23. Gaselli Kongress

Toimumiskoht:

Kultuurikatel

23. Gaselli Kongress

Gaselli Kongress on inspiratsioonisündmus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus. 

Kuigi programm on igal aastal väga erinev, toetub sündmuse eesmärk aastast aastasse siiski sarnasele ideele- läbi kogemuste jagamise üksteist inspireerida ja toetada. See on päev, kus jagatakse päris lugusid. Päris inimestelt päris inimestele. 

Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Igal aastal jõuab Gaselli TOPi edetabelitesse umbes 1000 kiiresti arenevat ettevõtet ehk just nii paljud Eesti ettevõtted vastavad TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutavad oma käivet kümneid kordi.

Eesti GASELLILIIKUMINE tähistab 2023. aastal 23. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch. Kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeleid koostavad näiteks Soome juhtiv majandusleht Kauppalehti ja Rootsi suurim majandusleht Dagens Industri. 

Miks tulla Gaselli Kongressile?

 • Gaselli Kongress on praktiline, sest ettekanded pakuvad kogemust ja nõuannet. Esinejad teavad täpselt gasellide ees seisvaid valikuid ja on paljud neist ise läbi teinud.
 • Gaselli Kongress on inspireeriv, sest ettekanded on tõelised (ettevõtlus)lood sellest, kuidas inimesed on raskustega võidelnud, mitte igavad või ülesuhkrustatud esinemised. Üles astuvad inimesed, kellele mõeldes tahaks öelda „Wow!“ .
 • Esinejad räägivad asjadest, millega iga ettevõtja suudab ennast samastada.
 • Esinejad on tuntud ettevõtjad ja põnevad inimesed. Lilli Jahilo, Tanel Kangert, Meelis Mõttus, Kyuho Lee, Rudolf-Gustav Hanni ning Agnes Makk räägivad Gaselli Kongressil ausalt oma loo saadud kogemustest ja õppetundidest.
 • Gaselli Kongress loob hea tunde kõikidele osalejatele, sest see on avalik tunnustus kõigile kiiresti kasvavatele ja töökatele ettevõtetele.
 • Gaselliliikumine kogub Eestis hoogu. Äripäev, Delovoje Vedomosti ja teised Äripäeva väljaanded portreteerivad gaselle aastaringselt.
 • Gaselli Kongress tuleb rahva ette tuntud headuses – see toimub 23. korda. Täpselt sama vana on ka Eesti gaselliliikumine.
 • Gaselli Kongressil kuulutame välja aasta jooksul kõige kiiremini kasvanud ettevõtted. Lisaks tunnustame tublisid gasellettevõtteid maakonnapõhiselt.

Loe ja kuula Äripäevas ilmunud lugusid gasellidest SIIT.

Gasell2023 Banner

Programm

09:00 – 09:50

Registreerimine ja hommikukohv

09:50 – 10:00

Pealava

Avasõnad

Marili Niidumaa Konverentsi moderaator ja gasellidele keskenduva raadiosaate "Kiired ja vihased" saatejuht

10:00 – 10:30

Pealava

Rõõmustamisoskus kui juhtimistööriist

Mare Pork Aastakümneid tippjuhte koolitanud juhtimispsühholoog

Mare Pork on Eesti tippjuhtide lemmik juhtimispsühholoogia konsultant ja -koolitaja. Ta on tuntud psühhoanalüütiline nõustaja, hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse arendamisel, oodatud esineja nii kodumaisetel kui ka rahvusvahelistel konverentsidel ja Tallinna Ülikooli psühholoogia professor. Ta on läbi viinud tippjuhtide aastaseid kursusi. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Konverentsil räägib Mare, kuidas inimeste valikuid suurendada, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel.

10:30 – 11:00

Pealava

Kuidas keerulised ajad üle elada ja langus enda kasuks pöörata?

