Järelvaadatav: Kuidas osaleda tõhusalt ehituse riigihankes?

20.05.2021

Veebiseminar

Kestus: 90 minutit

Ehitushangete läbiviimine avalikus - ja erasektoris erinevad reeglina väga palju ja seda just põhjusel, et riigihangete puhul ei ole võimalik rakendada selliseid tegutsemisviise hangete läbiviimisel ja ka lepinguvabadust nagu erasektoris on tavapärane.

Samuti on suured erinevused lepingute osas. Samas tuleb aga tõdeda, et kui erasektoris jääb hanke kaudu saadud pakkumuse maksumus ja ehitutöö lõppmaksumus vahe väiksemaks kui viis protsenti, siis riigihangete puhul võib hankelepingus märgitud summa ja lõpuks töö tegemiseks vajaliku summa erinevus olla ka ca 30%. Selline erinevus tuleneb nii hankeobjekti valikust, alusdokumentide sisust kui ka hankelepingus sätestatu erinevustest.

Sellest, kuidas ehitustöö riigihangete puhul hoida kokku raha ja säästa hankijat suurematest muredest räägime veebiseminaril. Lektor Tuulikki Laesson käsitleb nii ehitushangete juriidika viimase aja suundumusi, 2020. ja 2021. aasta ehitushankeid käsitlevat kohtu- ja vaidlustuskomisjoni praktikat ja praktilisi küsimusi ehitustöö riigihanget läbiviimisel

 

Käsitlemist leiavad järgmised teemad:

 

-       Kumb valida - kas ehitustöö või projekteerimis-ehitustöö hange? Hankelepingute erisused ehitustöövõtu ja projekteerimis-ehitustöövõtu korral.

-       Millele pöörata tähelepanu hanke ettevalmistamisel ehk kuidas mõjutab lõpptulemust tehniline kirjeldus? Miks on vaja tööprojekti? Kas teha hange osade kaupa või hoopis etappide kaupa?

-       Hankelepingute täitmise probleemkohad ja kes mille eest vastutab?

-       Kas pakkumuse madal maksumus on hea või hoopis halb ehk mida pidada silmas põhjendamatult madala maksumuse korral?

Veebiseminari viib läbi õigusbüroo Laesson ja Partnerid OÜ juhataja Tuulikki Laesson.

Lisainfo veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

 

Veebiseminari saate vaadata pärast arve tasumist. Kui tasute internetipangas või krediitkaardimaksega, tekib veebiseminari vaatamise õigus mõne minuti jooksul. Arvega tasudes tekib veebiseminari vaatamise õigus järgmise tööpäeva hommikuks. Veebiseminari vaatamise õiguse saate osta ka oma kolleegidele. Muutke selleks allpoololeval tellimisvormil vaatajate arvu. Pärast ostu kinnitamist saadame Teie e-maili aadressile juhendi, kuidas määrata kolleegidele vaatamisõigused Äripäeva konto lehel https://login.aripaev.ee.
TELLIMINE
Järelvaadatav: Kuidas osaleda tõhusalt ehituse riigihankes?
Hind:
59 €
70,80 € km-ga
VAATAJATE ARV:
LEKTOR

Tuulikki Laesson

õigusbüroo Laesson ja Partnerid OÜ juhataja
Olen ehitusjuriidikale, sh ehitusvaldkonna riigihangetele spetsialiseerunud õigusbüroo Laesson ja Partnerid OÜ juhataja ja tegev ehitusvaldkonna õigusega alates 2001.aastast ning riigihangete valdkonnaga alates 1999.a. Osalenud valdkonna seadusandluse koostamisel ning 2005.aastast tegelen õigusnõustamisega. Klientideks on nii hankijaid kui ka pakkujaid, keda esindan nii hankemenetlustes kui ka vaidluste lahendamisel nii VAKOs kui ka kohtutes. Tegev ka Riigihangete teabevara koostamisega (alates 2001.a) kui ka Ehituse teabevara koostamisega (alates 2002.a).
LISAINFO

Veebiseminari materjalide ja sisu kopeerimine, salvestamine, reprodutseerimine või levitamine on ilma AS Äripäeva kirjaliku nõusolekuta keelatud.