Kui kogu aeg on kiire, nõudmised järjest kasvavad ja aega endale kipub väheks jääma, kahaneb suure tõenäosusega ka vaimne vastupanuvõime. Koolitusel keskendume sellele, kuidas osalejad saavad tõsta iseenda ja oma meeskonna vaimset vastupidavust ja töövõimet pingelistel aegadel. Vaimne vastupidavus on võime kriiside ajal rahulikuks jääda, leida parimad lahendusviisid ning kaitsta end stressitekitajate negatiivse mõju eest.

 

Koolituste eesmärk on paremini mõista, mis on stress ja milliste vahenditega  stressiseisundist välja tulla või seda vältida. See mõistmine aitab muuta nii isikliku kui ka meeskondliku emotsionaalse heaolu igapäevaelu osaks.

 

Koolitusele on oodatud juhid ja teised kiires ning muutlikus töökeskkonnas töötavad inimesed, kes peavad oluliseks enda või oma meeskonna vaimse vastupidavuse arendamist.

 

Koolitus sobib sulle juhul, kui vastad jaatavalt vähemalt ühele järgnevale küsimusele:

  •        Kas tunned sageli ärevust, stressi, emotsionaalset väsimust?
  •        Kas sinu töös tuleb sageli ette stressi tekitavaid olukordi?
  •        Kas tunned et päeva/nädala tasakaal pole paigas?
  •        Kas soovid osata olukordi kergemalt võtta ja olla positiivsem?
  •        Mõni sinu meeskonnaliige puutub kokku pikaajaliselt väga väljakutsuvate töösituatsioonidega ja soovid osata teda toetada?

 

Koolituse tulemusena osaleja

  •        teab, mis on stress ja selle sümptomid ning oskab neid tuvastada;
  •        teab, mis on vaimne vastupidavus ja selle peamised tehnikad;
  •        teab, kuidas keerulistes olukordades ennast säästa;
  •        oskab oma mentaalseid seisundeid märgata ja mõjutada;
  •        teab meeskonna vaimse vastupidavuse peamisi mõjureid ja oskab neid mõjutada.

 

Koolitusel on põimitud erinevad meetodid – loeng  teemast ülevaate saamiseks, harjutused tehnikate omandamiseks ja grupiarutelud teadmiste kinnistamiseks.

Koolituse tulemusi hinnatakse harjutamise ja arutelude teel. Tunnistuse väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine terves mahus.

 

Maht: 8 akadeemilist tundi

Kuula ka raadiosaateid:

Kristjan Rotenbergi ja Mare Porki mõtisklused Äripäeva raadio saates "Juhtimislabor"
Intervjuu Kristjan Rotenbergiga "Kuidas saada aru, et läbipõlemine on lähedal?"

KOOLITAJA

Kristjan Rotenberg

Kristjan Rotenberg on töötanud erinevates rollides Stoneridge’s, Maratis ja Elcoteq’is. Kuni 2019. a sügiseni juhtis ta Harju Elekter Elektotehnikas tehasejuhina 200-liikmelist meeskonda. Praegu on Kristjan konsultant ja koolitaja.

Kristjan väärtustab kõrgelt pidevat enesearendamist, avatud hoiakut uutele ideedele ja julgust neid ideid järele proovida. Seetõttu on ka tema koolitused täis arutamisi, katsetamisi, kogemisi ning on väga interaktiivsed. Ta usub, et tõeline õppimine toimub läbi uute teadmiste integreerimise igapäevaellu. Koolitaja saab selles protsessi olla eelkõige inspireerijaks ja suunanäitajaks uudishimulikule edasipürgijale.

Koolitajana eristab Kristjanit eelkõige tugev isiklik kogemus vaimse vastupidavuse teemadega, järjepidev igapäevane tehnikate praktiseerimine ja sellega seotud positiivsed tulemused. Ta on kogenud ise mida teeb krooniline stress ja kuidas sellega toime tulla. Ta on ka juhtinud tehase meeskonda läbi suurte muutuste ning tegelenud teadlikult oma inimeste vaimse vastupidavuse toetamisega nendes protsessides.

Kristjani teadmised vaimse vastupidavuse ja enesejuhtimise teemades on omandatud Mare Porgi ja Ingvar Villido käe all ning mitmete raamatute läbitöötamisest. Koolitaja oskusi on ta lihvinud Katrin Karu, Marin Johnsoni, Sigrid Aruväli ja teiste andragoogika tippude suunamisel, aga õppinud ka näiteks Peep Vainult.
AJAKAVA

09:30 - 09:45

09:30 - 09:45

Kogunemine ja tervituskohv

09:45 - 11:30

09:45 - 11:30

1. Vaimne vastupidavus – mida see tegelikult tähendab?

11:30 - 11:45

11:30 - 11:45

Kohvipaus

11:45 - 13:15

11:45 - 13:15

2. Kuidas hakkama saada kriitiliste situatsioonidega?

13:15 - 14:00

13:15 - 14:00

Lõuna

14:00 - 15:30

14:00 - 15:30

3. Kuidas kasvatada rahulolutunnet?

15:30 - 15:45

15:30 - 15:45

Kohvipaus

15:45 - 17:00

15:45 - 17:00

4. Kuidas mõjutada meeskonna vaimset vastupidavust?

Lisainfo
Osalemise tingimused

Registreerudes e-poe, e-kirja või telefoni teel, saadame Teile arve ja täpsema info osalemise kohta.
Üks nädal enne igat koolituspäeva saadame Teile e-kirjaga meenutuse osalemise infoga.

Koolitusel osalemine on nimeline, kuid saate osalejat tasuta muuta kuni koolitusprogrammi alguseni. Kui Te ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest kindlasti teada e-posti aadressil [email protected] või telefonil 667 0439. Kui teatate oma mitteosalemisest kuni nädal enne kogu koolitusprogrammi algust, pakume mõnd muud samaväärset koolitust samal hooajal või tagastame 100% tasutud koolituse maksumusest; kui teatate vähemalt 3 tööpäeva varem, tagastame 50%. Muul juhul kuulub arve tasumisele.

Äripäeva Akadeemia on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Tutvuge koolituskaardi infoga SIIN.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 667 0439 või [email protected].