Joakim Helenius Suuromanik ja investor

Talle kuulub Cambridge’i Ülikooli magistrikraad (cum laude), ta on töötanud Wall Streetil maailma suurimate investeermispankade heaks, valdab vabalt viite keelt, teinud karjääri pea kümnes riigis. Ta on aidanud Eesti pangandussektorit üles ehitada ja Eesti üks suurim rahvusvaheliste finantsinvesteeringute maaletooja. Joakim Helenius, eelmisel aastal Eesti kodanikuks saanud ärimees, Trigon Grupi omanik ja tegevjuht on tuntud nimi pea kõigile. Seda ka põhjusega – piimandusest aknatootmisfirmani, kinnisvarast puitkiudplaadi tootmiseni – mees nagu orkester, kes suudab hoida silma peal nii väikestel detailidel kuid ei unusta merd metsa taga. Gaselli Kongressil räägib Joakim välisinvesteeringute kaasamise olulisusest aga ka sellest, kuidas käesolev kriis seljatada ja tulla tänasest olukorrast võitjana välja.

11:00 – 11:30

Pealava

Kuidas õpilasfirmast kasvas gasellettevõte?

Rudolf-Gustav Hanni SEIK, Pagerr asutaja ja tegevjuht

Rudolf-Gustav Hanni on Eesti uue põlvkonna ettevõtja, kes soovib muuta trükitööstust efektiivsemaks. Rudolf-Gustavi ettevõtlusteekond sai alguse juba põhikoolis, kui lähedaste rõõmustamise eesmärgil sai hoo sisse Tegude Kalender. Viimase viia aasta jooksul on Tegude Kalendrist kasvanud välja Kirjastus SEIK, mille kalendrid on ehtinud 37 000 majapidamise seinu ja tootevalik on laienenud kalendritest kaugemalegi. Kuid Seik ei ole Rudolf-Gustavi ainus ettevõtmine – 2020. aastal võitis Rudolf-Gustav koos meeskonnaga äriidee konkursi “Ajujaht” idufirmaga Pagerr, mis kasutab trükiteenuste pakkumisel ära trükikodade paberi jääke. Gaselli Kongressil räägib esimest korda oma ettevõttega SEIK Gaselli TOPi jõudnud Rudolf-Gustav oma teekonnast ettevõtluses, õpilasfirmast välja kasvanud äri kasvuperspektiividest ja innovatsioonist paberitööstuses digiajastul.

11:30 – 12:00

Pealava

Selguvad Äripäeva Gaselli TOPi võitjad

12:00 – 13:00

Lõuna- ja suhtlemispaus

13:00 – 13:30

Stalker lava

Töötuba: Kuidas kasvada heaks juhiks?

Kristo Krumm Õppejõud, koolitaja ja ettevõtja

Kristol on mitmekordne kõrgharidus füüsika, majanduse ja politoloogia vallas – ta on lõpetanud Audentese Ülikooli magistrikraadiga ärijuhtimise valdkonnas, Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvahelise ärikorralduse erialal ja Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituudi magistrikraadiga politoloogia erialal. Ettevõtjana on ta tegutsenud aastast 1996 ja koolitajana alates aastast 2005. Kristo on ettevõtjana ehitanud üles 10 ettevõtet, sh taastanud ja taaskäivitanud kaks hüdroelektrijaama. Suurimad teadmised ja kogemused finantsjuhtimise vallas pärinevad töökogemusest Sampo Pangas, kus tema vastutada olid säästmis- ja investeerimistooted.

Edukus ei tähenda alati inimestele orienteeritust. Mitmed juhtimisspetsialistid on märkinud, et kui inimesed organisatsioonis liiga kiirelt vahetuvad, peaks juht peeglisse vaatama. Mida ta sealt nägema peaks? Milline on tänase eduka juhi portree? Millistele iseloomuomadustele ning kompetentsidele peaks juht vastama, et olla samal ajal edukas ettevõtte eesmärkide saavutamisel ning piisavalt karismaatiline oma meeskonnale?Kas juht peab olema tulemuslik või peaks temas olema ka terake empaatiavõimet?

Gaselli Kongressi töötoas püüame koos leida vastused nendele küsimustele ning arutame "ideaalse" juhi kuvandi loomise teemadel.

13:00 – 13:30

Pealava

Kuidas pöörata eestlased kimchi ja bibimbapi usku?

