Järelvaadatav: Kuidas ennetada vaidlusi alltöövõtjatega?

28.09.2021

Veebiseminar

Kestus: 90 minutit

Vaidlused ehituses ei ole harukordsed. Tihti sõltub vaidluse lahendamise edukus sellest, kui korrektne on olnud lepinguosaliste asjaajamine lepingu täitmise käigus – kuidas on kokkulepped fikseeritud, sõnastatud ja kuidas on kogutud tõendeid.

Veebiseminaril käsitleme seda, kuidas ennast kõige paremini kindlustada põhjendamatute nõuete vastu ja kuidas vältida lepingu täitmise käigus tekkida võivaid arusaamatusi.

Parimaks vaidluste vältimise meetodiks on selgete kokkulepete sõlmine. Räägime nii kvaliteedinõuete, muudatustööde kokkulepete vormistamisest kui ka ehituskoosolekul räägitu mõjust lepingu täitmise tingimustele. Mõistagi käsitleme töö üleandmise-vastuvõtmise mõju vaidlustele. Sageli tekitavad arusaamatusi ka alltöövõtulepingu täitmisesse sekkuvad peatöövõtu tellijad või arenduse/korteriomandi ostjad, kelle soovid ei pruugi olla kooskõlas sõlmitud alltöövõtulepinguga. Käsitleme nõudeid, mida võivad alltöövõtu tellijad esitada töövõtulepingu või garantiilepingu alusel ning peamistest vastuväidetest nendele. Läbivalt tulevad koolituse käigus käsitlemisele erinevad võimalikud tõendid ning tõendamiskoormised – kes ja mida vaidluse korral tõendama peaks.

Koolitusel leiavad käsitlemist peamiselt:

  1.     Kvaliteedinõuete kokkulepped lepingus kui vaidluste vältimise vahendid
  2.     Muudatustööde kokkulepete sõlmimine
  3.     Ehituskoosolekud
  4.     Töö üleandmine ja vastuvõtmine
  5.     Arenduse ostja, peatöövõtu tellija ja omanikujärelevalve roll vaidlustes
  6.     Töövõtulepingust ja garantiist tulenevad tellija nõuded seoses kvaliteediga
  7.     Alltöövõtja tegevused pärast tellija nõude saamist ja võimalikud vastuväited

Veebiseminari viib läbi advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Siret Siilbek .

Lisainfo veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

 

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Kuidas ennetada vaidlusi alltöövõtjatega?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Siret Siilbek

vandeadvokaat
Siret Siilbek on peamiselt kohtumenetlusele spetsialiseerunud advokaat, kes tegeleb oma igapäevases töös muuhulgas süvitsi ehitusvaidlustega. Samuti koostab Siret ehituse peatöö- ja alltöövõtulepinguid, projekteerimislepinguid ning muid ehituses vajaminevate dokumentide põhjasid. Ta on omandanud õigushariduse Tartu Ülikoolis ning töötanud advokaadina alates 2005. aastast. Siret on Eesti Advokatuuri kutsesobivuskomisjoni liige. Alates 2014. aastast on Siret pälvinud iga-aastaselt ka rahvusvahelise tunnustuse ning sh viimati, 2021. aastal pälvis Siret ka rahvusvahelise personaalse tunnustuse advokaatide ja advokaadibüroode reitinguväljaandelt Legal500, kes tunnustas Siretit muu hulgas just vaidluste lahendamise ning ehituse ja kinnisvara valdkonnas.
LISAINFO
Osalemise tingimused

Palume teatada mitteosalemisest kirjalikult vähemalt 10 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil [email protected] .
Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.

Kui teatate mitteosalemisest 5-9 tööpäeva enne konverentsi kuulub tasumisele 50% arvest.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.
Täpsemat teavet andmete kasutamise kohta leiab Äripäeva Privaatsustingimustest.

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.

Reklaam
Kui soovite tutvustada oma ettevõtet konverentsil, siis võtke ühendust [email protected] või 667 0105.