IT-juhtimise aastakonverents 2023

IT-juhtimise aastakonverents 2023

Toimumiskoht:

Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskus

IT-juhtimise aastakonverents keskendub valdkonna kõige olulisematele teemadele ja väljakutsele.

Miks tasub konverentsile tulla?

  • See on IT valdkonna aasta kõige olulisem sündmus
  • Programm keskendub IT juhtimise väljakutsetele
  • Kuuled inspireerivaid visioone Eesti IT valdkonna tulevikust
  • Kuuled häid kogemuslugusid Eesti ettevõtetelt
  • Võimalus taas konkurentide ja partneritega näost-näkku suhelda.

Konverents on mõeldud nii IT-juhtidele ja -spetsialistidele kui ka tippjuhtidele ning valdkonna eest vastutajatele.

Programm

09:00 – 09:30

Registreerumine ja hommikukohv/-tee

09:30 – 09:35

Avamine, konverentsi modereerib ITuudised.ee juht Indrek Kald

09:35 – 09:50

Uuring: kuidas ettevõtted hindavad küberturvalisuse taset?

Tarmo Toiger KPMG Baltics OÜ partner, juhtimisnõustamise ja tehnoloogia valdkonna juht

Märtsi lõpus valmis küberturvalisuse ja IT-turvalisuse analüüs, mille jaoks küsitleti hulka Eesti ettevõtete juhte ja ka IT-juhte. KPMG Balticsi tehnoloogia valdkonna juht Tarmo Toiger tutvustab uuringu tulemusi: kuidas ettevõtted hindavad oma küberturvalisuse taset ja millisena näevad ohukohti. Ühtlasi räägib ta rahvusvahelistele uuringutele tuginedes IT-turvalisuse ja küberturvalisuse trendidest ning muutustest viimastel aastatel.

09:50 – 10:10

Eesti IT-praktikad: võtmenäitajad, prioriteedid ja tulevikuplaanid

Alar Pink Tallinna Ülikooli turundusõppejõud

Tallinna Ülikool koostöös uuringufirmaga Kantar Emor panid ajavahemikus oktoober 2022 kuni jaanuar 2023 kokku koondpildi Eesti ettevõtete IT-valdkonna praktikatest – millised on siinse IT-maastiku võtmenäitajad, kuidas IT-juhid oma tegevusi plaanivad ning mille põhjal otsuseid teevad. Selleks kutsuti esmakordselt kokku IT-ekspertide paneel, milles osalejad vastutavad ettevõtetes IT-tegevuste ja -eelarve eest. Uuringu „IT-praktikad: võtmenäitajad, prioriteedid ja tulevikuplaanid“ tulemusi esitleb Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) turunduslektor, Mosaic OÜ juhataja Alar Pink.

10:10 – 10:55

Kuidas saab IT-juht teha õigeid valikuid ning püsida kursil?

Sven Ahtama Saku Metalli IT-juht

Tehnoloogia pakub tohutult võimalusi, peagi saab kõike kõigega liidestada. Investeerimisvõimekus on piiratud rahas, kuid eelkõige oma võtmeinimeste ajas. Tähtsam, kui iialgi varem, on teha õigeid asju, mitte ainult asju õigesti. Inimeste vastuvõtlikkus muudatustele on aga IT arendusprojektide nõrgim lüli. Kuidas saab IT-juht teha õigeid valikuid ning püsida õigel kursil? Kogemusi jagab varem mitmes IT-ettevõttes töötanud ning nüüd pikalt Saku Metalli ITd juhtiv Sven Ahtama.

10:55 – 11:25

Eestis on IT-inimesi puudu? Rendime nad välismaalt!

Paavo Pauklin Netcorpi juht

Üks võimalik leevendus tööjõukriisile IKT-äris on töötajate rentimine välismaalt, pannes tööle tiimi näiteks Poolas. Millal sellist lähenemist kasutada, mis on selle variandi head-vead, mida saab ja mida mitte niimoodi tellida, millega peab oskama arvestada, kus ise rohkem panustama, selgitab konsultant ja koolitaja, kümneid Eesti ettevõtteid välisarendajatega varustanud ettevõtja Paavo Pauklin. Samuti kuuleme kogemuslugu sellist lahendust kasutanud ettevõtte poolt.

11:25 – 12:00

Working in Estonia või Working for Estonia?