Kyuho Lee Lõuna-Korea restorani Gotsu asutaja, tegevjuht ja peakokk

Lõuna-Koreast pärit Kyuho Lee jõudis Eestisse juba üle kümne aasta tagasi. Esialgu oli tema soov õppida siin vahetusõpilasena ühe semestri. Selle kõrvalt nägi ta aga Tallinna toitlustusturul ärivõimalust – luua Lõuna-Korea restoran, kus toidu kvaliteet oleks hea ning hinnad taskukohased. Nii alustas ta eelmise finantskriisi tipus 2010. aastal restoraniga Gotsu. 12 aasta jooksul on Gotsust saanud üks tuntumaid ja hinnatumaid Aasia köögi esindajaid Tallinnas. Gaselli Kongressil räägib Kyuho, kuidas on ta pannud tallinlased sööma bibimbapi ja kuidas on muutnud Gotsu äri Wolti ning Bolti pealetung.

13:30 – 14:00

Pealava

Kuidas hoida kiiret kasvutempot, kuid mitte lõhki minna?

Agnes Makk Mitmete kasuvettevõtete ristiema

Kasvatada töötajate arvu koroona-aastatel 92,7 protsendi võrra? Suurendada kaheksa-aastase ettevõtte tootmispinda veelgi tuhandete ruutmeetrite võrra? „Just nii!“ kinnitab Eesti edukamate ja kiiremini kasvavate ettevõtete ristiema ning endine Foxway tegevjuht Agnes Makk. „Ka rasketel aegadel tuleb teha julgeid otsuseid,“ kinnitab Makk.

Swedbanki infesteerimisfondide juhatuse esimehena kasvatas Agnes koos meeskonnaga fondide porfelle poole võrra, tänavu ka gasellettevõtte staatusesse jõudnud Maksekeskuse väikeaktsionäri ja asutajana aitas Agnes ettevõttel ambitsioonika strateegia paika panna. Gaselli Kongressil räägib Agnes, kuidas hoida ambitsioonika juhina hundid söönud ja lambad terved ehk kuidas tänastes turutingimustes hoida kiiret kasvutempot, kuid jõulise lainemise käigus mitte lõhki minna.

14:00 – 14:30

Töötuba: 7 turundusnippi ja –tööriista uutele turgudele laienevale ettevõttele?

Andrus Kiisküla Turunduskonsultant ja koolitaja

Andrus on Eestis oma valdkonna vaieldamatu tipp-praktik. Ta on aktiivselt sees kõige värskemates digiturunduse trendides ja praktikates. Avalikke koolitusi Äripäva Akadeemias viib ta läbi vaid mõned korrad aastas. Andrus on viimase viie aasta jooksul ainuüksi Facebookis suunanud, vastutanud ja hallanud kampaaniaid rohkem kui 3 000 000 euro eest. Ta on teinud turundust kõigile: väikestele ettevõtetele, kus turunduseelarve on mõnisada eurot kuus kui ka suurettevõtetele, kus eelarved küündivad sadade tuhandete eurodeni. Lisaks on Andrus üksühele konsulteerinud väga erinevaid ettevõtteid, et anda nende senistele tegevustele tagasisidet ning aidata leida õige suund edaspidiseks. Andruse fookus on olnud kampaaniatel Eestis, Soomes ja Rootsis, kuid tema edulood ei piirdu meie lähinaabritega, vaid küündivad Hong Kongist Iirimaani.

Eesti ettevõtetele jääb tihtipeale kodune turg väikseks. Kui Sinu kasvuväljavaated ulatuvad juba üle riigipiiride, ei tohi unustada turundust. Gaselli Kongressil tutvustab turundusekspert Andrus Kiisküla kuidas avada läbi turunduse oma kasvuvõimalusi ka välisturgudel.

14:00 – 14:30

Pealava

Kuidas jõuda oma loominguga kroonitud peadeni?

