Järelvaadatavad

Ehitusvaldkonna kutsepõhise pädevuse tõendamine

Kestus: 100 minutit

2018. aastal lõppes ehitusvaldkonnas üleminekuperiood, mis tähendab, et ehitusettevõtte pädev isik projekteerimise, ehitusprojekti ekspertiisi, ehitusuuringute, ehitise auditi, projekteeritavale hoonele energiamärgise andmise, energiaauditi tegemise ning omanikujärelevalve tegevusaladel saab alates 1. jaanuarist 2018 olla vaid vastava kutsetunnistusega isik.
Aastani 2018. kehtinud ehitusvaldkonna kvalifikatsiooni regulatsioon kirjeldas täpselt, milline kutsetunnistus igale tegevusala alaliigile vastab. Alates 1. jaanuarist 2018 sellist ühest kirjeldust enam ei ole ning isiku kvalifikatsiooni kirjeldatakse kutsestandardis. Lisaks tulevad kutsestandardist piirangud näiteks ehitise tüübile või keerukusele.
 
Ehitusvaldkonna kvalifikatsiooninõuete teema hõlmab nii ehitusseadustikust tulenevaid nõudeid kui ka kutsete andmise ja arendamise süsteemi. Veebiseminaril selgitatakse ehitusseadustiku kvalifikatsiooninõudeid ja räägitakse sellest, et kvalifikatsiooninõuete regulatsioon seondub eelkõige ehitusinseneride kutsetega.
 
Veebiseminari viivad läbi volitatud ehitusinsener ja EstKONSULT juhataja Heiki Meos ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitustegevuse valdkonnajuht Ivo Jaanisoo.
 
 
Lisainfot veebiseminaride kohta saab küsida Liina Aru käest (liina.aru@aripaev.ee).
 
Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Ehitusvaldkonna kutsepõhise pädevuse tõendamine
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTORID

Heikki Meos

EEL kutsekomisjoni esimees

Ivo Jaanisoo

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitustegevuse valdkonnajuht