Estel Pukk Eurora personalijuht

Inimeste puudus jõudis tehnoloogiavaldkonna juhtideni palju varem kui teistes sektorites. Juba aastaid on keeruline leida sobivaid töötajaid, neid hoida ja palgasurvega toime tulla. Kas on lootust, et olukord hakkab paranema? Millised on valikud täna ja tulevikus, et vajalikud IT-lahendused ja -teenused saaksid tehtud, meeskonnad toimiksid ning juhtidena suudaksime ise selle kõrval vaimselt ning füüsiliselt terveks jääda?

Eesti mõjukaim personalijuht 2022 ning globaalse e-äri maksude ja tolliformaalsuste haldamise lahendust arendava Eurora personalijuht Estel Pukk on üks vähestest oma ala tippudest, kes alustas karjääri ärijuhina. Kogemusi juhatuse esimehe või personalijuhina on tal mitmest ettevõttest. Lisaks põhitööle toetab Pukk juhte ja meeskondi koolitaja, mentori ning karjäärinõustajana.

12:00 – 13:00

Lõuna

13:00 – 13:30

IT-tiimi kasvu mõju juhtimisele, suhtlemisele, töökorraldusele

Toomas Polli Elisa tehnoloogiaüksuse juht

Ühel hetkel hakkab enamik noori arendustiime IKT-ärides kasvama, mis keerab seni tehtu pea peale. Mida on juhtimiskihtide hulga suurenemisel ja meeskonna kasvamisel kõige olulisem juhtidel endil mõista? Kuidas mõjutab IT-tiimi kasvamine juhtimist, suhtlemist, töökorraldust? Oma visiooni esitab 200-liikmelist tiimi juhtiv Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

13:30 – 14:00

Millised lotonumbrid garanteerivad IT-alal võidu?

Innar Järva Dise International AB äriarendusjuht

Pikaaegse muusika- ja teatriakadeemia IT-juhina jõudis Innar Järva aastal 2019 Eesti mõjukaima IT-juhi konkursi finaali. Oma karjääri jooksul on ta osalenud erinevate ettevõtete kui ka riikide IT-arengus. Alates sügisest 2022 töötab Järva arendusjuhina Rootsi IT-firmas Dise, mis tahab jõuda 2026. aastaks enda valdkonnas üleilmselt edukaimaks tarkvaraettevõtteks. Millisena näeb ta IT-protsesside ja inimeste juhtimist (liiga) kiirelt kasvanud grupis?

14:00 – 14:30

Nõuanded ja kogemused tehisintellekti rakendamisel

Tarmo Rannak Sporrong Eesti juht

Anu Puusaag Tehnopoli nutitehnoloogiate valdkonna juht

Kuidas digitaliseerida enam kui 350aastast ettevõtet? Eks ikka tehisintellektiga! Metallkaupade tootja ja müüja Sporrong Eesti OÜ alustas mullu projekti liita tootmisesse AI komponent. Tehnopoli arendusmaratonil sai Kuressaare "tööstuslik kullassepatöökoda" lahenduse väljatöötamiseks 65 000 eurot. Koostöös ülikoolidega soovitakse panna tehisintellekt tegema laborandi tööd, millele teadaolevalt puuduvad maailmas analoogid. Tarmo Rannak tutvustab projekti kulgu ja tulemusi. Anu Puusaag avab Tehnopolis rakendatavat AI programmi ning selle võimalusi ettevõtete digitaliseerimisel.

14:30 – 15:00

Kohvi- või teepaus, suhtlus

15:00 – 15:30

Toidutööstuse digitaliseerija kogemused ja õppetunnid

Triin Kõrgmaa Salvesti juht

Toidutootja Salvest juht Triin Kõrgmaa räägib, miks on digitaliseerimine ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtt vältimatu ning kuidas on nemad oma tootmist selles suunas arendanud. Märksõnadeks IT audit, teekaart, ajaplaan, tegevused, prioriteedid ning töö kasutajatega. Kusjuures nii mõnigi tagasilöök on andud võimaluse samm tagasi astuda, et hinnata olukorda, süsteemi ja edasisi vajadusi. Muide, nii enda initsiatiivil kui ka erinevate riigimeetmete toel digitaliseerimisprojekte läbi viinud Salvesti kogemus näitab, et kuigi riigi toetus on alati väga tervitatav, on ka seal kaalumist vajavaid aspekte.

15:30 – 15:50

RIKist Wisercati: sissevaade IT-arenduse tellimisele

Mehis Sihvart Wisercati juht

Tarkvarafirma Wisercat juht Mehis Sihvart alustas Uptime’is programmeerijana, tõustes hiljem riigi esimese IT-asutuse, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) juhiks. Pea 12 aastat selles rollis andsid unikaalse vaate tellija rollile IT-äris, seda nii oma tiimi juhtides kui väljast arendusi ostes ja nüüd ka eraettevõttes. Muuhulgas selgitab Mehis Sihvart, kuidas olla tark tellija, mida nõuda ja mida ise teha, kuidas hoida IT-arendust eelarvelises ja ajalises graafikus, kuivõrd on ohud ja võimalused ajas muutunud jms.

