Järelvaadatav: Kuidas osaleda tõhusalt ehituse riigihankes?
Ehitushangete läbiviimine avalikus - ja erasektoris erinevad reeglina väga palju ja seda just põhjusel, et riigihangete puhul ei ole võimalik rakendada selliseid tegutsemisviise hangete läbiviimisel ja ka lepinguvabadust nagu erasektoris on tavapärane.
Samuti on suured erinevused lepingute osas. Samas tuleb aga tõdeda, et kui erasektoris jääb hanke kaudu saadud pakkumuse maksumus ja ehitutöö lõppmaksumus vahe väiksemaks kui viis protsenti, siis riigihangete puhul võib hankelepingus märgitud summa ja lõpuks töö tegemiseks vajaliku summa erinevus olla ka ca 30%. Selline erinevus tuleneb nii hankeobjekti valikust, alusdokumentide sisust kui ka hankelepingus sätestatu erinevustest.
Sellest, kuidas ehitustöö riigihangete puhul hoida kokku raha ja säästa hankijat suurematest muredest räägime veebiseminaril. Lektor Tuulikki Laesson käsitleb nii ehitushangete juriidika viimase aja suundumusi, 2020. ja 2021. aasta ehitushankeid käsitlevat kohtu- ja vaidlustuskomisjoni praktikat ja praktilisi küsimusi ehitustöö riigihanget läbiviimisel.
Käsitlemist leiavad järgmised teemad:
- Kumb valida - kas ehitustöö või projekteerimis-ehitustöö hange? Hankelepingute erisused ehitustöövõtu ja projekteerimis-ehitustöövõtu korral.
- Millele pöörata tähelepanu hanke ettevalmistamisel ehk kuidas mõjutab lõpptulemust tehniline kirjeldus? Miks on vaja tööprojekti? Kas teha hange osade kaupa või hoopis etappide kaupa?
- Hankelepingute täitmise probleemkohad ja kes mille eest vastutab?
- Kas pakkumuse madal maksumus on hea või hoopis halb ehk mida pidada silmas põhjendamatult madala maksumuse korral?
Veebiseminari viib läbi õigusbüroo Laesson ja Partnerid OÜ juhataja Tuulikki Laesson.
Veebiseminar toimus 27.05.2021
Lisainfo veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected]