Järelvaadatav: Kas notariaalsest kaugtõestamisest saab uus normaalsus?

25.03.2021

Veebiseminar

Kestus: 90 minutit

Kõige põhilisema osa notari tööst moodustab tõestamistoimingute tegemine. Üheks tõestamistegevuse peamiseks põhimõtteks on toimingu tegemisel osaleva isiku isiklik suhtlemine notariga.

Eelkõige iseloomustab see tehingute ja muude tahteavalduste tõestamist, millega kaasneb notari selgitamiskohustus. Kuni kaugtõestamise võimaluse loomiseni oli tahteavalduse tõestamine lubatud üksnes juhul, kui toimingus osalev isik ja notar viibisid toimingu tegemise ajal samaaegselt ühes kohas. Nüüd on see võimalik ka videosilla vahendusel.

Veebiseminaril räägime järgmistel teemadel: 

  1.        Tõestamistoimingud (notriaalne tõestamine ja kinnitamine) ja notari ametitegevuse funktsioonid
  2.        Eeldused ja võimalused tõestamistoimingute tegemiseks kaugtõestamise teel, sh tehnilised eeldused ja erinevate toimingute tegemise võimalused
  3.        Tehingu ja tahteavalduse tegemine kaugtõestamise teel, erinevused võrreldes tavalise tõestamisega
  4.        Tõestamisega kaasnevate kohustuste täitmine kaugtõestamisel (sh isikusamasuse, teo- ja otsusevõime ning esindusõiguse tuvastamine)
  5.        Notari selgitamiskohustus ja selle täitmine kaugtõestamisel
  6.        Kaugtõestamisega kaasnevad raskused ja ohud ning kuidas neid vältida
  7.        Soovitused kaugtõestamisega toimingute tegemiseks ja/või sellest hoidumiseks
  8.        Võimalikud tulevikuperspektiivid seoses kaugtõestamisega

Veebiseminari viib läbi Tartu notartibüroo asutaja ja projektijuht Edgar Grünberg.

Lisainfot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Kas notariaalsest kaugtõestamisest saab uus normaalsus?
Hind:
49 €
58,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Edgar Grünberg

notar
Edgar Grünberg õppis Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas aastatel 1995-1999, magister iuris 2008 “Pärandi omandamine”. 1998-1999 töötas ta Tartu Maakohtu konsultandina ning 1999-2002 oli notari kandidaat, alates 2002 Tartu notar. Edgar Grünberg on õpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas valikainet “Notariaat ja notariaalprotsess” ning juhendanud pärimisõiguse seminare.
LISAINFO

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.