15:50 – 16:10

IT-juhi dilemma: on raha, tooted ja edu, aga pusle ei lähe kokku

Andero Teras Meeskonna- ja juhtimiskoolitaja

IT on väga tehniline ala, kus puhtalt inimesi puudutavate teadmiste levik on olnud tagaplaanil. Ent töötajad ja partnerid on üha olulisem teema ka IT-juhtimise valdkonnas. Olgu IT-juht või tiimijuht kuitahes mõistlik-paindlik, ikka kipuvad tippspetsialistid läbi põlema või ärevushäire all kannatama. See muudab juhid ebakindlaks – raha on, edu on, tooted on, aga pusle ei lähe kokku. Koolitamis- ja nõustamiskeskuse Mõttemaru meeskonna- ja juhtimiskoolitaja, psühholoog Andero Teras avab spetsiaalselt IT-juhtimise aastakonverentsiks teemasid, mis varem on IT-sektoris kaasa toonud süstemaatilist ja laiaulatuslikku ümberõpet ja muutusi protsessides.

16:10 – 16:45

Kogemuslood: tüüpprobleemid ettevõtete küberturbes

Ronnie Jaanhold Cybersi äriarendusjuht

Küberturvalisus on üha põletavam teema igast otsast nii Eesti avalikele kui eraettevõtetele, samuti erinevatele riigiasutustele. Cybersi äriarendusjuht Ronnie Jaanhold toob reaalelulisi näiteid Eesti ettevõtte-asutuste küberturbe juhtumistest, samuti jagab nõuandeid riskide vähendamiseks. Osalejaile pakub see head võimalust kaasa mõelda ning ka sõna sekka öelda.

16:45

Konverentsi lõpetamine

IT-juhtimise aastakonverents 2023

Toimumiskoht:

Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskus

IT-juhtimise aastakonverents keskendub valdkonna kõige olulisematele teemadele ja väljakutsele.

Miks tasub konverentsile tulla?

  • See on IT valdkonna aasta kõige olulisem sündmus
  • Programm keskendub IT juhtimise väljakutsetele
  • Kuuled inspireerivaid visioone Eesti IT valdkonna tulevikust
  • Kuuled häid kogemuslugusid Eesti ettevõtetelt
  • Võimalus taas konkurentide ja partneritega näost-näkku suhelda.

Konverents on mõeldud nii IT-juhtidele ja -spetsialistidele kui ka tippjuhtidele ning valdkonna eest vastutajatele.

Programm

09:00 – 09:30

Registreerumine ja hommikukohv/-tee

09:30 – 09:35

Avamine, konverentsi modereerib ITuudised.ee juht Indrek Kald

09:35 – 09:50

Uuring: kuidas ettevõtted hindavad küberturvalisuse taset?

Tarmo Toiger KPMG Baltics OÜ partner, juhtimisnõustamise ja tehnoloogia valdkonna juht

Märtsi lõpus valmis küberturvalisuse ja IT-turvalisuse analüüs, mille jaoks küsitleti hulka Eesti ettevõtete juhte ja ka IT-juhte. KPMG Balticsi tehnoloogia valdkonna juht Tarmo Toiger tutvustab uuringu tulemusi: kuidas ettevõtted hindavad oma küberturvalisuse taset ja millisena näevad ohukohti. Ühtlasi räägib ta rahvusvahelistele uuringutele tuginedes IT-turvalisuse ja küberturvalisuse trendidest ning muutustest viimastel aastatel.

09:50 – 10:10

Eesti IT-praktikad: võtmenäitajad, prioriteedid ja tulevikuplaanid

Alar Pink Tallinna Ülikooli turundusõppejõud

Tallinna Ülikool koostöös uuringufirmaga Kantar Emor panid ajavahemikus oktoober 2022 kuni jaanuar 2023 kokku koondpildi Eesti ettevõtete IT-valdkonna praktikatest – millised on siinse IT-maastiku võtmenäitajad, kuidas IT-juhid oma tegevusi plaanivad ning mille põhjal otsuseid teevad. Selleks kutsuti esmakordselt kokku IT-ekspertide paneel, milles osalejad vastutavad ettevõtetes IT-tegevuste ja -eelarve eest. Uuringu „IT-praktikad: võtmenäitajad, prioriteedid ja tulevikuplaanid“ tulemusi esitleb Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) turunduslektor, Mosaic OÜ juhataja Alar Pink.

10:10 – 10:55

Kuidas saab IT-juht teha õigeid valikuid ning püsida kursil?

Sven Ahtama Saku Metalli IT-juht

Tehnoloogia pakub tohutult võimalusi, peagi saab kõike kõigega liidestada. Investeerimisvõimekus on piiratud rahas, kuid eelkõige oma võtmeinimeste ajas. Tähtsam, kui iialgi varem, on teha õigeid asju, mitte ainult asju õigesti. Inimeste vastuvõtlikkus muudatustele on aga IT arendusprojektide nõrgim lüli. Kuidas saab IT-juht teha õigeid valikuid ning püsida õigel kursil? Kogemusi jagab varem mitmes IT-ettevõttes töötanud ning nüüd pikalt Saku Metalli ITd juhtiv Sven Ahtama.

10:55 – 11:25

Eestis on IT-inimesi puudu? Rendime nad välismaalt!

Paavo Pauklin Netcorpi juht

Üks võimalik leevendus tööjõukriisile IKT-äris on töötajate rentimine välismaalt, pannes tööle tiimi näiteks Poolas. Millal sellist lähenemist kasutada, mis on selle variandi head-vead, mida saab ja mida mitte niimoodi tellida, millega peab oskama arvestada, kus ise rohkem panustama, selgitab konsultant ja koolitaja, kümneid Eesti ettevõtteid välisarendajatega varustanud ettevõtja Paavo Pauklin. Samuti kuuleme kogemuslugu sellist lahendust kasutanud ettevõtte poolt.

11:25 – 12:00

Working in Estonia või Working for Estonia?

Estel Pukk Eurora personalijuht

Inimeste puudus jõudis tehnoloogiavaldkonna juhtideni palju varem kui teistes sektorites. Juba aastaid on keeruline leida sobivaid töötajaid, neid hoida ja palgasurvega toime tulla. Kas on lootust, et olukord hakkab paranema? Millised on valikud täna ja tulevikus, et vajalikud IT-lahendused ja -teenused saaksid tehtud, meeskonnad toimiksid ning juhtidena suudaksime ise selle kõrval vaimselt ning füüsiliselt terveks jääda?

Eesti mõjukaim personalijuht 2022 ning globaalse e-äri maksude ja tolliformaalsuste haldamise lahendust arendava Eurora personalijuht Estel Pukk on üks vähestest oma ala tippudest, kes alustas karjääri ärijuhina. Kogemusi juhatuse esimehe või personalijuhina on tal mitmest ettevõttest. Lisaks põhitööle toetab Pukk juhte ja meeskondi koolitaja, mentori ning karjäärinõustajana.

12:00 – 13:00

Lõuna

13:00 – 13:30

IT-tiimi kasvu mõju juhtimisele, suhtlemisele, töökorraldusele

Toomas Polli Elisa tehnoloogiaüksuse juht

Ühel hetkel hakkab enamik noori arendustiime IKT-ärides kasvama, mis keerab seni tehtu pea peale. Mida on juhtimiskihtide hulga suurenemisel ja meeskonna kasvamisel kõige olulisem juhtidel endil mõista? Kuidas mõjutab IT-tiimi kasvamine juhtimist, suhtlemist, töökorraldust? Oma visiooni esitab 200-liikmelist tiimi juhtiv Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

13:30 – 14:00

Millised lotonumbrid garanteerivad IT-alal võidu?

Innar Järva Dise International AB äriarendusjuht

Pikaaegse muusika- ja teatriakadeemia IT-juhina jõudis Innar Järva aastal 2019 Eesti mõjukaima IT-juhi konkursi finaali. Oma karjääri jooksul on ta osalenud erinevate ettevõtete kui ka riikide IT-arengus. Alates sügisest 2022 töötab Järva arendusjuhina Rootsi IT-firmas Dise, mis tahab jõuda 2026. aastaks enda valdkonnas üleilmselt edukaimaks tarkvaraettevõtteks. Millisena näeb ta IT-protsesside ja inimeste juhtimist (liiga) kiirelt kasvanud grupis?