Lilli Jahilo Maison Lilli Jahilo asutaja ja tegevjuht

Särav, inspireeriv, kaasahaarav, nutikas – need on esimesed omadussõnad, mis keerlevad peas, kui iseloomustada moedisainer Lilli Jahilot. Kõrgeid tunnustusi – sealhulgas Rootsi aasta noore ettevõtja auhinna, Valgetähe V klassi teenetemärgi, Eesti aasta moedisaineri auhinna Kuldnõel – pälvinud Lilli on võitnud nii Euroopa kroonitud peade, rahvusvahelisi ärisid juhtivate naiste kui ka siinsete Eesti naiste südame. Lilli disain ja looming kätkevad endas rafineeritud kaasaegset ilu, mugavust, aga ka vastutustunnet keskkonna ees.

Gaselli Kongressil räägib Lilli enda ettevõtluse loo – kui suure vastutuse paneb endanimeline moemaja  Lillile endale? Kuidas jõuda sinnani, et sinu loomingut kannavad kuningakodade printsessid? Mis on olnud Lilli valusaimad õppetunnid?

14:30 – 15:00

Virgutuspaus

15:00 – 15:30

Pealava

Kuidas tipus lõpetada?

Tanel Kangert ettevõtja ja endine tippsportlane

Sel sügisel silmapaistvale profiratturi karjäärile joone alla tõmmanud Tanel Kangert avab Gaselli Kongressil oma spordiala telgitaguseid. Maailmatasemel rattasõit võib kõrvaltvaatajale tunduda ala, kus läbi löövad vaid üksikud tippsportlased, kuid tegelikult on suurtuuride edu taga isetu meeskonnatöö. Nii selgitab Kangert oma kogemuste pinnalt, kuidas pannakse suurte egodega tippratturid ühe eesmärgi nimel meeskonnana tööle ning kuidas ta seda omadust on ettevõtjana rakendanud.

15:30 – 16:00

Pealava

Kuidas hoida ettevõtte kasvu maapiirkonnas?

Meelis Mõttus Metsavenna Talu peremees

Eesti ühele tuntuimale turismitalule aluse pannud Meelis Mõttus on haaret laiendamas toidutööstusesse. Nii on mullu Võrumaa parimaks gasellettevõtteks tunnistatud Metsavenna turismitalu käivitanud piimameierei. Seal toodetava mahejuustuga soovib Meelis vallutada kogu maailma, kuid meiereist soovib ta varustada ka Tartu koole ökopiimaga. Kusjuures seda kõike soovib Meelis kohale toimetada elektriautodega. Gaselli Kongressil räägib julge innovaator, kuidas mullu välja hõigatud laienemisplaanid on edenenud ning kuidas praeguses majanduskeskkonnas maal äri ajada on.

16:00

Konverentsi lõpp

23. Gaselli Kongress

Toimumiskoht:

Kultuurikatel

Gaselli Kongress on inspiratsioonisündmus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus. 

Kuigi programm on igal aastal väga erinev, toetub sündmuse eesmärk aastast aastasse siiski sarnasele ideele- läbi kogemuste jagamise üksteist inspireerida ja toetada. See on päev, kus jagatakse päris lugusid. Päris inimestelt päris inimestele. 

Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Igal aastal jõuab Gaselli TOPi edetabelitesse umbes 1000 kiiresti arenevat ettevõtet ehk just nii paljud Eesti ettevõtted vastavad TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutavad oma käivet kümneid kordi.

Eesti GASELLILIIKUMINE tähistab 2023. aastal 23. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch. Kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeleid koostavad näiteks Soome juhtiv majandusleht Kauppalehti ja Rootsi suurim majandusleht Dagens Industri. 

Miks tulla Gaselli Kongressile?

