Veebiseminar: Ehituspsühholoogia – ehitussektori uue tõusu võti

27.05.2020

Veebiseminar

Ehitusteaduskonnas õppides jõudsime tihtipeale järelduseni, et paljusid paberil suurepärasena tunduvaid lahendusi ei ole võimalik päriselus ette tuleva inimeste poolse võimaliku vastuseisu ja vanade harjumuste tõttu rakendada. Sellist problemaatikat nimetasime naljatlevalt ehituspsühholoogiaks. Valitses uskumus, et inseneril psühholoogiks saamine on midagi ilmvõimatut ja seetõttu paljud probleemid jäävadki lahendamata.

Ka tänapäeval ehitusjuhid ahastavad, et väga raske on leida inimesi, kes viitsiks rohkem kaasa mõelda kui raha kätte saamiseks vaja on; puudub suhtlemisoskus ja motivatsioon teha midagi paremini kui siiani tehtud on; plaanid tehakse tihti ainult selleks, et soojaku seinale midagi panna oleks. Nimetatud põhjustel tekkiva raiskamise suuruseks on arvatud isegi 20% kogu töö mahust, mis ületab kaarega ehitushangetel olevaid hinnavahesid ja kasumimarginaale. See tähendab, et ehitusturul pole mitte tihe konkurents vaid hoopis oskamatus seda 20% välja võtta.

Tänapäeval on aga suur osa vajalikust psühholoogilisest teadmistest olemas ning seda osatakse edukalt kasutada inimeste juhtimisel, sh motivatsiooni tõstmisel, muudatuste sisseviimisel, koostöö tõhustamisel ja ka heaolu parandamisel. Kõnealuse veebikursuse eesmärk on tõsta osalejate teadlikkust inimeste juhtimisest ja asuda kirjeldatud 20% kallale. Osalejad saavad ülevaate psühholoogia alustaladest, uued põhimõtted, mida omaks võtta ja loomulikult praktilised tehnikad kohe kasutamiseks.

Aju töötamise psühholoogilised mudelid. Kipume eeldama, ja varasemalt põhines sel eeldusel ka teadus, et inimene on üks ratsionaalne olevus. Täna teame, et see nii ei ole ja kõik inimese otsused on emotsionaalsed. Esmapilgul tundub enamiku reaalteadusi õppinud inimeste jaoks emotsionaalsete inimestega probleemistik kaootiline, kuid tegelikult on see väga korrapärane. Inimese nõrkuste süstematiseerimine ja neist teadlikuks saamine on võimaldanud juba aastakümneid teadjamatel paremini juhtida ja läbirääkimisi pidada.

Psühholoogia arvesse võtmine ehituse juhtimisel. Paljudel teistel erialadel võetakse psühholoogiat juba ammu arvesse. Vaatame, kuidas meie ehitajatena saame järgi võtta. Vastuse saavad muuhulgas küsimused:

  •        Miks raha ei ole kuigi hea motivaator ja mis on paremad motivaatorid?
  •        Kuidas panna meeskond soovima paremat tulemust tegema?
  •        Kuidas teha edukalt teistmoodi kui „nii on alati tehtud“?
  •        Kuidas saada läbirääkimistel selliseid tulemusi, mida sa varem võimatuks pidasid?
  •        Kuidas oma meeskonna tööd efektiivsemaks muuta?

 

Kuidas saada heaks „ehituspsühholoogiks“ ilma ülikooli minemata?

Paremate tulemuste saavutamiseks ei ole vaja ülikoolidiplomit. Küll aga ei tule oskused niisama. Vaatame üle, mida teha oskuste parandamiseks.

Veebiseminari käigus saab kohe ka õpitut praktikasse panna.

Valdkonnaga kursis olek aitab ehituse ja objektijuhtidel allhankijatega paremat koostööd saavutada. Projekteerijad saavad parema koostöö ja hinna kaitsmise tööriistad. Ehitusettevõtete juhid saavad lahendusi, mida teha olukorraga, kus ühel päeval on ehitusjuhte puudu, teisel päeval üle.

Veebiseminari viib läbi Arro & Agasild Inseneribüroo OÜ juhatuse liige ja ehitusinsener Alari Arro.

 

Veebiseminar toimub 27. mail kell 14.00-15.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Veebiseminar on järelvaadatav kõigile registreerunutele 1 nädala jooksul pärast toimumist.

Lisainfo veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

ESINEJA

Alari Arro

insener ja ettevõtte juht
Alari Arro on 15-aastase töökogemusega volitatud insener, ettevõtte juht,
juhtimisvaldkonna praktik ja PCC taseme koolituse läbinud coach. Alari lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli ehitustehnika eriala 2010. aastal ning on end täiendanud Hispaania hinnatuimas tehnikaülikoolis. 2013. aastal lõi ta oma ettevõtte Arro & Agasild Inseneribüroo OÜ.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected] või 667 0105.