14:00 – 14:30

Nõuanded ja kogemused tehisintellekti rakendamisel

Tarmo Rannak Sporrong Eesti juht

Anu Puusaag Tehnopoli nutitehnoloogiate valdkonna juht

Kuidas digitaliseerida enam kui 350aastast ettevõtet? Eks ikka tehisintellektiga! Metallkaupade tootja ja müüja Sporrong Eesti OÜ alustas mullu projekti liita tootmisesse AI komponent. Tehnopoli arendusmaratonil sai Kuressaare "tööstuslik kullassepatöökoda" lahenduse väljatöötamiseks 65 000 eurot. Koostöös ülikoolidega soovitakse panna tehisintellekt tegema laborandi tööd, millele teadaolevalt puuduvad maailmas analoogid. Tarmo Rannak tutvustab projekti kulgu ja tulemusi. Anu Puusaag avab Tehnopolis rakendatavat AI programmi ning selle võimalusi ettevõtete digitaliseerimisel.

14:30 – 15:00

Kohvi- või teepaus, suhtlus

15:00 – 15:30

Toidutööstuse digitaliseerija kogemused ja õppetunnid

Triin Kõrgmaa Salvesti juht

Toidutootja Salvest juht Triin Kõrgmaa räägib, miks on digitaliseerimine ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtt vältimatu ning kuidas on nemad oma tootmist selles suunas arendanud. Märksõnadeks IT audit, teekaart, ajaplaan, tegevused, prioriteedid ning töö kasutajatega. Kusjuures nii mõnigi tagasilöök on andud võimaluse samm tagasi astuda, et hinnata olukorda, süsteemi ja edasisi vajadusi. Muide, nii enda initsiatiivil kui ka erinevate riigimeetmete toel digitaliseerimisprojekte läbi viinud Salvesti kogemus näitab, et kuigi riigi toetus on alati väga tervitatav, on ka seal kaalumist vajavaid aspekte.

15:30 – 15:50

RIKist Wisercati: sissevaade IT-arenduse tellimisele

Mehis Sihvart Wisercati juht

Tarkvarafirma Wisercat juht Mehis Sihvart alustas Uptime’is programmeerijana, tõustes hiljem riigi esimese IT-asutuse, Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) juhiks. Pea 12 aastat selles rollis andsid unikaalse vaate tellija rollile IT-äris, seda nii oma tiimi juhtides kui väljast arendusi ostes ja nüüd ka eraettevõttes. Muuhulgas selgitab Mehis Sihvart, kuidas olla tark tellija, mida nõuda ja mida ise teha, kuidas hoida IT-arendust eelarvelises ja ajalises graafikus, kuivõrd on ohud ja võimalused ajas muutunud jms.

15:50 – 16:10

IT-juhi dilemma: on raha, tooted ja edu, aga pusle ei lähe kokku

Andero Teras Meeskonna- ja juhtimiskoolitaja

IT on väga tehniline ala, kus puhtalt inimesi puudutavate teadmiste levik on olnud tagaplaanil. Ent töötajad ja partnerid on üha olulisem teema ka IT-juhtimise valdkonnas. Olgu IT-juht või tiimijuht kuitahes mõistlik-paindlik, ikka kipuvad tippspetsialistid läbi põlema või ärevushäire all kannatama. See muudab juhid ebakindlaks – raha on, edu on, tooted on, aga pusle ei lähe kokku. Koolitamis- ja nõustamiskeskuse Mõttemaru meeskonna- ja juhtimiskoolitaja, psühholoog Andero Teras avab spetsiaalselt IT-juhtimise aastakonverentsiks teemasid, mis varem on IT-sektoris kaasa toonud süstemaatilist ja laiaulatuslikku ümberõpet ja muutusi protsessides.

16:10 – 16:45

Kogemuslood: tüüpprobleemid ettevõtete küberturbes

Ronnie Jaanhold Cybersi äriarendusjuht

Küberturvalisus on üha põletavam teema igast otsast nii Eesti avalikele kui eraettevõtetele, samuti erinevatele riigiasutustele. Cybersi äriarendusjuht Ronnie Jaanhold toob reaalelulisi näiteid Eesti ettevõtte-asutuste küberturbe juhtumistest, samuti jagab nõuandeid riskide vähendamiseks. Osalejaile pakub see head võimalust kaasa mõelda ning ka sõna sekka öelda.

16:45

Konverentsi lõpetamine

Toetajad

Kuldtoetaja

Toetajad

Lisainfo

Konverentsi materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected]  või 667 0105.

 

Tühistamisinfo

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Asukoht ja kontaktid

Aadress

Liivalaia 33, Tallinn

Indrek Kald Äripäeva programmijuht | [email protected]

© AS Äripäev 2000-2025
  • Aadress: Vana Lõuna 39/1, 19094 Tallinn
  • Klienditugi: 667 0099 (8:15-17:00)
  • E-post: [email protected]