 • Gaselli Kongress on praktiline, sest ettekanded pakuvad kogemust ja nõuannet. Esinejad teavad täpselt gasellide ees seisvaid valikuid ja on paljud neist ise läbi teinud.
 • Gaselli Kongress on inspireeriv, sest ettekanded on tõelised (ettevõtlus)lood sellest, kuidas inimesed on raskustega võidelnud, mitte igavad või ülesuhkrustatud esinemised. Üles astuvad inimesed, kellele mõeldes tahaks öelda „Wow!“ .
 • Esinejad räägivad asjadest, millega iga ettevõtja suudab ennast samastada.
 • Esinejad on tuntud ettevõtjad ja põnevad inimesed. Lilli Jahilo, Tanel Kangert, Meelis Mõttus, Kyuho Lee, Rudolf-Gustav Hanni ning Agnes Makk räägivad Gaselli Kongressil ausalt oma loo saadud kogemustest ja õppetundidest.
 • Gaselli Kongress loob hea tunde kõikidele osalejatele, sest see on avalik tunnustus kõigile kiiresti kasvavatele ja töökatele ettevõtetele.
 • Gaselliliikumine kogub Eestis hoogu. Äripäev, Delovoje Vedomosti ja teised Äripäeva väljaanded portreteerivad gaselle aastaringselt.
 • Gaselli Kongress tuleb rahva ette tuntud headuses – see toimub 23. korda. Täpselt sama vana on ka Eesti gaselliliikumine.
 • Gaselli Kongressil kuulutame välja aasta jooksul kõige kiiremini kasvanud ettevõtted. Lisaks tunnustame tublisid gasellettevõtteid maakonnapõhiselt.

Loe ja kuula Äripäevas ilmunud lugusid gasellidest SIIT.

Gasell2023 Banner

Programm

09:00 – 09:50

Registreerimine ja hommikukohv

09:50 – 10:00

Pealava

Avasõnad

Marili Niidumaa Konverentsi moderaator ja gasellidele keskenduva raadiosaate "Kiired ja vihased" saatejuht

10:00 – 10:30

Pealava

Rõõmustamisoskus kui juhtimistööriist

Mare Pork Aastakümneid tippjuhte koolitanud juhtimispsühholoog

Mare Pork on Eesti tippjuhtide lemmik juhtimispsühholoogia konsultant ja -koolitaja. Ta on tuntud psühhoanalüütiline nõustaja, hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse arendamisel, oodatud esineja nii kodumaisetel kui ka rahvusvahelistel konverentsidel ja Tallinna Ülikooli psühholoogia professor. Ta on läbi viinud tippjuhtide aastaseid kursusi. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Konverentsil räägib Mare, kuidas inimeste valikuid suurendada, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel.

10:30 – 11:00

Pealava

Kuidas keerulised ajad üle elada ja langus enda kasuks pöörata?

Joakim Helenius Suuromanik ja investor

Talle kuulub Cambridge’i Ülikooli magistrikraad (cum laude), ta on töötanud Wall Streetil maailma suurimate investeermispankade heaks, valdab vabalt viite keelt, teinud karjääri pea kümnes riigis. Ta on aidanud Eesti pangandussektorit üles ehitada ja Eesti üks suurim rahvusvaheliste finantsinvesteeringute maaletooja. Joakim Helenius, eelmisel aastal Eesti kodanikuks saanud ärimees, Trigon Grupi omanik ja tegevjuht on tuntud nimi pea kõigile. Seda ka põhjusega – piimandusest aknatootmisfirmani, kinnisvarast puitkiudplaadi tootmiseni – mees nagu orkester, kes suudab hoida silma peal nii väikestel detailidel kuid ei unusta merd metsa taga. Gaselli Kongressil räägib Joakim välisinvesteeringute kaasamise olulisusest aga ka sellest, kuidas käesolev kriis seljatada ja tulla tänasest olukorrast võitjana välja.

11:00 – 11:30

Pealava

Kuidas õpilasfirmast kasvas gasellettevõte?

Rudolf-Gustav Hanni SEIK, Pagerr asutaja ja tegevjuht

Rudolf-Gustav Hanni on Eesti uue põlvkonna ettevõtja, kes soovib muuta trükitööstust efektiivsemaks. Rudolf-Gustavi ettevõtlusteekond sai alguse juba põhikoolis, kui lähedaste rõõmustamise eesmärgil sai hoo sisse Tegude Kalender. Viimase viia aasta jooksul on Tegude Kalendrist kasvanud välja Kirjastus SEIK, mille kalendrid on ehtinud 37 000 majapidamise seinu ja tootevalik on laienenud kalendritest kaugemalegi. Kuid Seik ei ole Rudolf-Gustavi ainus ettevõtmine – 2020. aastal võitis Rudolf-Gustav koos meeskonnaga äriidee konkursi “Ajujaht” idufirmaga Pagerr, mis kasutab trükiteenuste pakkumisel ära trükikodade paberi jääke. Gaselli Kongressil räägib esimest korda oma ettevõttega SEIK Gaselli TOPi jõudnud Rudolf-Gustav oma teekonnast ettevõtluses, õpilasfirmast välja kasvanud äri kasvuperspektiividest ja innovatsioonist paberitööstuses digiajastul.

11:30 – 12:00

Pealava

Selguvad Äripäeva Gaselli TOPi võitjad

12:00 – 13:00

Lõuna- ja suhtlemispaus

13:00 – 13:30

Stalker lava

Töötuba: Kuidas kasvada heaks juhiks?

Kristo Krumm Õppejõud, koolitaja ja ettevõtja

Kristol on mitmekordne kõrgharidus füüsika, majanduse ja politoloogia vallas – ta on lõpetanud Audentese Ülikooli magistrikraadiga ärijuhtimise valdkonnas, Tallinna Tehnikaülikooli rahvusvahelise ärikorralduse erialal ja Tallinna Ülikooli riigiteaduste instituudi magistrikraadiga politoloogia erialal. Ettevõtjana on ta tegutsenud aastast 1996 ja koolitajana alates aastast 2005. Kristo on ettevõtjana ehitanud üles 10 ettevõtet, sh taastanud ja taaskäivitanud kaks hüdroelektrijaama. Suurimad teadmised ja kogemused finantsjuhtimise vallas pärinevad töökogemusest Sampo Pangas, kus tema vastutada olid säästmis- ja investeerimistooted.

Edukus ei tähenda alati inimestele orienteeritust. Mitmed juhtimisspetsialistid on märkinud, et kui inimesed organisatsioonis liiga kiirelt vahetuvad, peaks juht peeglisse vaatama. Mida ta sealt nägema peaks? Milline on tänase eduka juhi portree? Millistele iseloomuomadustele ning kompetentsidele peaks juht vastama, et olla samal ajal edukas ettevõtte eesmärkide saavutamisel ning piisavalt karismaatiline oma meeskonnale?Kas juht peab olema tulemuslik või peaks temas olema ka terake empaatiavõimet?

Gaselli Kongressi töötoas püüame koos leida vastused nendele küsimustele ning arutame "ideaalse" juhi kuvandi loomise teemadel.

13:00 – 13:30

Pealava

Kuidas pöörata eestlased kimchi ja bibimbapi usku?

Kyuho Lee Lõuna-Korea restorani Gotsu asutaja, tegevjuht ja peakokk

Lõuna-Koreast pärit Kyuho Lee jõudis Eestisse juba üle kümne aasta tagasi. Esialgu oli tema soov õppida siin vahetusõpilasena ühe semestri. Selle kõrvalt nägi ta aga Tallinna toitlustusturul ärivõimalust – luua Lõuna-Korea restoran, kus toidu kvaliteet oleks hea ning hinnad taskukohased. Nii alustas ta eelmise finantskriisi tipus 2010. aastal restoraniga Gotsu. 12 aasta jooksul on Gotsust saanud üks tuntumaid ja hinnatumaid Aasia köögi esindajaid Tallinnas. Gaselli Kongressil räägib Kyuho, kuidas on ta pannud tallinlased sööma bibimbapi ja kuidas on muutnud Gotsu äri Wolti ning Bolti pealetung.

13:30 – 14:00

Pealava

Kuidas hoida kiiret kasvutempot, kuid mitte lõhki minna?

Agnes Makk Mitmete kasuvettevõtete ristiema

Kasvatada töötajate arvu koroona-aastatel 92,7 protsendi võrra? Suurendada kaheksa-aastase ettevõtte tootmispinda veelgi tuhandete ruutmeetrite võrra? „Just nii!“ kinnitab Eesti edukamate ja kiiremini kasvavate ettevõtete ristiema ning endine Foxway tegevjuht Agnes Makk. „Ka rasketel aegadel tuleb teha julgeid otsuseid,“ kinnitab Makk.

Swedbanki infesteerimisfondide juhatuse esimehena kasvatas Agnes koos meeskonnaga fondide porfelle poole võrra, tänavu ka gasellettevõtte staatusesse jõudnud Maksekeskuse väikeaktsionäri ja asutajana aitas Agnes ettevõttel ambitsioonika strateegia paika panna. Gaselli Kongressil räägib Agnes, kuidas hoida ambitsioonika juhina hundid söönud ja lambad terved ehk kuidas tänastes turutingimustes hoida kiiret kasvutempot, kuid jõulise lainemise käigus mitte lõhki minna.

14:00 – 14:30

Töötuba: 7 turundusnippi ja –tööriista uutele turgudele laienevale ettevõttele?

Andrus Kiisküla Turunduskonsultant ja koolitaja

Andrus on Eestis oma valdkonna vaieldamatu tipp-praktik. Ta on aktiivselt sees kõige värskemates digiturunduse trendides ja praktikates. Avalikke koolitusi Äripäva Akadeemias viib ta läbi vaid mõned korrad aastas. Andrus on viimase viie aasta jooksul ainuüksi Facebookis suunanud, vastutanud ja hallanud kampaaniaid rohkem kui 3 000 000 euro eest. Ta on teinud turundust kõigile: väikestele ettevõtetele, kus turunduseelarve on mõnisada eurot kuus kui ka suurettevõtetele, kus eelarved küündivad sadade tuhandete eurodeni. Lisaks on Andrus üksühele konsulteerinud väga erinevaid ettevõtteid, et anda nende senistele tegevustele tagasisidet ning aidata leida õige suund edaspidiseks. Andruse fookus on olnud kampaaniatel Eestis, Soomes ja Rootsis, kuid tema edulood ei piirdu meie lähinaabritega, vaid küündivad Hong Kongist Iirimaani.

Eesti ettevõtetele jääb tihtipeale kodune turg väikseks. Kui Sinu kasvuväljavaated ulatuvad juba üle riigipiiride, ei tohi unustada turundust. Gaselli Kongressil tutvustab turundusekspert Andrus Kiisküla kuidas avada läbi turunduse oma kasvuvõimalusi ka välisturgudel.

14:00 – 14:30

Pealava

Kuidas jõuda oma loominguga kroonitud peadeni?

Lilli Jahilo Maison Lilli Jahilo asutaja ja tegevjuht

Särav, inspireeriv, kaasahaarav, nutikas – need on esimesed omadussõnad, mis keerlevad peas, kui iseloomustada moedisainer Lilli Jahilot. Kõrgeid tunnustusi – sealhulgas Rootsi aasta noore ettevõtja auhinna, Valgetähe V klassi teenetemärgi, Eesti aasta moedisaineri auhinna Kuldnõel – pälvinud Lilli on võitnud nii Euroopa kroonitud peade, rahvusvahelisi ärisid juhtivate naiste kui ka siinsete Eesti naiste südame. Lilli disain ja looming kätkevad endas rafineeritud kaasaegset ilu, mugavust, aga ka vastutustunnet keskkonna ees.

Gaselli Kongressil räägib Lilli enda ettevõtluse loo – kui suure vastutuse paneb endanimeline moemaja  Lillile endale? Kuidas jõuda sinnani, et sinu loomingut kannavad kuningakodade printsessid? Mis on olnud Lilli valusaimad õppetunnid?

14:30 – 15:00

Virgutuspaus

15:00 – 15:30

Pealava

Kuidas tipus lõpetada?

Tanel Kangert ettevõtja ja endine tippsportlane

Sel sügisel silmapaistvale profiratturi karjäärile joone alla tõmmanud Tanel Kangert avab Gaselli Kongressil oma spordiala telgitaguseid. Maailmatasemel rattasõit võib kõrvaltvaatajale tunduda ala, kus läbi löövad vaid üksikud tippsportlased, kuid tegelikult on suurtuuride edu taga isetu meeskonnatöö. Nii selgitab Kangert oma kogemuste pinnalt, kuidas pannakse suurte egodega tippratturid ühe eesmärgi nimel meeskonnana tööle ning kuidas ta seda omadust on ettevõtjana rakendanud.

15:30 – 16:00

Pealava

Kuidas hoida ettevõtte kasvu maapiirkonnas?

Meelis Mõttus Metsavenna Talu peremees

Eesti ühele tuntuimale turismitalule aluse pannud Meelis Mõttus on haaret laiendamas toidutööstusesse. Nii on mullu Võrumaa parimaks gasellettevõtteks tunnistatud Metsavenna turismitalu käivitanud piimameierei. Seal toodetava mahejuustuga soovib Meelis vallutada kogu maailma, kuid meiereist soovib ta varustada ka Tartu koole ökopiimaga. Kusjuures seda kõike soovib Meelis kohale toimetada elektriautodega. Gaselli Kongressil räägib julge innovaator, kuidas mullu välja hõigatud laienemisplaanid on edenenud ning kuidas praeguses majanduskeskkonnas maal äri ajada on.

16:00

Konverentsi lõpp

Toetajad

Gaselliliikumise koostööpartnerid

Gaselli Kongressi Hõbetoetaja

Toetajad

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Gaselliliikumine

Eesti gaselliliikumine tähistab 2023. aastal 23. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch. Kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeleid koostavad näiteks Soome juhtiv majandusleht Kauppalehti ja Rootsi suurim majandusleht Dagens Industri.

Gaselli TOP

Äripäeva kiiresti arenevate firmade edetabel ehk Gaselli TOP on ilmunud järjest 23 aastat. Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Igal aastal jõuab Gaselli TOPi edetabelitesse umbes 1000 kiiresti arenevat ettevõtet ehk just nii paljud Eesti ettevõtted vastavad TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutavad oma käivet kümneid kordi.

2023. aasta Gaselli TOPi pääsemise tingimused: 
 • ettevõtte 2019. aasta müügitulu on alates 100 000 eurot (k. a);
 • 2021. aasta müügitulu on alla 8,3 miljoni euro (Käibe TOP1000 käibepiir 2021. aasta müügitulu järgi);
 • ettevõte peab olema tegutsenud vähemalt alates 2018. aasta 1. juunist ja tegutseb ka praegu;
 • ettevõtte müügitulu on 2021. aastal võrreldes 2019. aastaga kasvanud vähemalt 50% ja ärikasum on samal ajavahemikul kasvanud vähemalt 50%;
 • 2020. aasta müügitulu on suurem kui  2019. aasta oma;
 • 2021. aasta  ärikasum on suurem kui 2019. aastal, samas võib 2020. aasta ärikasum olla väiksem kui 2019. aastal, kuid ühelgi aastal ei tohi olla ärikahjumit;
 • ettevõttel peab olema vähemalt 2 töötajat 2020. aasta lõpus.

Koondjärjestus tekib ettevõtete kohapunktide liitmisel müügitulu kasvu (2019 vs. 2021) ja ärikasumi kasvu tabeli (2019 vs. 2021) kohtade järgi. Põhjused, miks ettevõtet tabelis pole:

 • ettevõtte andmed ei vasta eespool toodud tingimustele;
 • ettevõtte majandusaastate aruandeid ei olnud andmete kogumise ajaks (november 2022) äriregistrisse sisestatud;
 • tabelis osaleva konsolideeritud emaettevõtte tütarfirmad osaleda ei saa.

Äripäev ja Delovõje Vedomosti räägib tublidest gasellettevõtetest koguaeg. Siit leiad kümneid ja kümneid lugusid ja raadiosaateid väga erinevatel erialadel tegutsevatest gasellettevõtetest: www.aripaev.ee/gasell 

Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected] või 667 0105.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Põhja pst 27a, 10415 Tallinn

Lisanna Männilaan Programmijuht 52 99 524 | lisanna@aripaev.ee

© AS Äripäev 2000-2024
 • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
 • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
 • E-post: [email protected]